Polák se dočkal, je mistrem Evropy!

Polák se dočkal, je mistrem Evropy!
Foto: Dušan Tesařík  /  Šimon Polák je mistrem Evropy do 21 let.
Hluk Sport 27 / 05 / 2022

Pákař Šimon Polák z Armwrestling clubu Hluk usedl na evropský trůn! V kategorii do 21 let nenašel přemožitele na 31. mistrovství Evropy v armwrestlingu, které týden hostila rumunská metropole Bukurešť. Stříbro do české sbírky přidal Václav Vaculovič a potvrdil, že hlucká pákařská škola patří k evropské špičce.

Polák už loni v Litvě toužil po medaili, ale nakonec bral jen čtvrté a páté místo. V Bukurešti se ale dočkal, v kategorii U21 do 85 kilogramů si na levačku došel pro titul evropského šampiona. „Ve vyřazovacích bojích si počínal zkušeně, každý zápas si hlídal a zaslouženě se probil až do finále, kde už proti domácímu reprezentantovi svou šanci nepustil. Za několikaletou dřinu, odříkání a tréninky do úplného vyčerpání si zlato po právu zasloužil, je to pro něj dosavadní vrchol kariéry,“ smekl Dušan Tesařík, kouč hluckého klubu. Jeho svěřenec sahal po medailovém double. „Opravdu chybělo málo. Na slabší pravačce  jej bohužel opustilo štěstí, ale i čtvrté místo je skvělý výsledek,“ zdůraznil Tesařík.

V zemi Drákuly se o druhý cenný kov postaral v kategorii do 100 kilogramů Václav Vaculovič, který už má ve sbírce bronzové medaile z juniorského mistrovství Evropy. „Vašek se v každém zápase vydal ze všech sil, aby uspěl. Po porážce s domácím borcem už byl na pokraji vyřazení, ale do dalších zápasů dal úplně všechno a v boji o semifinále udolal Moldavana Alexandra Binzara, čímž si zajistil bitvu o medaili,“ popsal drama u pákařského stolu Tesařík.

Do finále váhové kategorie se bez zaváhání probojoval Bulhar Kostadinov, megahvězda světového armwrestlingu, a na Vaculoviče čekala chorvatská jednička Rino Masič. „Vzhledem k odlišné technice pákařů bylo jasné, že rozhodnou především start a rychlost. A lépe je zvládl Chorvat, který se tak dostal do finále a přisoudil Vaškovi bronzovou medaili,“ uvedl hlucký trenér, podle kterého má pro Vaculoviče bronz cenu zlata. „V tak nabité kategorii je každé vítězství úspěchem, medaile pak pomyslnou třešničkou na dortu,“ vysvětlil Tesařík.

Slabší pravačkou už Vaculovič na bednu nedosáhl, šampionát zakončil osmým místem.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace