Polešovice si vyšláply na lídra tabulky

Slovácko Sport 27 / 10 / 2010

Okresní přebor 12. kolo

Drslavice - Traplice 7:1 (5:0)
Branky: 41., 43., 52., 84. Orlovský M., 2. Mikulinec R., 27. Hroch V., 31. Dýmal P. - 62. Čevela O.
ŽK: 78. Kolínský T. (Traplice).
Rozhodčí: Radek Michalec - Josef Šrámek (laik), Jan Gelien (laik).
Drslavice: Hroch M. - Šrámek M., Šobáň J., Orlovský M., Mikulinec R., Machálek J., Machálek I., Kupec M., Kopták R., Hroch V., Dýmal P. (63. Kňazeje T.). Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Traplice: Vávra J. - Trávníček V., Slavík J., Polách O. (46. Kolařík L.), Omachlík P., Merta Z., Měrka M., Kolínský T., Gelien R., Čevela O., Březina P. Trenér: Karel Světnička.
Hosté začali v Drslavicích aktivněji, měli míč častěji na svých kopačkách, ale nedokázali si vytvořit vážnější šanci ohrožující domácí bránu. Díky tomu, že hosté otevírali hru, tak se domácím podařilo střílet branky. Hned ve 2. minutě Mikulinec, který se sám ocitl před prázdnou bránou. O 25 minut později domácí zvýšili na 2:0 zásluhou Hrocha, který se prosadil po rohu. Na 3:0 zvyšoval Dýmal, který šikovnou tečí nedal gólmanovi šanci. Poté už se na hřišti prosazoval jediný hráč a to Orlovský, který během deseti minut vstřelil hattrick a k tomu přidal k dobru ještě jednu branku v závěru utkání. Hostům se podařilo snížit za stavu 6:0, kdy Čevela po vyražené střele Kolínského dorážel do brány. Závěr utkání se tak odehrával v poklidu, kdy sedmou branku vstřelil již zmiňovaný ostrostřelec Orlovský.
Nejlepší hráči: Martin Orlovský - Ondřej Čevela

Kostelany n. M. - Nezdenice 0:3 (0:3)
Branky: 17. Kociňák J., 18., 35. Lux R.
ŽK: 41. Panáček R., 43. Ventrča J., 62. Marek D. - 45. Mikliš M., 72. Šašinka O.
Diváci: 70.
Rozhodčí: Milan Katrňák (8) - Patrik Blažek, Josef Rychlík (laik). Delegát utkání: Stanislav Karlík.
Kostelany n. M.: Blažek A. - Ventrča J., Šťastný T., Šimík D., Panáček R. (68. Chmelař D.), Mojžíš Jo., Marek D., Kamarád J. (56. Tomašů M.), Jaroš J., Gabriel P., Dvouletý R. Trenér: Martin Vávra.
Nezdenice: Mikulec P. - Sviták P. (69. Šašinka O.), Mikliš M., Lux R. (90. Vaculík F.), Kolínek R. (84. Uličník J.), Kolínek L., Kociňák J., Kalina P., Bachůrek M., Adámek R. Trenér: Josef Pospíchal.
Úvod měli o něco lepší domácí a už ve 3. minutě vyslal Panáček střelu, ale golman jeho střelu vytlačil na roh. V 17. minutě zahrávali hosté rohový kop, který se odrazil na volného Kociňáka a ten lehkou střelou otevřel skóre utkání. O minutu později udělal chybu Mojžíš, který přihrál Luxovi a ten dal Blažkovi jesličky a zvýšil na 0:2. Ve 22. minutě vyslal střelu Mojžíš, ale ta šla těsně vedle Mikulcovy tyčky. Ve 26. minutě měli domácí šanci, ale jejich hlavička se otřela o tyčku Mikulcovy branky. Ve 30. minutě vystřelil Šimík, ale Mikulec jeho šanci zneškodnil. Ve 35. minutě skorovali opět hosté Luxem, kdy se po rohovém kopu nejlépe zorientoval a střelou pod břevno zvýšil na 0:3. V 60. minutě mířil hlavou těsně vedle Šimík. Ve druhém poločase se domácí zlepšili, hosté polevili a nechali hrát domácí, ale bez golového efektu. V závěru utkání opět Dvouletý nastřelil hlavou tyčku. Vítězství hostů je zaloužené a kladem utkání byla oboustranná férová hra bez zákeřných faulů.
Nejlepší hráči: David Šimík - Libor Kolínek

Nivnice - Břestek 0:0 (0:0)
ŽK: 91. Suchý R. - 27. Čagánek P., 93. Plevák L.
Rozhodčí: Tomáš Mlček - Jiří Dolínský, Václav Tomanec (laik).
Nivnice: Gregor L. - Velecký V., Suchý R., Skočovský D., Michalec J., Máčalík M., Krajčovič Z., Holboj M. (87. Plesner O.), Hladiš M. (46. Bartoš A.), Bortel L., Boďa M. Trenér: Ladislav Kalina.
Břestek: Koryčánek V. - Zelinka P., Zámečník M., Plevák L., Martinák R., Jakoubek P. (60. Smělík  D.), Hruška J., Frühauf R., Daňhel T., Čagánek P., Crla M. Trenér: Petr Stýskal.
Před pěknou diváckou kulisou začal zápas ve vlažném tempu, kdy se obě mužstva pouze oťukávala. První střelu na bránu zkoušel Skočovský, ale brankář Koryčánek střelu zneškodnil. Poté měli obě mužstva dvě šance na obou stanách. Do vedení mohli jít hosté ve 40. minutě, ale Zámečník přestřelil z malého vápna bránu, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Druhý poločas začal taktéž vlažně a domácí si postupně tvořili tlak, kdy mohli střídající Bartoš i Skočovský několikrát vsítit branku. Hosté se snažili pouze o brejkové situace, ale domácí obrana si s nimi hravě poradila. Ke konci utkání si domácí vytvořili tlak, kdy kopali standardní situaci, ale špatně rozehráli. V závěru utkání kopali domácí rohový kop, ale ani tak se jim branku vstřelit nepodařilo, a tak utkání skončilo 0:0.
Nejlepší hráči: Marek Boďa - Lubor Plevák

Os. Lhota - Jarošov 0:0 (0:0)
ŽK: 12. Bachan O. - 20. Kolaja L.
Rozhodčí: Roman Bednář - Petr Hanáček (laik), Petr Hanáček (laik).
Os. Lhota: Šicha Z. - Zbořil F., Štergenich P., Štergenich J., Kusák M., Kuban V. (46. Erdenebileg B.), Kotačka O., Jurčeka J., Hubík M., Doležal M. (64. Halač J.), Bachan O. Trenér: Josef Dominik.
Jarošov: Ševčík J. - Vyorálek J., Šácha J., Staroba R., Sedláček V., Mikulka P., Malina L., Malina J., Kolaja L., Gajarský M., Abrhám R. Trenér: Radek Vyoral.
Diváci viděli pouze podprůměrný fotbal se spoustou nepřesností z obou stran. Domácí měli v poli mírnější převahu, ale to ke vstřelení golu nevedlo. Do šance se dostali pouze jednou, a to ve 20. minutě Hubíkem, ale obránce jeho šanci zneškodnil. Naopak ve 23. minutě hosté z ojedinělé akce nastřelili levou tyč domácí branky, takže se šlo do kabin za stavu 0:0. Čekalo se, že ve 2. poločase domácí celek půjde brzy do vedení, ale obraz hry se nezměnil. Za celou dobu si domácí nevytvořili výraznější šanci. Naopak hosté hrozili rychlými protiútoky a Lhotu 2x zachránil výborný golman Šicha. Vzruch nastal až deset minut před koncem, kdy domácí Hubík hlavičkoval do prázdné brány, ale obránci stačili vykopnout, Lhoťané reklamovali gol, ale hlavní rozhodčí ho neviděl, nenechal se ovlivnit a branku neuznal. V nastavení se domácí dostali do vyložené šance, sám před bránou se ocitl Erdenebileg, ale svoji šanci nevyužil. Po utkání všichni uznali, že remíza je spravedlivá.
Nejlepší hráči: Zbyněk Šicha - Vlastimil Sedláček

Polešovice - Nedakonice 4:2 (4:1)
Branky: 11. Černoch M., 15. Kordula T., 17. Svoboda O., 38. Janík Z. - 45. Lukůvka M., 89. Vojtek Z.
ŽK: 21. Hasoň J., 32. Černoch M., 72. Svoboda O., 89. Hasoň D. - 10. Belák M., 38. Čagánek R., 65. Sklenář J.
ČK: 30. Hasoň J. (Polešovice).
Diváci: 300.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Jaroslav Martykán (laik), Jaroslav Adrýsek (laik).
Polešovice: Andrýsek J. - Svoboda O. (80. Korvas Z.), Lubojacký M. (74. Kotek R.), Korvas R., Kordula T., Janík Z., Janík M., Hasoň J., Dvouletý L. (68. Hasoň D.), Černoch M., Běhávka J. Trenér: neuveden.
Nedakonice: Ondřej M. - Vojtek Z., Stupka J. (75. Trubačík M.), Sklenář J., Petek M., Lukůvka M., Klečka J., Hladký J., Čagánek R., Beránek T., Belák M.
Trenér: Roman Sklenář.
Velmi očekávené derby před slušnou diváckou kulisou vyšlo domácím, kteří se ujali vedení v 11. minutě po zaváhání obrany, kdy Černoch dal na 1:0. Domácí od té chvíle zatlačili hosty a dočkali se zvýšení v 15. minutě, kdy si Kordula naběhl na roh a hlavou zvýšil na 2:0. Hosté z Nedakonic byli velmi nervózní, chybovali a toho využili domácí a zvýšili na 3:0 Svobodou. Domácí excelovali nadále, tlačili vedoucí celek dolů, protože měli velké problémi v defenzivě. A dostalo se i dalšího navýšení Janíkovou hlavou na 4:0. Hosté se nevzdali a snížili ve 45. minutě Lukůvkou. V druhé půli se domácí stahli do defenzivy, protože hráli v poli v 10 a vedoucí celek z Nedakonic tlačil domácí, ale jejich nervozita jim svazovala nohy. Hosté se přece dočkali v 89. minutě se Vojtek trefil na 4:2.Domácí si do konce utkání pohlídali svoje vítězství.
Nejlepší hráči: Martin Černoch - Mario Belák

Uh. Ostroh - H. Němčí 1:1 (0:0)
Branky: 74. Čápek J. - 85. Fábry J.
ŽK: 64. Kovařík M. - 23. Jančařík F., 42. Svadbík J., 64. Fábry J., 65. Malík T.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Miloš Nížinský (laik), Roman Mácalík (laik).
Uh. Ostroh: Mrkva J. - Vlk M., Mrkva T., Kusák R. (73. Roubal A.), Kunovjánek M., Kovařík M., Kočiš P., Hlůšek Š., Durna M., Čápek J., Boček L. Trenér: Pavel Vlk.
H. Němčí: Rybnikář P. - Tureček P. (81. Postolka T.), Tureček M., Špaček K. (86. Huňka V.), Svadbík J., Mikulec M., Malík T., Kadlček V., Jančařík F., Fábry J., Bahula L. Trenér: Lubomír Zámečník.
V utkání se setkaly dva kluby, které jsou v půli tabulce. Ihned v 5. minutě se domácí dožadovali penalty, kdy zahrál údajně hostující hráč rukou, ale ve skrumáži hlavní rozhodčí ruku nepostřehl. V 21. minutě Vlk  přihrál míč Bočkovi, a ten střelil 20 metrů vedle pravé tyče. Ve 30. minutě Kovařík z levé strany přihrál Hlůškovi a z velkého vápna skončil míč nad brankou. V 66. minutě Tureček střílel z 23 metrů, ale ten míč skončil vedle brány. V 74. minutě, po autu domácích, vyrazil Rybníkář míč jen před sebe, dostal se k němu Čapek - 1:0. V 85. minutě hostující Postolka krásně střelil z velkého vápna, ale jeden z domácích zachránil na rohový kop. Ihned z tohoto rohového kopu zahrál míč Bahula a Fábry si naběhl na míč a hlavou srovnal na 1:1. O dvě minuty později z levé strany Postolka střelil a míč z jeho kopačky skončil na břevnu. Poté ještě vystřelil hostující Tureček z 25 metrů, ale Mrkva se štěstím vyrazil na roh. Utkání skončilo zaslouženou remízou.
Nejlepší hráči: Miroslav Durna - Jan Fábry

Vlčnov - Boršice u Bl. 3:0 (2:0)
Branky: 28. Bartošek J., 44. Konečný R., 65. Zlínský A.
ŽK: 58. Zlínský A., 89. Podškubka D. - 55. Malík M., 55. Halík M., 83. Hotař M., 91. Gál J.
Diváci: 90.
Rozhodčí: Miroslav Strapina - Josef Podškubka (laik), Antonín Ježek (laik).
Vlčnov: Hlaváček V. - Zlínský A. (88. Podškubka D.), Zemek P., Tomala K., Slovák J., Pinkava R., Mikulec P., Křapa L. (73. Indra J.), Konečný R., Havlík R., Bartošek J. Trenér: Ivo Šimčík.
Boršice u Bl.: Hlůšek P. - Zimčík R., Ondra P. (77. Tureček M.), Nožička J., Němeček R., Ježek P., Jankůj M., Hotař M., Halík M. (70. Slaník J.), Gál J., Bilík V. Trenér: Vítězslav Kaštánek.
Utkání začalo v aktivním tempu obou mužstev. První kdo ohrozil branku byli hosté, kdy Zimčík v 18. minutě minul bránu. Domácí svoji aktivitu využili v 28. minutě, kdy se dostal k míči Bartošek, který obloučkem přehodil brankaře - 1:0. Hosté nepolevili a stále ohrožovali domácí branku, ale vše končilo buď mimo nebo na výborně chytajícím Hlaváčkovi. V 44. minutě se dostali domácí do krásné akce, kterou proměnil Konečný - 2:0. Do konce poločasu se už nic nezměnilo. Ve druhé půli to začalo stejně, kdy obě družstva toužila po bodech. Hra se přelévala ze strany na stranu a třetí branku přidal Zlínský, který si po krásné akci naběhl do velkého vápna a prostřelil Hlůška - 3:0. Hosté nepolevili a pořád vyvýjeli tlak. Za zmínku stojí ještě šance Slaníka, mohl koridovat výsledek, ale minul. Do konce zápasu se už nic nestalo.
Nejlepší hráči: Vlastimil Hlaváček - Marek Hotař