Pohled ze hřiště

Pohled ze hřiště
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 16 / 09 / 2015

Tomáš Košút cítil po zápase zklamání, protože obrana opět nedokázala udržet čisté konto. Věděli jsme, že budou silní na míči, uprostřed hřiště mají skvělé hráče, kterým momentálně nechybí sebevědomí. V těžké situaci nezmatkují, dokáží míč podržet. Nachystali jsme se na ně a chtěli jsem hrát svoji hru, tzn. hrát kombinačně po křídlech, protože křídla máme rychlá a chceme je využívat, a pak jít v šestnáctce do zakončení. V první půli nám to moc nešlo, ale ve druhé to bylo lepší. Navíc jsme dostali dva hloupé góly. Škoda, chtěli jsme udělat lidem, kteří se radovali na slavnostech, ještě větší radost, ale nepovedlo se nám to.
Podruhé před vlastními fanoušky se představil Juraj Chvátal, jehož výkon roste zápas od zápasu a v sobotu patřil v domácím dresu k těm nejlepším. Čekali jsme soupeře, který je kvalitní, chce hrát fotbal a nenakopává jen míče. To se také potrvrdilo. První gól byl laciny, protože jsme jim na něj vlastně nahráli. Do zápasu jsme se ale hned vrátili, ale byť jsme se pak snažili, tak nám to tam už nespadlo. Dnes to byl z mé strany úplně jiný zápas. V tom prvním se mi nedařilo, nebyl jsem si tak jistý. Dnes jsem se cítil výborně a snažil jsem se hrát nejen dozadu, ale i dopředu. Hodně věcí mi i vyšlo. Jen škoda, že nějaký centr neskončil brankou. Atmosféra byla vynikající a lidem je třeba poděkovat, že nás přišli povzbuzovali. Byl jsme překvapený, že přišlo i tolik lidí v kroji.
Zklamání si ze hřiště nesl s sebou také Petr Reinberk, staroměstský rodák, který chtěl stejně jako jeho spoluhráči udělat radost divákům právě v den Slavností vína. Ta porážka dnes hodně mrzí. Za první poločas bychom si ale nezasloužili ani bod. Přesto se nám povedlo vyrovnat a ve druhé jsme se snažili otočit vývoj utkání v náš prospěch. Bohužel jsme se na naší šestnáctce opět nepohodli a nedokázali odkopnout míč, který jsme měli na kopačce. Z následné střely jsme inkasovali a proti takovému týmu, jako je Liberec, se těžko vývoj utkání obrací. Atmosféra byla skvělá a mrzí nás, že jsme divákům neudělali sváteční den ještě radostnější a neuhráli jsme ani jediný bod, protože lidé by si jej zasloužili. My jsme ale nepředvedli výkon, po kterém bychom si jej zasloužili.
Josef Šural si přivezl reprezentační formu z Lotyšska, kde se podílel na postupu národního týmu na EURO do Francie, a i na Slovácku rozhodl druhým gólem o třech bodech pro hosty. V posledních dvou dnech jsme měl zdravotní problémy, takže jsem moc nepotrénoval a v samém závěru mi tak logicky došly i síly. V prvním poločase bylo Slovácko zalezlé a my jsme byli určitě kombinačně lepší a hráli jsme to, co umíme. Ve druhém poločase nám trochu došly síly a domácí začali nakopávat na Libora Doška, což bylo pro naše mladé stopery hrozně těžké, ale zvládli to.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace