Pohovory zabraly, mají bod

Uherský Brod Sport 10 / 09 / 2014

Divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod vezou z Vysočiny cenný bodík. Svěřenci Františka Ondrůška si tak napravili renomé po domácím výpadku s Mutěnicemi. Stále však nezlomili prokletí druhých poločasů, který prohráli 0:1...
Pelhřimov - UH. BROD 1:1
Broďané v týdnu absolvovali pohovory s trenérem a u videa si prohlédli chyby, kterých se opakovaně dopouštějí v zápasech. A výsledek se dostavil.
Na Vysočině se totiž prezentovali nejlepším letošním výkonem na hřištích soupeřů, soupeře napadali už při rozehrávce, tlačili se do šestnáctky a odměnou jim byl vedoucí gól. Odvážný průnik Josefíka ukončil odkop dezorientovaného obránce Čížka, který však skončil za zády domácího brankáře... Hosté i nadále hýřili aktivitou, ale vyloženou šanci si do přestávky nevypracovali.
Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, ale domácím se přesto podařilo vyrovnat. V 57. minutě přízemní centr do vápna brnkl o ruku Josefíka a rozhodčí, který prohřešek viděl z pár metrů, nekompromisně nařídil pokutový kop. A Niederle nezaváhal. Po brance hosté ještě přidali, snažili se o tříbodovou pečeť, ale jejich snaha končila před pokutovým územím. Když byl pak v samotném závěru vyloučený domácí Krtek, Broďané si bez problémů pohlídali cenný bod. „Jsem za něj rád, ale samozřejmě mě trošku mrzí, že nemáme tři. Ale už myslíme na následující domácí dvojboj, ve středu přivítáme Napajedla a v sobotu Starou Říši. A bereme jen šest bodů,“ burcuje před anglickým týdnem kouč Ondrůšek, který pochválil výkon Šálka. „I když celý týden netrénoval kvůli plotýnkám, chtěl týmu při absenci Zemánka s Mančíkem pomoci. A s netradiční rolí pravého beka se popasoval velmi dobře,“ pravil lodivod. Branka: vlastní Čížek. Poločas 0:1.
UH. BROD: Ondrůšek - Šálek, Vrága, M. David, Kúdela - Josefík (74. Odstrčil), R. David, Nevařil, Hruboš, Pochylý - Michalec (57. Dvořák).