Pohled ze hřiště

Pohled ze hřiště
Uherské Hradiště Sport 23 / 03 / 2016

Už tento pátek si Marek Havlík oblékne na stadionu Miroslava Valenty reprezentační dres české jednadvacítky v utkání s Lotyšskem, ve kterém půjde o postup na EURO U21. Do té doby však bude muset vstřebat porážku na Bohemians, kterou mohl odvrátit třeba i proměněním šance v prvním poločase. Dostal jsme míč za obranu na zadní tyč a chtěl jsem to propálit. Mohl jsem celou situaci řešit přihrávkou pod sebe, kde nabíhali kluci. Vybral jsem špatné řešení. V zápase ale nerozhodovala smůla, přestože branky domácích byly možná trochu šťastné, spíše to bylo naší hrou, kdy jsme nepředvedli, co jsme chtěli. Nedokázali jsme se nabízet jako třeba v utkání s Brnem. Nevím, čeho jsme se báli. Na agresivitu Bohemky jsme se připravovali celý týden. Věděli jsme, že to je bojovný tým, který bude makat a jezdit po zadku. My jsme jim ale ten zápas hodně usnadnili.
Libor Došek i v utkání na Bohemce navlékl kapitánskou pásku a absolvoval svůj čtyřstý ligový zápas, jehož výsledek si asi nepředstavoval zrovna takto. Že to je můj čtyřstý zápas, to jsem ani moc neregistroval. Nejsem milovníkem statistik. Někdo z kluků mi to ale připomněl. Ta čtyřstovka mi dnes připomíná, že už toho bylo dost a že se už blíží konec. (úsměv)
Utkání se mi těžko hodnotí, ale celkově to bylo špatné. Přitom jsme se na ně připravovali. Věděli jsme, že to bude o soubojích a že hlavně v domácím prostředí sázejí na agresivitu. V tomto momentu jsme se jim tentokrát nevyrovnali. Nějaké šance jsme v zápase měli a jejich proměnění by určitě zápas ovlivnilo, ale nestalo se tak. První půlka možná ještě tak strašná nebyla. Bohemka byla asi víc u míče, ale my jsme dokázali vyprodukovat nějaké akce. Druhý poločas byl zvláštní a špatný. Do zakončení jsme se ani příliš nedostávali, přestože jsme nastřelili jednou břevno a měli možná jednu nebezpečnou standardku. Herně to ale nebylo dobré. Nechci se bavit, jestli domácí měli při brankách štěstí. Na to se nehraje. Jednou ho máte a jednou ne. My jsme si jej tentokrát ani nezasloužili.
Obrátit vývoj utkání mohl Matěj Biolek, jenže jeho hlavička bezprostředně po obdržené první brance skončila na břevně domácí brány. Dostal jsem krásný centr z levé strany a šel jsem do souboje s obráncem Havlem, který tu situaci možná trochu podcenil, anebo jsem jej dokázal předskočit tak, jak to trenér po nás chce. Míč jsem ale viděl na poslední chvíli, nedokázal jej hlavou sklopit níž a skončil na břevnu. Chybělo tomu málo. Mohl to být zlomový moment, protože jsme vzápětí dostali druhou branku. Zlomový moment mohla být ale i naše střela z desáté minuty, která skončila na tyči. Pokud by vyšla tak jako Hubínkovi a jedna nula vedli my, tak by se zápas určitě vyvíjel docela jinak.
Domácí na nás vlétli tak, jak jsme očekávali. Věděli jsme, že to bude válka, zápas bude hodně o soubojích a nevyhraje se sám. V prvním poločase jsme byli ale vlažní a chybělo nám stejné nasazení, jako měla Bohemka. Nevím, jestli to bylo atmosférou, ale do zápasu jsme nedali tolik vůle, kolik bylo potřeba. Ve druhém poločase jsme se snažili být více na baloně, ale připadlo mi to, že kdybychom měli deset šancí, tak tentokrát branku nedáme. Hodně se teď mluví ve spojitosti s námi o štěstí, ale já bych to tak neviděl. Kdyby ty naše dvě tyčky skončily v síti, tak zápas skončil minimálně dva dva a máme bod, který bychom asi taky brali. Když srovnám zápas v Příbrami, kdy jsme měli také tři tyčky, ale do sítě to spadlo nám, tak tentokrát to vyšlo domácím. Ve fotbale to tak je.
Osobně se začínám cítit na hřišti lépe a lépe. Jsem v plném zápasovém zatížení, ale ty dva roky bez fotbalu ještě poznat jsou. Jak v tréninku, tak v utkání kazím někdy úplně zbytečně jednoduché míče. Každým odehraným zápasem i minutou se cítím lépe a lépe a na hřišti si více dovolím. Jen doufám, že se mi podaří vstřelit i nějaký gól, protože na něj čekám a určitě by mi pomohl se sebevědomím na hřišti. Tak třeba to vyjde se Spartou. (úsměv)  

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace