Pohled ze hřiště

Uherské Hradiště Sport 27 / 04 / 2016

Domácí Jablonec šel rychle do vedení, když první čtvrthodinu uzavřel gólem Tecl. Jaroslav Diviš mohl už před tím dostat hosty do vedení, ale nepodařilo se mu protlačit míč do sítě, a tak Slovácko tahalo celý zápas za kratší konec. Jablonec nás od začátku začal presovat, nedostoupili jsme hráče a už jsme prohrávali. Pak jsem na začátku druhé půle neuhlídal hráče a dvoubrankové manko se už obrací těžko. Přesto jsme se zvedli a vypadalo to, že bychom se kontaktním gólem mohli vrátit do hry. Jenže přišel třetí gól a pak už to byl vabank. Nakonec jsme gól dokázali vstřelit, ale to už bylo pozdě. Věděli jsme, že Jablonec na tom po šestce, kterou dostal na Dukle, není moc dobře, a tak jsme chtěli odvézt nějaké body. Dopadlo to ale opačně.
Přestože Slovácko v zápase dohánělo gólové manko, blízko ke kontaktní brance ve chvíli, kdy mělo více ze hry a aktivitu na svých kopačkách, měl Stanislav Hofmann. Jenže jeho hlavička skončila v rukavicích brankáře Hrubého. Chtěl jsem umístit míč na zadní tyč, do protipohybu brankáře, ale udeřil jsem do míče slabě, možná jsem měl hrát míč pod sebe. Kdybych snížil na 2:1, tak se mohlo stát cokoliv. Druhou půli jsme neodehráli špatně. Dostali jsme v ní dva hloupé góly. Kdybych proměnil tu svoji šanci, tak to mohlo dopadnout skutečně jinak. První gól padl po rychlé akci z pravé strany, kdy jsme nechali v šestnáctce volného Tecla. Já se stáhl do středu obrany a měl jsem ho za zády. Druhý gól jsme dostali navíc po jejich špatně zahraném rohu, kdy to Masopust jen šťastně tečoval. Doufám, že se Zlínem bude vyprodáno, a v tom zápase se nejde už na nic vymlouvat. Musíme vyhrát. Bude to válka.
Při první brance se obrana hostí skutečně nestačila zformovat a Tecl měl tak hodně usnadněnou roli. Při likvidaci příležitosti nepomohly ani zkušenosti Tomáše Rady. Výsledek vypadá jednoznačně, ale připadal mi ten dnešní zápas spíše jako zápas blbec. Když to zjednoduším, tak my jsme hráli fotbal a Jablonec dával góly. Větší šance jsme si nevypracovali a z naší strany to bylo spíše upachtěné a hráli jsme po vápno. Možná jsme měli i větší držení míče, ale do koncovky jsme se pořádně nedostali. Zatímco Jablonec, když se dostal dopředu, tak byl nebezpečný. Možná ze tří šancí dali tři branky. V poločase jsme si říkali, že 0:1 nic neznamená a že budeme hrát stále svoji hru. Hráli jsme ji i po druhé brance, jenže dnes to do sítě padalo jen domácím.