Polešovice si odvezly domů debakl

Slovácko Sport 28 / 05 / 2015

OS A 21. kolo

Částkov - Mistřice 5:1 (2:1)
Branky: 3., 76. Kameník J., 4. Zvonek J., 48. Hink D., 88. Hubáček L. - 38. Engler I.
ŽK: 76. Haveta P. (Částkov). Diváci: 60.
Rozhodčí: Roman Bednář - Svatoslav Kubíček (laik), Pavel Sklenář (laik).
Částkov: Novotný R. - Zvonek J., Roubal J., Pospíšil P., Martinec P., Kameník J., Hubáček L., Hink D. (71. Belant L.), Haveta P., Flekač J., Bača P. (85. Vlčnovský J.).
Trenér: Jiří Veselý.
Mistřice: Engler M. - Trojek L. (76. Janečka J.), Špičák M., Lapčík V. (68. Šnajdar M.), Krupa J., Huňka M., Horňák M. (46. Bilavčík M.), Engler I., Červinka M. (76. Sklenář P.), Blaha J. (89. Jurda M.), Bilavčík J.
Trenér: Jaromír Mašek.
Hned ve 3. minutě se k míči dostal domácí Kameník a otevřel skóre, 1:0. O minutu později se ze třiceti metrů opřel do míče Zvonek a vymetl pravou šibenici hostující branky. Od této chvíle se však domácí stáhli na vlastní polovinu a celý poločas byli lepším týmem hosté.  Ve 38. minutě míč přihrál Červinka Englerovi a rázem byli hosté ve hře 2:1. Avšak úvod druhého poločasu patřil domácím, kdy po standartní situaci zvyšoval Hink, 3:1. Hosté působili sympatickým dojmem, bojovali a byli rychlejší, ale dopouštěli se hrubých chyb, které domácí využili a taky potrestali. V 76. minutě to byl Kameník a v 88. minutě vystihl Hubáček chyby a sám uzavřel skóre na konečných 5:1.
Nejlepší hráči: Jiří Zvonek - Jakub Bilavčík

Kněžpole - Kostelany n. M. 1:1 (1:0)
Branky: 2. Kašný R. - 64. Mojžíš Jo.
ŽK: 83. Brázdil J. (Kněžpole). Diváci: 75.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Tomáš Svoboda, Tomáš Flíbor (laik).
Kněžpole: Hančík F. - Remeš V., Palčík R., Otáhal D., Kašný R. (71. Kozelek O.), Hruboš P., Hruboš L. (87. Kašný P.), Haša M., Flíbor D., Brázdil O., Brázdil J.
Trenér: Filip Hančík.
Kostelany n. M.: Koryčánek V. - Vávra M., Plevák L., Němec M., Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D. (75. Frühauf R.), Chmelař D. (53. Vávra A.), Horký L., Facalka R., Dvouletý J.
Trenér: Martin Vávra.
Domácí začali svižně a hned ve druhé minutě po rychlém úniku po pravé straně a drobné teči hostujícího obránce skóroval Radek Kašný. Hosté zbraně nesložili, hráli stále svoji hru, která jim už v 15. minutě mohla přinést vyrovnání, ale střela Horkého šla těsně vedla Hančíkovy tyčky. Minutu před půli hosté opět mohli srovnat, ale Julius Mojžíš hlavičkoval těsně vedle. Kostelany po půli přitlačili domácí na jejich půlku a z tohoto tlaku přišla vyrovnávající branka z hlavy Josefa Mojžíše ze 64. minuty. Poslední zajímavá akce přišla v 85. minutě, kdy domácí nastřelili břevno Koryčánkovy branky, od něhož šel míč na lajnu a ven od branky.
Nejlepší hráči: Filip Hančík - Josef Mojžíš

Tupesy - Huštěnovice 0:2 (0:1)
Branky: 12. Černý P., 56. Puškáč L.
ŽK: 68. Puškáč L. (Huštěnovice). Diváci: 20.
Rozhodčí: Dalibor Hanák - Lukáš Bánovský (laik), Jiří Vávra (laik).
Tupesy: Madzia D. - Žaluda R. (79. Polášek B.), Šmatelka J., Mikula F. (60. Pilař R.), Komínek J., Hruška J., Fránek M. (76. Polášek P.), Bureš R., Burda T., Bílka J., Smolek S. (86. Gejdoš Š.).
Trenér: Stanislav Travenec.
Huštěnovice: Kulhavý D. - Vaverka A., Tománek D., Střítecký M., Straka P., Silný F., Puškáč L. (90. Vašíčka M.), Petrželka J., Hruboš Z., Černý P., Adamík O.
Trenér: Pavel Černý.
V Tupesích se hrálo o záchranu čemuž odpovídala předváděná hra. Hosté pčece jenom působili fotbalovějším dojmem, avšak domácí fotbalovost doháněli nasazením. V první půli se ujela akce Černý-Střítecký-Černý, který dal po zemi k pravé tyčce, 0:1. Ve druhém poločase měli hosté více ze hry a domácí zachránil od většího přídělu výborný brankář Madzia. Zejména trestuhodně zahozená šance Petrželky, volala po gólu. Konečnou podobu výsledku dal v 56. minutě střelou z třiceti metrů Puškáč, 0:2.
Nejlepší hráči: Dominik Madzia - Pavel Černý

Uh. Ostroh - Nedakonice B 7:1 (4:1)
Branky: 12., 22., 37., 40., 89. Pavlas Z., 54. Kovařík M., 72. Nováček T. - 24. Lukůvka M.
ŽK: 44. Lopata M. - 44. Slezák V., 81., 82. Dvouletý D. ČK: 82. Dvouletý D. (Nedakonice B). Diváci: 118. Rozhodčí: Martin Fišera - Miroslav Durna st. (laik), Patrik Bouřa (laik).
Uh. Ostroh: Hudeček J. - Šišpera F., Pavlas Z., Nováček T., Lopata M. (54. Kovařík F.), Kusák R., Kovařík M. (74. Mrkva T.), Jurčeka J., Durna M. ml. (70. Hlůšek Š.), Čápek J., Čagánek R.
Trenér: Luděk Jurčeka.
Nedakonice B: Ondřej M. - Ventrča J, Slezák V., Rokyta M., Marek B., Mareček P. (66. Náplava V.), Lukůvka M. (46. Stanko J.), Lukáš David, Kučera M. (66. Juřena O.), Dvouletý D., Dobeš V. (58. Beránek V.).
Trenér: Ondra Jan.
Ve 12. minutě po rohovém kopu otevřel skóre hlavou Pavlas. Stejný hráč ve 22. minutě utekl hostující obraně po levé straně a zvýšil na 2:0. Hosté stačili rychle odpovědět, kdy krásnou střelou k levé tyči snížil Lukůvka. Poté se už střelecky prosazovali jenom domácí. Ve 37. minutě po centru Lopaty dovršil svůj hatrick Pavlas 3:1. Pavlas byl velmi agilní a prokázal to ve 40. minutě, když zvýšil na 4:1. Po změně stran drželi domácí míč na kopačkách. V 54. minutě vymetl šibenici Kovařík 5:1. Brejky domácích byly rychlé a smrtící, což dokázal i Nováček, který s přehledem překonal hostujícího brankáře. Gólovou tečku za celým utkáním udělal Pavlas, který stanovil konečné skóre 7:1. V závěru ještě svůj tým oslabil Dvouletý, který dostal červenou kartu.
Nejlepší hráči: Zbyněk Pavlas - Bedřich Marek

Vážany - Mařatice 1:5 (0:3)
Branky: 47. Pavlíček M. - 21. Zbořil S., 30. vlastní, 38. Kubíček P., 78. Šenk P., 83. Tyl V.
ŽK: 47. Bída L., 52. Kubíček P. (Mařatice). Diváci: 85.
Rozhodčí: Zdeněk Martinák - Hynek Pavlíček (laik), Dalibor Jirásek (laik).
Vážany: Šoustek O. - Vaculík A., Soustružník M., Pavlíček M., Měšťánek R., Krys R., Kotek R., Jordán L., Hlaváček M. (46. Ryška S.), Bilík M., Bernatík T.
Trenér: David Sklenka.
Mařatice: Kuriál R. - Zbořil S. (46. Mrva M.), Vyorálek D., Tyl V., Širůčka M. (62. Lukašík A.), Šenk P., Prekop D., Lžičář M., Kubíček P., Janků A., Bída L.
Trenér: Milan Surový.
Nepřítelem utkání byl silný vítr, hosté drželi taktovku od začátku utkání a ve 21. minutě se ujali vedení 0:1 , když Stanislav Zbořil nůžkami vymetl šibenici Šoustkovy branky. Ve 30. minutě hosté kopali roh a jeden z domácích si vstřelil vlastní gól. O osm minut později si míč zpracoval Petr Kubíček a po kličce golmanovi upravil na poločasových 0:3. Hosté se uspokojili s náskokem, čehož domácí využili a dvě minuty po půlce z penalty Marek Pavlíček snížil. V 61. minutě se penaltová situace opakovala, v souboji golmanů vyšel vítězně Roman Kuriál, když Ondřeje Šoustka vychytal. V 78. minutě Petr Šenk zvýšil na 1:4. Gólový účet uzavřel Tyl, a to v 83. minutě, když se nejlépe orientoval ve vápně a dal výsledku konečnou podobu.
Nejlepší hráči: Milan Soustružník - Adam Janků

Topolná - Polešovice 6:0 (4:0)

Branky: 38., 44., 55. Foltýn J., 11., 44. Gabrhelík T., 66. Bartošek J.
ŽK: 39. Vašťák R., 54. Foltýn J. - 30. Korvas R., 49. Březina P. Diváci: 130.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Stanislav Mašlan (laik), Jaroslav Bednařík (laik).
Topolná: Rosík T. - Vašťák R., Válek A., Stuchlík M. (76. Zelinka M.), Rozsypálek P., Matoušek P. (24. Hoferek O., 74. Blaho C.), Hoferek J., Gabrhelík T., Foltýn Jan, Foltýn J. (65. Kašný D.), Bartošek J.
Trenér: Miloslav Stuchlík.
Polešovice: Pavela M. - Tringela J., Svoboda O., Struha R. (46. Kordula T.), Stašek J., Kubiš M., Koutný D., Korvas R., Hasoň J. (83. Hasoň D.), Březina P., Běhávka J.
Trenér: Radek Svoboda.
Domácí od prvních minut hosty tlačili a až v 11. minutě si na roh naběhl Tomáš Gabrhelík a otevřel skóre. ve 38. minutě kopali přímý kop a Jan Foltýn se trefil 0:2, ve 44. minutě po chybě obrany opět Jan Foltýn zachytil míč a dal třetí branku, v téže minutě Marek Pavela špatně rozehrál, toho využil Tomáš Gabrhelík a upravil na poločasových 4:0. I ve druhé půli byli domácí lepší a aktivnější, což korunovali v 55. minutě a střelcem byl opět Jan Foltýn 5:0. V 66. minutě po chybě hostující obrany Jakub Bartošek vybojoval míč a střelou k tyči dal výsledku konečnou podobu.
Nejlepší hráči: Jan Foltýn - Pavel Březina