Uherské Hradiště Sport 20 / 04 / 2018

Házenkáři Slovácké Slavie Uherské Hradiště si vyšlápli na lídra Jihomoravské ligy. Tým, prošpikovaný řadou nadějných hráčů, na prahu jarních odvet zadupal do „země“ Sokolnici. O skoro polovinu branek se zasloužil osmnáctiletý Jan Kuzma.
UH. HRADIŠTĚ - Sokolnice 31:27
„Snad poprvé v sezoně jsme nastoupili kompletní, dokonce jsem některé hráče nechal doma. A na palubovce to bylo znát,“ neskrýval spokojenost Martin Kašný, hradišťský lodivod.
Slovácká přitom zpočátku tahala za kratší konec, když dotahovala jedno až dvoubrankové manko. Ale do kabin odcházela za stavu 17:17. „Krok jsme srovnali v poslední minutě a pak ubránili útok soupeře. V přestávce jsem hráčům zdůrazňoval, aby nepolevili v rychlosti, důrazu v obraně a rychle dávali míč z ruky,“ prozradil poločasové pokyny Kašný.
Jeho rady si vzali hráči k srdci a dvěma čtyřgólovými šňůrami soupeře zlomili. Jejich největší zbraní se staly trháky a rychlé protiútoky. „Obranu jsme výrazně zpevnili, to byl základ k vítězství,“ pravil lodivod týmu, který v zimní přestávce neprošel žádnými změnami. Hlavně mladí hráči však začínají prodávat získané zkušenosti z podzimu. Hvězdou byl jednoznačně Jan Kuzma, který nastřílel 13 gólů. „Sport má v genech, jeho rodiče jsou bývalá prvoligová volejbalistka a fotbalista,“ prozradil trenér. Když kádr vydrží pohromadě, není vyloučené, že v příští sezona zaútočí na brány II. ligy. Poločas 17:17.
UH. HRADIŠTĚ: Vaňáč - J. Hřib 5, Večerka, Januš, Mičovský 1, Kuzma 13/2, Novák 3, D. Hřib 1, Pšenčík 1, Havel, Vrzala, Doleček 3, Čechmánek 2, Lukeš 2.