Pokutové kopy vítěze neurčí. Pro bylo jen 26 týmů

Pokutové kopy vítěze neurčí. Pro bylo jen 26 týmů
Uherské Hradiště Sport 16 / 07 / 2014

Žádná revoluce se nekoná. Fotbalové kluby na Uherskohradišťsku, hrající soutěže pod hlavičkou OFS, odmítly zavedení penaltového rozstřelu, který měl v případě nerozhodného výsledku po 90 minutách určit majitele druhého bonusového bodu. Se zavedením novinky po vzoru krajských soutěží souhlasilo jen 26 ze 72 oddílů.
„Je to škoda, někdy demokracie škodí. Kraj jednoznačně rozhodl a okres to nechal na klubech. Jsem přesvědčený, že pokutové kopy by celou soutěž zatraktivnily, je to dobrý nápad,“ litoval Miroslav Bahula, předseda TJ Horní Němčí.
Pro zavedení pokutových kopů se vyslovila jen třetina týmů. „Penaltový systém zcela popírá dávné rozhodnutí o zisku tří bodů za výhru, které mělo jednoznačně zvýhodnit týmy, které hrají na vítězství. Kraj bohužel schválil cestu do minulosti, kdy vítěz v řádné hrací době získá jen o bod víc než šťastnější z penaltové loterie,“ zaznělo pro změnu z Nivnice, která má týmy v okresních i krajských soutěžích.
„Už dopředu jsme avizovali, že se podřídíme většině, ať už bude výsledek jakýkoliv. A ortel klubů mě nepřekvapil,“ reagoval František Miko, předseda OFS Uherské Hradiště, který byl od samého začátku proti zavedení pokutových kopů. Hlavně kvůli technickým problémům. „Kraj má na každý zápas dva tři rozhodčí, zatímco okresní soutěže píska čtyřicet sudích. Určitě by vyvstaly problémy s přejížděním na zápasy, ale i posouváním jejich začátků,“ poznamenal Miko.
A novinka by navíc nahrávala spekulacím ohledně domluvených výsledků. „Hlavně v závěru soutěží. Týmy by si určitě spočítaly, kolik potřebují bodů, jestli jim stačí jeden, nebo dva,“ přikyvuje Miko, kterého výsledky referenda mezi kluby potěšily. „Ve světě se nic podobného nepraktikuje. Domnívám se, že fotbal je krásný v tom, že má přes sto let stejná pravidla,“ uzavřel Miko.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace