Pohled ze hřiště

Pohled ze hřiště
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 16 / 03 / 2016

Dušan Melichárek se na rodné Slovácko vrátil podruhé v dresu brněnské Zbrojovky a vytáhl proti svým bývalým spoluhráčům především v prvním poločase skvělé zákroky. Na Slovácku je všechno stejné, jen kluci jsou o ten rok či dva starší. (smích) Sice se mi v prvním poločase povedlo pár zákroků, ale k ničemu to nevedlo. Prohráli jsme poločas a i celý zápas. Pořád se opakuje, že inkasujeme ze standardek, protože mezi ně řadím i penaltu. Už nevím, co k tomu říci. Při penaltě se rozhoduji většinou na poslední chvíli a tak to bylo i tentokrát... A šel jsem na párek... Nechci říkat, že dnes o nic nešlo, ale obě mužstva máme bodů, kolik máme, a fotbal chceme hrát, i když to tak někdy nevypadá. Lidem se dnešní zápas musel líbit.
Tříbodovou trefu přinesla hlavička Tomáše Košúta po rohovém kopu Havlíka osm minut před koncem zápasu. Čekali jsme na svoji šanci. Tu jsme dostali a vyhráli jsme dva jedna. Marek kope prudké míče, našel jsem si prostor a naštěstí to trefil. Branku jsem dal po dlouhé době, tak snad jsem se rozstřílel a už to půjde. Po promarněných šancích v prvním poločase jsme si řekli, že musíme zodpovědně zezadu a že šance přijdou. Jedna přišla, využili jsme ji, podařilo se to zrovna mně, a vyhráli jsme. Zápas byl pro nás derby utkáním, ale my chceme vyhrát v každém utkání. Po vyrovnání se Brno dostalo do hry, ale mně jako obránci to vyhovuje, když na mě jdou nakopávané míče, a hlavou mi to celkem jde.
V prvním poločase Slovácko dlouho marně dobývalo branku Brna, ale nakonec se mu to povedlo v poslední minutě, po zákroku na Veliče Šumulikoského, kdy Havlík proměnil penaltu. Snažil jsem se posunout míč a Řezníček mě zezadu podkopl. Nemám ve zvyku padat na zem. Myslím, že penalta to byla jasná. Dnes jsme mohli hrát bez nervozity. Sedmadvacet bodů už nám dávalo také klid. Uvolnění jsme byli ale už v Liberci, při těch šestadvaceti bodech. Ta remíza v Liberci byla vynikající. Teď už se můžeme psychicky chystat na příští sezónu a každý zápas, který vyhrajeme, je dobrý. V prvním poločase nám dost pomáhal vítr, který nám ve druhé půli zase škodil. Dnes se sice hrálo o pozici nejlepšího celku na Moravě, ale pro mě je větší motivací umístit se co nejvýše v tabulce. Teď jsme v první osmičce a myslím, že tam bychom se rádi udrželi. Skončit v první polovině tabulky by byl pro nás úspěch.    

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace