Pohroma Mařatic má jméno Ligas

Slovácko Sport 29 / 09 / 2011

Okresní přebor 8. kolo

Drslavice - Košíky 4:2 (3:1)
Branky: 26., 29. Orlovský M., 31. Vystrčil M., 84. Věrný R. - 3. Šlechta Z., 55. Uherka Z.
ŽK: 50. Přecechtěl P. ml., 71. Kopták R., 75. Vystrčil M., 90. Machálek I. - 59. Přílučík L.
ČK: 66. Bémer Z. (Košíky).
Diváci: 90.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Antonín Věrný (laik), Antonín Mikulec (laik).
Drslavice: Hroch M. - Vystrčil M., Vydrman T. (64. Věrný R.), Vacula P., Šobáň J., Přecechtěl P. ml., Orlovský M., Mikulinec R., Mikulec T. (86. Ševčík P.), Machálek I., Kopták R. Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Košíky: Pól R. - Večeřa T. (46. Urbanec M.), Uherka Z., Šlechta Z., Přílučík M., Poháněl K., Poháněl J., Ovsík M. (71. Mucha P.), Mihal A., Fedor J. (46. Přílučík L.), Bémer Z. Trenér: Michal Oharek.
Do utkání vstoupili lépe hosté a hned ve 3. minutě šli do vedení brankou kapitána Šlechty. Brzy nato mohli přidat i druhou branku, ale nastřelili pouze tyč. To domácí probudilo a začal úřadovat zejména Orlovský, nejprve ve 26. minutě srovnal na 1:1 a ve 29. minutě přidal druhou branku a otočil tak skóre na 2:1. Ve 31. minutě zvyšovali domácí Vystrčilem na 3:1. Do druhého poločasu provedl hostující trenér dvě změny, hosty to probudilo a v 55. minutě snížili Uherkou na 3:2. V dalším náporu je zastavila červená karta Bémera, který zastavil hostujícího útočníka, který by šel sám na branku. Přesilovku domácí využili a v 84. minutě stanovil konečnou podobu zápasu náhradník Věrný.
Nejlepší hráči: Martin Orlovský - Marek Přílučík

Kostelany n. M. - Traplice 4:2 (2:1)
Branky: 4., 48. Marek D., 15. Horký L., 78. Dvouletý R. - 26. Kamarád J., 77. Pekárek R.
ŽK: 80. Panáček R. - 48. Kubina T., 52. Trávníček V.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Roman Bednář - Libor Procházka (laik), Luděk Rychlík (laik).
Kostelany n. M.: Vávra J. - Ventrča J. (70. Dvouletý R.), Vávra V., Šťastný P. (88. Tomášů M.), Šimík D., Panáček R. (81. Chmelař D.), Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D., Horký L., Gabriel P. Trenér: Martin Vávra.
Traplice: Vávra J. - Trávníček V., Slavík J., Polách O., Pekárek R., Matoušek M., Maděra J., Kubina T., Kotyza R., Kolínský T., Kamarád J. Trenér: Radek Pekárek.
Utkání začalo náporem domácího týmu, který po celou dobu utkání působil fotbalovějším dojmem. Ve 4. minutě Marek centroval míč před bránu a kupodivu míč skončil až v síti - 1:0. Poté zahrozili hosté a v 5. minutě po rohovém kopu Slavík jen těsně minul hlavou bránu. Domácí zvýšili v 15. minutě Horkýcem - 2:0. Ve 26. minutě se kuriózní situace opakovala na druhé straně, kdy kamarádsky vrátil Kamarád, taktéž přímo z rohu - 2:1. Ve 48. minutě zahrávali domácí standardní situaci a Marek nedal šanci golmanovi - 3:1. V 77. minutě si vzal míč Pekárek, lehce prošel obranou a z deseti metrů skóroval - 3:2. O minutu později vystřelil Vojtěch Vávra, jeho střelu stačil golman ještě vyrazit, ale na dorážku Dvouletého už neměl šanci.
Nejlepší hráči: Roman Panáček - Václav Trávníček

Nezdenice - H. Němčí 1:3 (1:2)
Branky: 3. Skočovský D. - 16. Tureček M., 43. Bobčík L., 71. Cmol M.
ŽK: 45. Lux R., 75. Šašinka O. - 55. Svadbík Ja.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Petr Vápeník (laik), Petr Kadlček (laik).
Nezdenice: Malaska T. - Valtr L., Uličník J., Šašinka O., Sviták P., Suchý R., Skočovský D., Mikliš M., Lux R. (45. Adámek R.), Kolínek L., Kociňák J. (81. Janík). Trenér: Jaroslav Kociňák.
H. Němčí: Rybnikář P. - Zámečník J., Tureček M., Špaček K. (72. Velecký D.), Svadbík J., Srnec D., Kadlček V., Jančařík F., Cmol M. (85. Tureček P.), Bobčík L., Bahula L. Trenér: Lubomír Zámečník.
Už v úvodu prvního dějství vyrobila hostující obrana hrubku a Skočovský se nemýlil - 1:0. Domácí převzali iniciativu, vytvořili si několik příležitostí, ale nebylo jim přáno. Naopak hosté v 16. minutě první střelou mezi tyče vyrovnali M. Turečkem, nutno podotknout, že za velkého přispění domácího brankáře. Domácí znervózněli a už se nedostávali tolik do hry. Ve 43. minutě z hranice velkého vápna vystřelil Bobčík a stanovil poločasový výsledek na 1:2. Ve druhé půli se domácí snažili o srovnání skóre, to se jim však  nepodařilo, protože když už byl hostující brankář překonán, zastoupila ho konstrukce branky. A tak v 71. minutě převzal na polovině hřistě míč Cmol a nedal domácímu gólmanovi šanci - 1:3. Až  do konce zápasu to byl ze strany domácích zmar, proto se na hřišti v Nezdenicích zrodil překvapivý, ale zasloužený výsledek.
Nejlepší hráči: Libor Kolínek - Marek Tureček

Nivnice - Mařatice 4:1 (1:0)
Branky: 10., 49., 84. Ligas L., 62. Ligas P. - 47. Zedek J.
ŽK: 33. Boďa M., 64. Michalec J., 65. Máčalík J. - 36. Vaněk Roman
Diváci: 300.
Rozhodčí: Tomáš Polášek (8) - Václav Tomanec (laik), Ivan Mařák (laik). Delegát utkání: Radek Mlček.
Nivnice: Koktavý L. - Velecký V., Michalec J. (89. Krajčovič Z.), Máčalík J. (84. Ryšávka P.), Lukeš P., Ligas P., Ligas L., Karlík J. (72. Straňák L.), Bortel L., Boďa M., Bachůrek P. Trenér: Ladislav Kalina.
Mařatice: Ševčík J. - Zedek J., Zbořil S., Vyorálek D., Vaněk R., Tyl V., Prekop D., Mařák R., Kubíček P. (46. Šenk P.), Kroča M. (70. Kovács), Janků A. Trenér: Václav Chvojka.
Utkání v Nivnici začalo na perfektně připraveném hřisti, které je v Nivnici chloubou. První půle byla hodně vyrovnaná a hrálo se nahoru a dolů, přičemž o trošku víc měli štěstí domácí, kteří v 10. minutě z přímého kopu vstřelili branku a ujali se vedení 1:0. Za stejného výsledku se šlo po první půli do kabin. Do druhého poločasu nastoupili lépe hosté a hned v 47. minutě vyrovnával Zedek. Vyrovnaný stav vydržel pouze dvě minuty, protože ve 49. minutě opět z přímého kopu skóroval Ligas. V 62. minutě už měla Nivnice dvoubrankový náskok a to zásluhou Petra Ligase. Poslední tečku za zápasem udělal Ligas L. který v 84. minutě kompletoval svůj hattrick.
Nejlepší hráči: Libor Ligas - Jakub Zedek

Os. Lhota - Břestek 2:1 (1:1)
Branky: 39. Štergenich P., 84. Jurčeka J. - 9. Zámečník M.
ŽK: 76. Bachan O., 86. Jurčeka J. - 6. Martinák R., 48. Lahola I., 67. Frühauf  R.
Diváci: 210.
Rozhodčí: Josef Tomanec - David Krátký (laik), Petr Hanáček (laik).
Os. Lhota: Šicha Z. - Zbořil F., Štergenich P. (71. Kuban V.), Štergenich J. (67. Halač J.), Pešík E., Kusák M., Kotačka O., Jurčeka J. (89. Machala J.), Hubík M., Doležal M., Bachan O. Trenér: Domink Josef.
Břestek: Koryčánek V. - Zámečník M., Slavík Z. (58. Durmiševič E.), Rýdl L. (86. Stuchlík J.), Plevák L., Martinák R., Lahola I., Hotař M., Frühauf R. (83. Mrva M.), Dvořáček R., Čagánek P. Trenér: Petr Sonntag.
Ve slušně hraném utkání měli překvapivě více ze hry hosté a zaslouženě se ujali vedení, když se v 9. minutě trefil Zámečník. Domácí hráči se těžko prosazovali přez pozornou obranu hostů. Ve 39. minutě po zahraném přímém kopu téměř z půlky hřiště skončil míč k překvapení v hostující brance a trefil se Štergenich. Druhá půle nabídla především boj o každý metr hrací plochy s minimen šancí na obou stranách. V 75. minutě mohl poslat domácí do vedení Jurčeka, ale ve 100% šanci ho vychytal hostující gólman Koryčánek. 84. minuta přinesla rozhodnutí, kdy se trefil aktivní Jurčeka a stanovil konečné skóre na 2:1.
Nejlepší hráči: Zbyněk Šicha - Marek Hotař

Polešovice - Uh. Ostroh 1:2 (0:1)
Branky: 72. Černoch M. - 23. Vlk M., 81. Procházka Z.
ŽK: 37. Březina T., 41. Březina P. - 41. Rinaldi M., 43. Kočiš P., 46. Knotek Ant., 75. Vlk P.
Rozhodčí: Milan Katrňák - Jiří Běhávka (laik), Bronislav Zpěvák (laik).
Polešovice: Andrýsek J. - Martykán M. (86. Tringela J.), Korvas R., Kordula T. (46. Kotek R.), Janík Z., Janík M., Dvouletý L., Černoch M., Březina T., Březina P. Trenér: Radek Svoboda.
Uh. Ostroh: Mrkva J. - Vlk M., Mrkva T. (88. Vlk P.), Kunovjánek M., Kovařík M. (56. Procházka Z.), Kočiš P., Knotek Ant., Herák K., Durna M., Čápek J., Rinaldi M.
Trenér: Pavel Vlk.
Diváci viděli oboustranně bojovné utkání ve kterém měl první šanci domácí Martykán v 10. minutě, ale z přímého kopu minul břevno. Ve 23. minutě se po rychlé akci do vedení dostali hosté Vlkem po přihrávce Knotka, 0:1. O 2.minuty později mohl vyrovnat domácí Martykán, ale jeho střela šla nad branku. Do poločasu se hra oboustranně přiostřila a padlo několik žlutých karet. Úvod druhého poločasu měli lepší domácí, ale střela v 62. minutě Černocha šla těsně vedle tyčky. V 65. minutě utekl hostující Procházka, ale jeho střelu golman vytáhl na roh. V 70. minutě vystřelil Březina, ale golman konečky prstů vytlačil na roh. V 81. minutě utekl hostující Procházka a střelou vedle Andrýska posílá hosty do vedení - 1:2. Závěr utkání byl velmi nervózní, ale domácím se pod tlakem již nepodařilo vstřelit branku.
Nejlepší hráči: Pavel Březina - Martin Vlk

Vlčnov - Hluk B 0:3 (0:2)
Branky: 20., 25., 81. Miroš J.
ŽK: 41. Klabačka J., 76. Chytil R. (Hluk B).
Diváci: 90.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Zdeněk Zapletal (laik), Jiří Kostelanský (laik).
Vlčnov: Hlaváček V. - Zumr J., Zlínský A., Mikulinec P., Mikulec K., Křapa L. (58. Kašpařík P.), Koníček J., Konečný R., Kašpařík P. (70. Podškubka D.), Kameník J., Bartošek J. (69. Koníček P.). Trenér: Ivo Šimčík.
Hluk B: Kovařík F. - Tinka Z., Tinka T., Miroš J., Klabačka J. (75. Straka J.), Janča P., Chytil R., Horák Z., Horák T., Hanák R. (81. Vagai T.), Bachánek O. (60. Loutocký E.). Trenér: Vlastimil Marek.
Na začátku utkání domácí zatlačili hosty, ale Koníček a Konečný svoje šance nevyužili. Hosté udeřili ve 20. minutě, kdy vybojovali míč na půlce, potáhli ho po pravé straně a Miroš si naběhl na centrovaný míč a skóroval - 0:1. Od té doby hosté byli aktivní a dočkali se i navýšení v 25. minutě, kdy domácí obrana špatně odkopla míč a k míči se dostal opět Miroš, který krásnou střelou k tyči zvýšil na 0:2. Hosté předváděli krásnou kombinační hru a mohli i navýšit ve 41. minutě, ale Horák svoji šanci nevyužil. Druhý poločas byl jednoznačně záležitostí hostů, kteří si hráli s obranou domácích jak chtěli a dočkali se další branky v 81. minutě po hrubé chybě domácí obrany.
Nejlepší hráči: Jan Kameník - Jan Miroš