Polešovice se vytáhly kanonádou

Slovácko Sport 18 / 10 / 2012

Okresní přebor 10. kolo

Bánov - Vlčnov 2:5 (2:3)
Branky: 18. Horňák L., 27. Mahdalíček P. - 20. Hlahůlek M., 22. (p) Kameník Jan, 42. Kameník Jak., 47. Koníček J., 50. Velecký J.
ŽK: 53. Horňák L. - 72. Zemek P.
Rozhodčí: Michal Kubíček - Zbyněk Vlčnovský, Ondřej Píža.
Bánov: Popelka A. - Velecký J., Vaňhara J. (81. Popelka P.), Ryšávka F. (67. Dalajka M.), Polanský T. (58. Polanský L.), Mahdalíček P., Mahdalíček J., Horňák L., Gorčík L., Gajdůšek M., Durďák V. Trenér: Břetislav Polanský.
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Velecký J., Miroš J. (85. Podškubka D.), Mikulec M., Mikulec K., Koníček J. (82. Flašar J.), Kameník Jan, Kameník Jak., Hlahůlek M., Bída I. Trenér: Vít Bělohlávek.
Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se krásnou střelou k tyči ujali vedení 1:0. Tři minuty na to po krásné akci hostů ze středu vápna přímo k tyči vyrovnal Hlahůlek na 1:1. Ve 22. minutě kopali hosté penaltu a Jan Kameník otočil na 1:2. Nadále se hrál útočný fotbal, čehož domácí využili ve 27. minutě, kdy Petr Mahdalíček srovnal na 2:2. Těsně před odchodem do kabin po krásném centru z pravé strany přímo z voleje upravil na 2:3 Jakub Kameník. Ve 47. minutě krásnou střelou pod břevno zvyšoval Josef Koníček na 2:4, a v 50. minutě po rychlém brejku upravil Jakub Velecký na 2:5. Hosté mohli ještě svůj náskok zvýšit ze dvou vyložených šancí, ale to se nepovedlo.
Nejlepší hráči: Michal Gajdůšek - Miroslav Hlahůlek

Drslavice - Kudlovice 2:1 (2:1)
Branky: 5. Vidrman T., 17. Věrný R. - 35. Bednařík M.
ŽK: 29. Mikulinec R., 31. Vystrčil M., 86. Hroch M., 90. Přecechtěl P. ml. - 38. Ježek P. ml., 56. Klajn P.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Antonín Věrný (laik), Antonín Janošek (laik).
Drslavice: Hroch M. - Vystrčil M., Vidrman T. (70. Indra T.), Věrný R., Vacula P., Přecechtěl P. ml., Orlovský M., Mikulinec R., Machálek J., Machálek I., Hroch V. Trenér: Přemysl Přecechtěl st.
Kudlovice: Grebeníček J. - Straka P. (46. Grebeníček O.), Kraváček L., Klajn P., Ježek P. ml., Chmelař P., Hruška M. (84. Mikulík L.), Hložný Š., Bohun P., Bělíček K., Bednařík M. Trenér: Petr Ježek st.
Domácí mužstvo začalo utkání ve velkém stylu a zatlačilo hosty hluboko do obrany. Již v 9. minutě se pěkně k tyči trefil Tomáš Vidrman - 1:0. Na 2:0 zvyšoval Tomáš Věrný po centru z pravé strany, kde hlavičkoval z malého vápna do země tzv. koníkem, a překonal brankáře hostů. Domácí nadále pokračovali v tlaku a ve 25. minutě trefili horní tyč branky hostů. Ve 30. minutě spálili domácí pěknou šanci, z přímého kopu jen těsně minuli horní roh hostující branky. Hosté v 35. minutě z ojedinělého útoku a následného rohu docílili branky Bednaříkem - 2:1. Tak skončil i první poločas. Do druhé poloviny nastoupila mužstva jako vyměněná a hosté domácí přehrávali, ale branky se jim nepodařilo vstřelit, a tak domácí své vítězství uhájili.
Nejlepší hráči: Martin Orlovský - Martin Bednařík

Košíky - Šumice 0:2 (0:0)

Branky: 73. Machala P., 85. Mandík M.
ŽK: 24. Pilka I. (Šumice).
Diváci: 40.
Rozhodčí: Josef Tomanec - Tomáš Hanáček, Dušan Viktor (laik).
Košíky: Ondruch A. - Večeřa T., Šlechta Z., Poháněl K., Poháněl J., Ovsík M., Ovsík J., Mařák P. (46. Večeřa L.), Kaštánek J. (75. Janováč Z.), Fedor J., Bémer Z. Trenér: Vítězslav Kaštánek.
Šumice: Šidlo M. - Žampach V. (80. Mandík M.), Žampach Jos., Žampach Jan, Pilka I., Machala P., Kunovský R., Kelíšek M., Kandrnál M., Juřeník M., Durďa M. Trenér: Josef Janíček.
Za zmínku v prvním poločase stála až střela hostujícího Machaly ve 34. minutě, se kterou si domácí golman poradil a vyrazil ji na roh. Ve 38. minutě jako přes kopírák vystřelil domácí Šlechta a taktéž hostující golman vyrazil sřelu na roh. Ve 40. minutě těsně minula branku střela hostujícího Kunovského z přímého kopu. Druhý poločas byl opak prvního, šance střídala šanci. Hosté sevřeli domácí, hned ze začátku druhého poločasu na jejich půlce a vypracovali si spoustu šancí. V 73. minutě se ujala střela Machaly, která před domácím golmanem skočila a hosté se ujali vedení - 0:1. V 85. minutě po závaru před domácí brankou se prosadil hostující Mandík a upravil na konečných 0:2. Ve velmi slušně hraném utkání padla pouze jedna karta.
Nejlepší hráči: Adam Ondruch - Radim Kunovský

Kunovice - Kostelany n. M. 5:1 (2:1)
Branky: 55., 80. Lahodný M., 33. Krček L., 41. Baný J., 90. Polášek R. - 19. Šimík D.
ŽK: 21. Baný J., 31. Černý L. - 15. Panáček R., 33. Šimík D., 37. Vávra V., 70. Horký L., 86. Mojžíš Jo.
ČK: 67. Vávra V. (Kostelany n. M.).
Diváci: 120.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Štěpán Martykán, Monika Blažková.
Kunovice: Uhlík R. - Střelec T., Sklenář J. (59. Brim M.), Polášek R., Lahodný M., Kučera M., Krček L., David T. (41. Lahodný J.), Černý L. (73. Škrášek D.), Brim O., Baný J. Trenér: Dušan Klvaňa.
Kostelany n. M.: Vávra J. - Vávra V., Šimík D., Panáček R., Němec M., Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D. (71. Lukaštík D.), Horký L., Facalka R. (64. Mikulčík P.), Dvouletý J. Trenér: Martin Vávra.
Zpočátku měli více ze hry hosté a v 19. minutě jim byla odměnou branka z kopačky Šimíka - 0:1. Poté se začaly do šancí dostávat i Kunovice, za které ve 33. minutě vyrovnával Krček. Kostelany se po vyrovnávací brance začaly věnovat osobě hlavního rozhodčího, více než vlastní hře a ještě do poločasu je potrestal Baný - 2:1. Druhý poločas se odehrával už jen v režii Kunovic. V 55. minutě zvyšoval Lahodný na 3:1. Kostelanští drželi stejný trend jako v prvním poločase a více mluvili než hráli, a proto přišel v 80. minutě další trest, kdy Lahodný zvyšoval na 4:1. Definitivní tečku udělal Polášek, když v 90. minutě nádhernou střelou vymetl pravou šibenici. Kostelany celých devadesát minut hráli velmi nedisciplinovaně, celý zápas se věnovali provokování a dohadování s hlavním rozhodčím.
Nejlepší hráči: Radim Uhlík - Jakub Dvouletý

Mařatice - Břestek 3:3 (2:1)

Branky: 40. Zbořil S., 45. Zedek J., 77. Janků A. - 35. Plevák L., 64. Vojtek Z., 90. Zámečník M.
ŽK: 63. Prekop D. - 75. Vojtek Z., 77. Zámečník M.
Rozhodčí: Roman Bednář - Tomáš Polášek, Monika Blažková.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J. (82. Ižo F.), Zbořil S., Vyorálek D., Surový E., Slavík M., Prekop D. (85. Lžičář M.), Kubíček P., Janků A., Bída L. (73. Širůčka M.), Andrýsek M.
Trenér: Ladislav Kieryk.
Břestek: Koryčánek V. - Zámečník M., Vojtek Z., Surový M., Plevák L., Martinák R., Bedřich M. (38. Dvořáček R., 50. Sonntag P.), Lahola I., Kříž Jar., Kříž Jan (19. Strakoš  tanislav), Čagánek P.
Trenér: Petr Sonntag.
Ve 35. minutě se domácí obrana dopustila chyby v pokutovém území, Bída přihrál míč na Pleváka a ten dostal hosty do vedení - 0:1. Ve 40. minutě selhal hostům offside systém a Zbořil, který postupoval sám na brankáře s přehledem srovnal na 1:1. Zdálo se, že tento výsledek zůstane do poločasu, avšak hostující brankář musel opustit pokutové území, stačil odhlavičkovat míč, kterého se zmocnil Zedek a ten ze 45 metrů přehodil celou obranu i s vracejícím se brankářem - 2:1. V 64. minutě Břestek zahrával rohový kop, přetažený míč před bránu vrátil Zámečník a Vojtek neměl již těžkou práci a usměrnil hlavou míč do brány - 2:2. Mařatice se v 64. minutě dostali opět do vedení, kdy vysoký míč v pokutovém uzemí zpracoval Zedek, přihrál Janků a ten míč poslal k pravé tyči - 3:2. V nastaveném čase po levé straně unikl Zámečník a prostřelil brankáře - 3:3.
Nejlepší hráči: Jakub Zedek - Michal Zámečník

Polešovice - Nezdenice 7:1 (3:0)
Branky: 48., 52., 85. Černoch M., 6., 70. Svoboda O., 23. Kordula T., 40. Omelka M. - 89. Skočovský D.
ŽK: 12. Černoch M., 29. Omelka M. (Polešovice).
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Jaroslav Bednařík (laik), Petr Vápeník (laik).
Polešovice: Pavela M. - Šudoma O., Svoboda O., Omelka M. (64. Náplava P.), Martykán M., Korvas R., Kordula T., Dvouletý L., Černoch M., Březina P. (79. Tringela J.), Běhávka J. (72. Peprnik S.). Trenér: neuveden.
Nezdenice: Malaska T. - Valter L., Uličník J. (46. Sviták P.), Šašinka O., Skočovský D., Mlček T., Mikliš M., Michalec R. (60. Gabrhel R.), Kukuča L., Kociňák J., Kandrnál P. Trenér: Lubomír Valtr.
Hned na začátku utkání se hosté dostali ve 3. minutě do gólové šance, ale Šašinka střílel těsně vedle. V 5. minutě měli další šanci, ale Kukuča střílel těsně nad. V 6. minutě utekl hostující obraně Svoboda a otevřel skóre utkání - 1:0. Ve 23. minutě se dostal za hostující obranu Kordula a zvýšil na 2:0. Ve 40. minutě Omelka opět po brejkové akci zvýšil na 3:0. Do druhého poločasu vletěli lépe domácí nažhaveni navýšit skóre, a to se jim dařilo, ve 48. minutě Černoch zvyšoval na 4:0 a v 52. minutě si pohrál s hostující obranou a zvýšil na 5:0. V 70. minutě Svoboda po pěkné akci zvýšil na 6:0. V 85. minutě Černoch dovršil svůj hattrick - 7:0. V samotném závěru se hostům podařil čestný úspěch a po standardní situaci upravil na konečných 7:1 Skočovský.
Nejlepší hráči: Martin Martykán - Lubomír Valter

Slovácko C - Hluk B 1:0 (0:0)

Branky: 89. Bučák M.
ŽK: 53. Blažek R., 65. Abrhám F., 83. Heger D. - 53. Olexa M., 83. Šimčík P.
Diváci: 130.
Rozhodčí: Martin Fišera - Čeněk Milar (laik), Tibor Vagai (laik).
Slovácko C: Kohoutek Š. - Šišák V., Sanchéz F. (46. Žůrek A.), Remeš M., Mareček M., Huráb L. (85. Mikulka L.), Huráb J., Heger D., Bučák M., Blažek R. (80. Blažek T.), Abrhám F.
Trenér: Ladislav Pochylý.
Hluk B: Kovařík F. - Žajdlík O., Tinka T. (76. Horák Z.), Šimčík P., Olexa M. (61. Tinka Z.), Loutocký E., Janča P., Horák T., Hanák R., Gál T. (61. Málek J.), Bachánek O. Trenér: Vlastimil Marek.
Za ideálního fotbalového počasí se sešly k utkání dva rovnocenné celky, čemuž odpovídal průběh i výsledek 1. poločasu. Hra se přelévala ze strany na stranu, útok střídal útok, ale jak hosté, tak domácí vyšli na prázdno. Ani na začátku druhé půle se obraz hry nezměnil, a tak diváci sledovali rychlé útočné akce jak ze strany domácích, tak i hostů. V samém závěru utkání si domácí vytvořili větší tlak po hrubici hostujícího Kovaříka v bráně, který neudržel střílený centr a nahrál přímo na nohu domácího Bučáka. Ten se nacházel na správném místě ve správný okamžik, a dorazit míč do sítě již pro něj nebyl žádný problém.
Nejlepší hráči: Marek Bučák - Tomáš Horák

Dohrávka 9. kolo
Vlčnov - Kostelany n. M. 4:1 (3:0)

Branky: 5., 19., 33. Miroš J., 90. Mikulec M. - 49. Mojžíš Ju.
ŽK: 50. Mikulec K., 81. Bída I. - 33. Němec M., 59. Vávra V., 82. Mojžíš Jo.
Diváci: 20.
Rozhodčí: Roman Bednář - Josef Podškubka (laik), Josef Rychlík (laik).
Vlčnov: Hlaváček V. - Palinek J., Miroš J., Mikulec M., Mikulec K., Kameník Jan, Kameník Jak., Hořejší P. (46. Zemek P.), Hlahůlek M., Fibichr J. (66. Velecký J.), Bída I. Trenér: Vít Bělohlávek.
Kostelany n. M.: Vávra J. - Vávra V., Šimík D., Panáček R., Němec M., Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Horký L., Facalka R., Dvouletý J., Lukaštík D. (47. Mikulčík P.). Trenér: Martin Vávra.
V prvním poločase se hrál otevřený líbivý fotbal bez urputného bránění a domácí už v 5. minutě Mirošem otevřeli skóre - 1:0. Hosté se neuchýlili k bránění a snažili se hrát s favoritem otevřenou hru. V 19. minutě však Miroš zvyšoval na 2:0. Poté domácí docílili ještě další branky, kterou hlavní rozhodčí pro postavení mimo hru neuznal. Ve 33. minutě založil akci Palinek, v pokutovém území zpracoval míč Bída Mirošovi a ten upravil na 3:0. Zdálo se, že utkání je rozhodnuto, avšak ve druhém poločase se domácí obrana dopustila chyby, míč vybojoval Vojtěch Vávra, přihrál volnému Juliu Mojžíšovi a ten snížil - 3:1. Tato branka přinesla nervozitu domácím a hosté byli celý druhý poločas lepším týmem. Ovšem k vyrovnání skóre hra nevedla. V 81. minutě taktéž hlavní rozhodčí neuznal branku hostům pro postavení mimo hru. V 90. minutě nečekaně rychle rozehrál Hlahůlek našel volného Mikulce a ten dal konečnou podobu výsledku.
Nejlepší hráči: Jan Miroš - David Šimík