Poskočili do elitní osmičky

Staré Město Sport 13 / 12 / 2018

Volejbalisté VSK Staré Město po sérii nepovedených zápasů zabrali a připsali si dvě důležitá vítězství a posunuli se v tabulce do elitní osmičky. V páteční bitvě nejprve přetlačili 3:2 zálohu Českých Budějovic, v sobotu dopoledne neměli větší problémy porazit pražskou ČZU.
St. Město - Č. Budějovice B 3:2
Souboj sousedů v ligové tabulce skončil po pětisetové bitvě výhrou borců ze Širůchu. Hosté s několika posilami extraligového áčka v úvodním setu jasně dominovali. Velmi vyrovnaný 2. set se rozhodoval až v koncovce. Domácí ztráceli 19:20, ale v jednom postavení ubránili blokem útoky Jihočechů a otočili na 22:20. Náskok si uhájili až k setbolu 24:23 a vzápětí jej proměnili, když hráč hostů poslal servis do sítě. Třetí set byl ve znamení mírné převahy domácích, kteří postupně vedli 21:18. Hosté srovnali na 22:22, když domácí smečař útočil bez bloku do autu. Hráči VSK ještě dospěli k prvnímu setbolu 24:23, ale po dvou chybách smečaře Kozáka set ztratili. Díky zlepšenému výkonu na všech postech ve 4. setu domácí soupeře doslova deklasovali. V polovině setu vedli až 14:5, když výborně podávali především Šulc a Maděra a hosté přihrávku nezvládli. Setbol proměnili po esu Kozáka. Neoblíbený tie-break rozhodují chyby, kterých se více dopouštěli hosté. K tomu je domácí hráči donutili především po tvrdém servisu Maděry a dobré obraně na síti. Záhy vedli 8:3 a do konce zápasu si náskok pohlídali. Mečbol pak proměnil nekompromisní smečí domácí kapitán Maděra. Sety: -15, 23, -24, 16, 11
St. Město - ČZU Praha 3:0
V sobotním duelu v nezvyklém dopoledním čase byli domácí favoritem a svoji roli ve třech setech zvládli. Hosté v průběžné tabulce okupují poslední příčku, takže povinností hráčů VSK bylo bodovat za 3 body. Po soustředěném výkonu se jim to nakonec podařilo. Rozhodoval především kvalitní servis domácích a bodové útoky smečařů. Průběžné vedení až 17:12 v závěru Karabcovi boys ještě povýšili až k setbolu 24:16. Krátkodobý výpadek sice umožnil hostům náskok snížit na 20:24, ale po útoku Kozáka bylo rozhodnuto. Také 2. set byl vyrovnaný jen na začátku do stavu 10:10. Rozhodoval výborný servis Kroče a neprodyšné bloky. V závěrečném setu diktovali hru hráči VSK celkem jednoznačně a bez velkých výkyvů dospěli k jasné výhře 3:0. Sety: 20, 17, 18
Staré Město: Šulc, Čech, Janečka, Maděra, Kozák a Varous, libero Viceník, střídali Dřímal, Kroča, na lavičce: Klimeš, Skyba, Kvapilík, Bláha.