Pohled ze hřiště

Pohled ze hřiště
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 30 / 09 / 2015

Milan Heča patří ke stálým oporám slováckého celku, nicméně vychytané nuly, které bývají v médiích měřítkem kvality gólmana, se mu v letošní sezóně vyhýbají. Té první se dočkal až v sobotním duelu a měl na ní lví podíl, když vychytal hostujícího Hubínka ve vyložené šanci. „Měl to trochu pod sebou, kdyby to trefil jinak, tak dá gól. Já jsem se přesouval a zakončení mu chytil. Měli jsme ještě štěstí, že se to pak odrazilo vedle. Konečně byl ten kousek štěstí i na naší straně. Čekali jsme, že to bude těžký zápas o soubojích, což se také potvrdilo. Rozhodla jedna proměněná šance, ale v takových zápasech to tak bývá. Byli jsme o něco šťastnější, proto jsme vyhráli. Zásluhu na tom měl i Jarda Diviš, který to na hrotu odehrál výborně. Měli s ním velké problémy. Někdy je pro stopery těžší hrát na menšího hbitějšího hráče. Zvláště když na něj nejsou připravení.
Souboru Svatopluka Habance chyběla zkušenost, a tak se do sestavy dostal i Veliče Šumulikoski, který více jak měsíc laboruje se zády, která jej přivedla dokonce i do ordinace věhlasného Pavla Koláře. Veliče roli nejzkušenějšího hráče, který si navlékl po Liboru Doškovi i kapitánskou pásku, zvládl.  Že skutečně nastoupím, se rozhodlo opravdu až na poslední chvíli v pátek před utkáním. Samozřejmě že už jsem v závěru cítil nedostatek sil, ale byl to těžký zápas a kluci jej zvládli velmi dobře. Také proto jsem si hrábl na dno, ale vydržel jsem se až do konce a naše vítězství bylo zasloužené, i když vydřené. Teď ani nevím, jestli se v týdnu budu připravovat na Spartu, anebo spíše pokračovat v doléčení. Rozhodneme se v úterý. Pochopitelně, že bych chtěl hrát, ale musím ještě dodržovat speciální cviky a neriskovat víc, než je nezbytně nutné. Máme třináct bodů, což je důležité, i když jsme jich chtěli mít pochopitelně více a ještě budeme chtít do konce podzimu další přidat, protože každý bod je potřebný. Liga je stále těžší a těžší. S kapitánskou páskou přece jen cítíš větší zodpovědnost, musíš komunikat i s rozhodčím. Většinou jsem pásku přebíral v průběhu hry, a tak je docela možné, že se jedná o první vítězství v roli kapitána týmu.  
Marek Havlík se stal už neodmyslitelnou součástí záložní řady Slovácka a patří v ní k těm zkušenějším. I jeho drobný zdravotní výpadek, viz zranění a z toho vyplývající herní omezení, měl v Brně dopad na herní projev celého týmu. Byl to jen drobný zdravotní problém a celý týden jsem trénoval naplno. Je pravda, že po zranění Jirky Valenty jsem dostal trochu jiné úkoly a malinko se zatáhl více do obrany, ale podpora ofenzívy je stále mým úkolem. V Brně jsme dokázali hrát dobře zhruba půl hodiny, ale v sobotu jsme odbojovali celý zápas a o to je to vítězství cennější. Každopádně tři body po dvouzápasovém výpadku nám přijdou velmi vhod a můžeme se v klidu připravit na Spartu. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace