Pomohla by mně i šmudla

Pomohla by mně i šmudla
Uherské Hradiště Sport 25 / 03 / 2011

S velkým očekáváním a také s notnou dávkou sebevědomí vstupoval do jarních odvet Václav Ondřejka, který v zimní přípravě zatížil konto soupeřových brankářů deseti zásahy. Jenže v ligových duelech zatím vychází naprázdno a jeho góly Slovácku notně schází.
Václave, zatím vám to nestřílí. Co se děje? Střelecký prach zvlhl?
V přípravných zápasech jsme hráli uvolněněji, neměli jsme v nich co ztratit, a proto jsme v nich hráli lépe. To platí i pro mě. Jednoduše mně to tam padalo. Nebyl jsem pod žádným stresem. Liga začala a upřímně řečeno - hned hrajeme o záchranu, a proto jsme pod tlakem.
Vzpomeňme ale úvodní utkání s Bohemians, kdy tým pod tlakem ještě nebyl. Tam jste měl za stavu 0:0 vyloženou šanci, kterou vám Sňozík chytil. Dá se teď říci, že to byla právě ta situace, která jaro zlomila?
Určitě. Tu tutovku si pamatuji a určitě jsem ji měl proměnit. Jenže v přípravě do čeho jsem kopl, tak z toho byl gól. Prostě první myšlenka, která mě tehdy napadla, tak vyšla. Teď to štěstí nemám a musím to za každou cenu zlomit. Pak jsem měl i další šance, ale začínal jsem u nich vymýšlet a to byla chyba. V tréninku mi to padá, ale v zápase ne. Věřím, že to protrhne nějaký třeba i ušmudlaný gól a já pár gólů do konce sezóny dám.
Je na vás v lize mnohem větší tlak?
Samozřejmě. Kluci na mě spoléhají a čekali, že se Švancim budeme dávat góly a potáhneme útok. Asi jsem ten tlak zpočátku neustál. Po Bohemce jsem si přestal věřit. Věděl jsem po ní, že to nebude tak jednoduché jako v přípravě.
Teď jste navíc vypadl i ze základní sestavy. Mluvilo se i o disciplinárním trestu.
To šlo o utkání s Ústím. Už se k tomu ale nechci vracet. Trest jsem přijal a poučil jsem se z něj. S Jabloncem jsem nenastoupil, protože v týdnu jsem bral až do čtvrtka antibiotika a k mužstvu se připojil na předzápasovém tréninku.
Pocítila váš prohřešek i peněženka?
Skutečně je to už za mnou a já se k tomu nechci vracet. Navíc je to interní věcí klubu a nechci to ventilovat přes noviny. Teď chci naplno makat a znovu se dostat do základní sestavy a smazat tuto kaňku nějakým gólem.
Mluvíte o poučení. Jakou vůbec máte představu o své kariéře, kterou máte pořád ještě před sebou?  Kam to chcete dotáhnout?
Samozřejmě sním o lepším angažmá, ale teď jsem ve Slovácku a ještě sezónu dvě tady chci odvádět dobré výkony a samozřejmě přidat k nim i potřebné góly. Vybudovat si pověst obávaného střelce. Pak bude o mě i větší zájem a dostanu se třeba i do větších klubů.
Přestože nejste velkého vzrůstu, tak se nebojíte ani hry hlavou. Co je vůbec vaší nejsilnější zbraní?
I když jsem postavou malý hráč, tak do hlavičkových soubojů chodit musím, to by mě ani trenér nemusel stavět. Přesto se ale samozřejmě cítím nejlépe na zemi a v rychlém protiútoku.
Nebezpečný jste i v hlavičkových soubojích. Viz poslední utkání s Jabloncem, kde jste měl na hlavě svoji největší šanci.
Centr byl super. Chtěl jsem to na první tyč, ale špatně jsem to trefil.
Před sebou máte teď velmi důležité zápasy. S čím do nich půjdete?
Máme teď dva týdny na to, abychom si psychicky odpočinuli a taky v klidu potrénovali. Já osobně budu chtít jít do utkání v Budějovicích s čistou hlavou. Chci se vrátit ke střelecké pohodě ze zimní přípravy a tu najdu jen proměněním nějaké šance.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace