Pohled ze hřiště

Pohled ze hřiště
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 17 / 02 / 2016

Plzeňská Viktorie disponuje velmi kvalitními hráči na krajích hřiště, a tak si oba krajní obránci nemohli na nedostatek práce stěžovat. Pro Juraje Chvátala, který na Slovácku hostuje z pražské Sparty, to byl premiérový zápas proti Plzni. Těšil jsem se na něj a byl specifický i tím, že ještě ne každý hráč je v ideální formě. Škoda těch dvou gólů, které byly zbytečné. V prvním poločase jsme nehráli to, co jsme si řekli v kabině. Hráli jsme moc z bloku a zabrzdil nás i první gól. Ten centr byl vynikající, i když jsem mu asi mohl zabránit. Pak už jsme to nedokázali uskákat, ale kde se stala chyba, to si musíme rozebrat nejdříve na videu. Pak jsme se ale vrátili do hry, dostali soupeře pod tlak a myslím, že bychom si i bod zasloužili. Na jednu stranu jsme rádi, že Plzeň máme za sebou, ale na druhou jsme zklamaní z porážky, protože Plzeň asi to nejlepší neukázala.
Parťákem na druhé straně obrany byl Petr Chýla, pro kterého byl nedělní zápas skutečně ohňovým křtem. Jednadvacetiletý levý obránce si totiž připsal premiérový ligový start. Přitom v původních plánech trenéra Habance na seznamu cestujících na herní soustředění do Turecka chyběl. Překvapilo mě, že jsem dostal šanci hned v prvním zápase proti Plzni a hned od začátku. Už jsem ale z toho, co jsme hráli na trénincích, začal tušit, že bych se do sestavy mohl dostat. Samozřejmě že určitá nervozita tam byla, ale spal jsem dobře. Dostali jsme rychlý gól, při kterém jsme nedokázali pořádně zavřít zadní tyč. Košiho (Košút) míč přeletěl a já nestačil tak rychle zareagovat. I proto jsem moc začátek zápasu nechytil. Potom jsem se ale do toho postupně dostal. Ve druhém poločase to bylo už lepší a jak přišel Došál (Došek) a začali jsme tlačit, tak to bylo už v pohodě. Jenže jsme druhý gól nepřidali.
Kapitánskou pásku si při absenci Doška a Šumulikoského navlékl na rukáv Tomáš Rada, jenž se postavil na pozici defenzívního záložníka, který hrával například právě v Plzni. To už je ale hodně dlouho, takže z toho pohledu to nijak vyhecovaný zápas nebyl. Problémem nebyla ani změna postu, protože jsem na tomhle místě odehrál spoustu zápasů. Mám tam mnohem více míčů jak vzadu a navíc, dnes se mi hrálo i dobře. V prvním poločase byl na naší straně vidět až moc velký respekt. Naše sestava byla docela mladá a na hřišti bylo hodně mladých kluků. Petr Chýla - první ligový start... Ve druhém poločase to najednou šlo a nakonec se bála Plzeň. Samozřejmě že nám pomohl příchod Libora Doška. Dnes to docela skákalo, a tak jsme mohli zjednodušit hru, protože když to nakopnete na Dóšu, tak on balon vždycky podrží. Výborný zápas odehrál ale i Francis Koné, tak snad v tom bude pokračovat.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace