Posily s odlišnými rolemi

Posily s odlišnými rolemi
Uherské Hradiště Sport 03 / 07 / 2019

Jeden bude branky střílet, druhý jim bude zabraňovat. To jsou základní úkoly pro útočníka Pavla Dvořáka a brankáře Radka Porcala, letní posily prvoligového 1.FC Slovácko.
Vaše příchody do Slovácka spojuje to, že měly raketový průběh.
Porcal: Slovácko mě prý sledovalo déle, ale konkrétně se přesun upekl v posledních dnech před odjezdem na soustředění do Slovinska. Od známých jsem si zjišťoval informace o trenérech, protože jsem je osobně neznal. Ve Slovinsku se mně potvrdilo, že to jsou skvělí chlapi. Samotný klub mi doporučil Honza Juroška, se kterým jsem hrával ve Varnsdorfu. Slovácko je menší, rodinný klub a to mi vyhovuje.
Dvořák: Já ještě ráno seděl v kabině Sigmy Olomouc a večer už byl se Slováckem ve Slovinsku. Ale s trenérem Svědíkem i mým manažerem jsem byl v kontaktu.
Slovácko o vás mělo zájem už loni, ale vy jste nakonec šel z Jihlavy do Olomouce. Co tenkrát přebilo zájem Slovácka?
Dvořák: Chuť porvat se o Evropskou ligu. Nakonec jsem ale v Olomouci herně moc vytížený nebyl, a tak jsme se s manažerem shodli, že bych se nebránil hostování. Jsem rád, že přišlo Slovácko, protože práci trenéra Svědíka znám z Jihlavy a  vím, co po mně bude chtít. Postupně se z pozice hrotového útočníka posouvám do podhrotového hráče.
Radku, na rozdíl od Pavla nemáte ve své kolonce zapsán v jednatřiceti letech jediný start v nejvyšší soutěži. Už na něj přišel ten pravý čas?
Porcal: Hrát první ligu je snem všech hráčů a já nejsem výjimka. Ve druhé lize mám dvě stovky zápasů a rád bych si zapsal i prvoligové starty. Jsem pro gólmana v nejzralejším věku a věřím, že si ligu zachytám.
Pavle, váš úvodní zápas a hned vstřelená branka, ve druhém kapitánská páska a skalp dalšího vítěze ligové soutěže. Je to snový start ve Slovácku?
Dvořák: Je to příprava, a tak nechci výsledky přeceňovat. Šance jsme si ale vytvořili v prvním i druhém zápase a vzadu jsme uhráli nulu, takže spokojenost. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace