Pohodová premiéra Krejčiříka

Uherský Brod Sport 25 / 02 / 2016

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod vykročili do bojů v nadstavbové skupině, jejíž vítěz si zajistí postup do II. ligy, famózně. Zraněními sužovaný tým na domácí palubovce „rozmázl“ čtvrtý Lipník nad Bečvou, soupeře deklasoval o 33 bodů!
UH. BROD - Lipník nad Bečvou 91:58
Spartak jde krůček po krůčku za svým cílem, kterým je návrat mezi druholigovou společnost. A nic na tom nemění absence zraněného kapitána Jiřího Kratěny ani nemocného kouče Dušana Baliji. Jeho role navíc na finiš sezony připadla na bedra Tomáše Krejčiříka, kouče „béčka“.
I když Lipník dorazil jen v osmi lidech, ujali se vedení až 7:3. Jenže jejich úvodní nadšení zchladil Jiří Krejčiřík, který jen v první čtvrtině nastřílel 12 bodů a nasměroval domácí tým k vítězství. Od druhé desetiminutovky už nebylo o majiteli dvou bodů pochyb, nadšení mladších hráčů, kteří opět dostali velký časový prostor, zkušeně řídil na rozehrávce Mrlík a klid přidával Dorazil. „Výborný zápas odehrál i dorostenec Ondřej Rožek, který si věřil na svého obránce v soubojích jeden na jednoho. I když se sedmnáctiletý pivot teprve oťukává v dospělé kategorii, dokázal se prosadit a nakonec nastřílel čtrnáct bodů,“ pochválil talentovaného mladíka Ivo Mikulec, vedoucí brodského týmu.
Jelikož vyhrál i největší rival Spartaku z Prostějova, jeho náskok v čele tabulky je stále jednobodový. Body: J. Krejčiřík 22, Dorazil 14, Rožek 14, Zálešák 10, Mrlík 10, Povolný 8, L. Kratěna, R. Krejčiřík 3, Kocian 2. Poločas 45:30.