Pohled ze hřiště

Pohled ze hřiště
Uherské Hradiště Sport 29 / 07 / 2015

Marek Havlík dostal po odchodu Michala Trávníka šanci stát se jeho nástupcem. Hned v prvním utkání ukázal, že tuto roli může převzít velmi rychle. Vyrovnávací gól, přihrávka na druhý gól...
Úvod nám nevyšel a pak jsme se museli honit. Naštěstí jsme do poločasu vyrovnali a hned v úvodu druhé půle zápas otočili. Druhá půle byla vůbec hodně divoká. Honili jsme se nahoru dolů, padalo hodně branek, ale nakonec jsme to zvládli. Závěr jsme nehráli tak v klidu a pořád jsme se tlačili do šestnáctky. Jsem rád, že se mi povedlo vstřelit branku, a snad to tak bude pokračovat dál. Ze zálohy odešlo hodně kluků a vím, že i na mě teď bude velký tlak. Máme v kádru ale dobré kluky a myslím, že to zvládneme.
V sobotu stáli proti Slovácku dva soupeři: Dukla a velké dusno. S oběma si poradil i Jaroslav Diviš, který toho na pravé straně naběhal spoustu. Dukla i dusno byly velkými a nepříjemnými soupeři. Počasí ale bylo pro oba stejné, na to se nemůže nikdo vymlouvat. Úvod docela vlažný a museli jsme vývoj zápasu dohánět. Naštěstí to Mára Havlík trefil moc hezky a po vyrovnání to bylo myslím v naší režii. Nepamatuji, že by pak měla Dukla nějakou výraznější šanci. Závěr byl divoký. Říká se, že po gólu, který přinese dvoubrankové vedení, přijde ztráta koncentrace, a ten závěr byl toho názorným příkladem. Naštěstí jsme vedení udrželi a tři body jsou doma.
Martin Kuncl se musel v průběhu celé přípravy rovnat se zdravotními potížemi, a tak do utkání vstupoval s velkým očekáváním. Navíc dusné počasí bylo náročné na kondici. To ale bylo pro oba stejné. Za těch čtrnáct dní veder, které byly, tak to dnešní bylo nejmenší. Já už jsem o poločase cítil trochu únavu a nakonci jsme byl vyřízený víc než obvykle, tak jsem si musel závěr pohlídat a nechodit tolik do náběhů. V novinách se sice psalo, že Dukla budí po přípravě respekt, ale já už před zápasem říkal, že liga je něco jiného než příprava. Zažil jsme x výborných příprav a pak špatný vstup do sezóny. Ani nevím, jestli dnešní výhra není první výhrou na úvod sezóny, co jsem ve Slovácku. Následující dvě kola hrajeme venku s těžkými soupeři, a tak je ta výhra o to cennější. I největší mužstva na světě neudrží koncentraci celých devadesát minut. My jsme se na ně snažili vlétnout, kombinovat. Pak byly pasáže, kdy potvrzovali oni svoji kvalitu. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace