Pokud nezklame stroj, chci stát na stupínku nejvyšším

Pokud nezklame stroj, chci stát na stupínku nejvyšším
Foto: sal
Staré Město Sport 31 / 01 / 2015

říká Michal Šlezar, vítěz ankety Sportovec okresu za rok 2013

Ještě několik týdnů bude pohár pro vítěze ankety Sportovec okresu za rok 2013 stát na čestném místě v domě Michala Šlezara ve Starém Městě. Koncem března ale opět změní majitele. Jedno je už v tuto chvíli jisté. Michal své loňské vítězství neobhájí. Do desítky nejlepších sportovců, kteří budou o tuto trofej bojovat, se neprobojoval.
Michale, jako sportovec jste jistě zvyklý vítězit, přesto - jak hodně vás vítězství v anketě Sportovec okresu překvapilo?
V mém sportovním odvětví jsem zvyklý vyhrávat, ale to, že vyhraji právě tuto anketu, jsem vůbec nečekal. Hodně mě to potěšilo i z toho důvodu, že motoristický sport není v našem okrese tak na výsluní jako třeba fotbal. V anketě bylo hodně sportovců z různých sportů, které jsou možná místním lidem bližší než závodní motorky. O to víc si tohoto vítězství cením.
Sportovní trofeje v podobě pohárů nejsou pro vás nic neobvyklého. Ale je pohár pro vítěze ankety ten největší, který jste kdy získal?
Větší, co se týče velikosti, doma rozhodně nemám. Proto je doma na čestném místě. Kdybych to vzal podle stupňů vítězů, tak je na prvním místě mezi poháry z mistrovství republiky.
Bude se vám s ním těžko loučit?
Bohužel, zbude po něm prázdné místo. O to se ale musím letos více snažit, abych měl možnost ho ještě v budoucnu získat.
A čím to bylo, že ten loňský rok nebyl tak úspěšný, jako ten, za který jste získal jak titul sportovec okresu, tak i ten velký pohár?
Když se na to podívám z pohledu kategorie, ve které jsem získal mistrovský titul, tak jak se říká, dojeli jsme na techniku. Ze začátku sezony jsem získal dvě třetí místa, ale pak začala zlobit motorka a technici nebyli schopni se s ní domluvit. Dokonce jsem musel poslední dva závody vynechat. Nakonec jsem skončil na celkovém čtvrtém místě. Ale na druhou stranu v kategorii do 125 ccm, kde jsem byl před rokem třetí, se mi dařilo tak, že až do posledního závodu jsem mohl bojovat o titul. Nakonec i tady mě trochu zradila technika, ale celkové druhé místo je posun kupředu. Letos se pokusím zaútočit na celkové prvenství.
Jezdecké umění je jedna věc, ale dobře připravená motorka věc druhá. Jedno bez druhého se neobejde.
No právě. Zlobil nás motor, který během rozjeté sezony nešel dát úplně do pořádku. Proto jsem obhajobu titulu v kategorii 400 ccm raději po půlce vzdal. Sice to ze začátku hodně mrzelo, ale o to víc se těším na novou sezonu.
Příprava strojů na novou sezonu už je asi v plném proudu, nebo je ještě čas?
Ne, už se pracuje. V tomto roce se chci hlavně zaměřit na kategorii do 125 ccm, proto mám nachystány už tři motory. Tímto chci předejít případným komplikacím, které byly v loňském roce. Když bude všechno klapat, rád bych stanul na stupínku nejvyšším.
A co kategorie 400 ccm?
Tady bude záležet na sponzorovi, kterému patří motorka, zatím je to ale spíš v nedohlednu.
Kdy poprvé půjdete motorku projet, nebo je ještě brzo?
Zatím je motorka rozdělaná do posledního šroubku, probíhá celkový repas. První závod na přírodních okruzích je ten začátkem května ve Starém Městě, ale měsíc předtím se jede závod na brněnském okruhu, který se započítává do poháru přírodních okruhů. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace