Pojezný: Půjdeme zápas od zápasu

Pojezný: Půjdeme zápas od zápasu
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 12 / 02 / 2020

1.FC Slovácko je připraveno na jaro. Ve své dvacetileté historii do něj nevstupovalo v tak výhodné pozici, a proto se pro ředitele klubu Petra Pojezného nabízí otázka, zda klub nehodlá vytýčit útok na pohárové mety.

Stejně jako na podzim půjdeme zápas od zápasu s cílem vyhrát jej a pokud se naskytne jakákoliv příležitost, tak se budeme snažit být v tabulce co nejvýš.
 Naposledy přišel do kádru Tomáš Vincour. Jak dopadla jednání o Dijinarim, či jiném zkušenějším stoperovi?
Zkušené stopery máme, proto jsme hledali perspektivní. Zkoušeli jsme nějaké mladé zahraniční stopery, ale nakonec jsme se rozhodli pro Tomáše Vincoura, kterého dobře známe. Počítali jsme s ním sice až od léta, on si ale v Praze sám vyřešil školu a chtěl přijít už v zimě, aby se co nejdříve adaptoval. Navíc po příchodu Ondry Zahustela, který může zaskočit i na stoperovi, máme tento post vyřešen. 
 V zimní pauze odešel jen Patrik Hellebrand. Byl zájem také o jiné naše hráče?
Zájem byl, ale my jsme se rozhodli, že když někoho pustíme, tak to bude jen Hellebrand. Kádr pro jaro chceme udržet pohromadě. Věřím, že pro kluky může přijít příležitost i v létě nebo dalších sezónách. Myslím, že už se o nás obecně ví, že pokud hráč přeroste možnosti našeho klubu a přijde nabídka z klubů, jako je třeba Slavia, tak těm klukům nebráníme.
 Mladá Boleslav a Baník Ostrava podepsaly smlouvy se Zajícem, resp. Juroškou a následně je chtěly přivést do svých klubů už v tomto přestupním období. Neodpovídaly jejich nabídky vašim představám?
Ty částky, se kterými přišly Mladá Boleslav i Baník, nebyly zajímavé.
 V létě končí smlouva i Navrátilovi. Dohodli jste se na jejím prodloužení?
S Honzou Navrátilem jsme si na podmínky podali ruku během soustředění v Turecku, tak věřím, že po návratu k nám jen naši dohodu převedeme do písemné podoby.
 Martin Svědík je ve své práci úspěšný. Mluvíte spolu o prodloužení smlouvy?
Smlouvu s Martinem Svědíkem máme uzavřenu do roku 2021 a jsme opravdu s jeho prací spokojení a budeme mít zájem o pokračování, ale na konkrétní jednání je ještě čas.
 Zima má v letošním roce mírný průběh. Připravujete už hrací plochu na úvodní zápas s Baníkem a budete ji muset vyhřívat?
Zatím jsme nevyhřívali, ale myslím si, že i preventivně temperovat plochu budeme. Při nočních mrazech promrzá a pokud by přišel zimní náraz počasí třeba den před zápasem a my teprve s vyhříváním začínali, a do by toho napadl sníh, tak bychom si s ním nemuseli poradit.Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace