Poklonili se jen favoritovi

Uherský Brod Sport 29 / 09 / 2009

Florbalisté Orla Uherský Brod si na startu nového ročníku Zlínské ligy ČFbU připsali na konto pouze tři body. V premiérovém turnaji v Kunovicích nestačili na borce FBC Dolní Němčí, kteří potvrdili roli horkého favorita na postup a jako jediní se pyšní stoprocentní bilancí.
Uh. Brod - Dolní Němčí 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Broďané byli soupeři skoro dvě třetiny více než vyrovnaným soupeřem, ale dopláceli na žalostnou koncovku a Dny otevřených dveří v obraně. První hrubici potrestali Dolněmčané ještě v první části. Gólem do šatny z přesilovky sice Machalík vyrovnal, ale to bylo z brodské strany vše. „Klíčovým okamžikem bylo sólo Pustiny, kterému zabránila zamířit do poloprádzné branky odhozená hůl soupeře,“ posteskl si brodský kouč Ondřej Svoboda. Poslední část byla jasně v režii Dol. Němčí, které třemi údery zasadilo soupeři tvrdé K.O.
Orel Uh. Brod - Květná 7:3 (3:0, 2:1, 2:2)
Gabriel a spol. se do Květné od začátku zakousli a když přežili bez úhony i dvě oslabení, třikrát zamířili do černého a prakticky rozhodli. Zbývající třetiny se tak dohrávaly jen z povinnosti, Svobodovi boys navíc trošku polevili, takže jejich náskok už výrazně nevzrostl. Za zmínku stojí už jen hattrick Martina Svobody. Branky: Svoboda 3, Daňhel, Machalík, Novák, Jančařík.
Zrcadlo zbývajících výsledků: Dolní Němčí - Kunovští Orli 6:4, 1.AC Uh. Brod - Květná 13:2, - Spartak Hluk 5:5, Spartak Hluk - Nivnice 7:1, Nivnice - Kunovští Orli 5:5.
UH. BROD: Pazdera, Ručka - M. Gabriel, Jančařík, P. Gabriel, Novák - Pustina, Koníček, Daňhel, Svoboda, Máčala, Machalík.

autor: pg,ceh