Poslední Bílovice získaly cenné body

Slovácko Sport 20 / 04 / 2010

Okresní soutěž 20. kolo

Babice - H. Němčí 1:4 (1:1)
Branky: 4. Smělík M. - 39. Janeček P., 48. Zimčík T., 59. Bahula L., 80. Morava T.
ŽK: 20. Poiselt A. - 40. Tureček M., 47. Říha J.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Jaroslav Říha (laik), Roman Macalík (laik).
Babice: Vlachynský P. - Říha L., Soldán L., Smělík M., Poiselt A. (49. Körber S.), Litoš M., Litoš F., Lahola T. (59. Maňásek Z.), Lahola M., Horsák D., Gotvald J. Trenér: Zdeněk Ondryář.
H. Němčí: Rybnikář P. - Říha J., Zimčík T., Tureček M., Svadbík J., Morava T., Mikulec M. (86. Tureček P.), Kadlček V., Janeček P. (60. Malík T.), Fábry J. (79. Huňka V.), Bahula L. Trenér: Lubomír Zámečník.
Utkání v Babicích začalo minutou ticha k uctění památky zesnulých Poláků. Nástup měli lepší hosté, ale první branky docílili domácí, když Rybnikáře překonal Smělík.
Poté se ke dvěma šancím dostal nestárnoucí Soldán, který obešel i brankáře, toho ale včas nahradila na brankové čáře obrana. Ve 39. minutě vyrovnal Janeček. Druhá půle byla sice fotbalově vyrovnaná, ale domácí se dopustili tří hrubých chyb, ze kterých vypramenily góly hostů. Ve 48. minutě strhl vedení na stranu hostů Zimčík, poté hrubku potrestal kapitán Bahula. Domácí odpověděli tyčkou, ale následující chyby brankáře využil Morava, který stanovil výsledek na 1:4.
Nejlepší hráči: David Horsák - Lukáš Bahula

Bílovice - Březová 2:1 (0:1)

Branky: 65. Sedlář J. (p), 81. Zlámal Z. - 28. Janků M.
ŽK: 16. Štětkář V., 51. Hlaváček P., 59. Zlámal Z., 83. Dujka F. - 24. Miškář V., 25. Janků D., 82. Plášek V.
ČK: 93. Janků D. (Březová).
Diváci: 50.
Rozhodčí: Ondřej Piža - Martin Hrňa (laik), Josef Janků (laik).
Bílovice: Juřena P. - Zlámal Z., Štětkář V., Sedlář J., Hlaváček P., Gajdošík E., Dujka F., Dostálek V. (69. Blaha M.), Dostálek A., Brázdil V. (90. Knot J.), Zemánek P. (46. Čechmánek O.). Trenér: Tomáš Kaňovský.
Březová: Bruštík D. - Zetík S., Ševčík T., Plášek V., Miškář V., Majer J., Kubiš Z., Janků M., Janků L., Janků D., Havlík J. Trenér: Josef Majer.
Do začátku utkání nastoupili hosté pouze v základní jedenáctce, což jim nebránilo si vytvářet potřebný tlak. Chodili do každé šance, což zúročili ve 28. minutě, kdy zaváhání domácí obrany využil M. Janků, který poslal míč Juřenovi za záda. Domácí se po potrestání jejich nečinnosti vzpamatovali, ale i přes toto probuzení nestačili do poločasové přestávky zvrátit výsledek. Do druhého poločasu nastoupili jako polití živou vodou, byla vidět snaha vybojovat každný míč a za domácí jako první prolomil smůlu v 65. minutě Sedlář z nařízeného pokutového kopu. Obdobně se probudili hosté, nicméně závěr utkání patřil domácím. V 81. minutě propálil Bruštíka domácí Zlámal. Zbytek utkání se nesl ve vyrovnaném duchu a hosté již nestihli vyrovnat.
Nejlepší hráči: Filip Dujka - Michal Janků

Buchlovice - Mařatice 2:2 (1:1)
Branky: 25. Hlůšek P., 60. Vojtěšek A. - 5. Polášek D., 81. Kroča M.
ŽK: 41. Marek B. - 66. Prekop D., 77. Bída L., 88. Zedek J.
Rozhodčí: Miroslav Navrátil - Zdeněk Bílka (laik), Tomáš Kieryk (laik).
Buchlovice: Mlčák P. - Vojtěšek M., Vojtěšek A., Strakoš S., Schuster M., Procházka J., Mikula J., Marek B., Hlůšek P., Dvořák J., Čožík O. Trenér: Josef Křiva.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Prekop D., Polášek D., Kuchař R. (20. Měrka R.), Kroča M., Juřena F., Janků A., Bída L., Mrva M., Tyl V. (88. Piecha E.). Trenér: Milan Surový.
V Buchlovicích padla branka už v 5. minutě, kdy ledabyle odkopnutého míče využil Polášek a dostal hosty do vedení. O dvacet minut později se domácí dočkali vyrovnání, když roh poslal přímo na hlavu Hlůškovi přesný Strakoš. Poté měli více ze hry domácí, avšak branka už do obrátky nepadla. Druhý poločas začali lépe domácí, kteří byli více u brány soupeře. V 60. minutě šli do vedení zásluhou Vojtěška, který využil přihrávky Marka a doklepl míč do branky. Hosté se nechtěli s výsledkem smířit a postupně vyrovnávali hru, což jim přineslo ovoce. V 81. minutě se u míče objevil Kroča, který vyrovnal a vybojoval pro Mařatice důležitý bod.
Nejlepší hráči: Aleš Vojtěšek - Jakub Zedek

Hradčovice - Košíky 0:0 (0:0)
ŽK: 38. Synčák J. - 2. Přílučík M.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Vladimír Hlaváč (laik), Antonín Mikulec (laik).
Hradčovice: Kulhavý D. - Urubčík Z., Synčák J., Mitáček L., Mikulec R., Koníček P., Jurčík D., Indra T., Horák P., Fábry I. (81. Nevařil J.), Daněk O. Trenér: Ludvík Cmol.
Košíky: Ondruch A. - Večeřa T. (61. Uherka Z.), Šlechta Z., Přílučík M., Poháněl K., Poháněl J., Ovsík M., Ovsík J., Mihal A., Hastík P., Bémer Z. Trenér: Vlastimil Kučera.
V Hradčovících se sešla dvě velmi kvalitní mužstva a bylo vidět, že mají svou hru postavenou na dobré defenzivě. V 16. minutě zahrávali hosté přímý kop, ke kterému se postavil Přílučík. Jeho pokus zastavila branková konstrukce. V první půli dominovaly obrany a útoky se do vyložených šancí nedostávaly. Ve druhém dějství se domácí snažili hosty zatlačit, dostali se i Jurčíkem a Horákem do šancí, ale z malého vápna stříleli nad. Hosté odpověděli v 72. minutě, kdy šel Hastík sám na brankáře, ale Kulhavý se vyznamenal a vyrazil jeho pokus na roh. Obě mužstva rozešla smírně a remíza je pro ně zasloužená. Hrálo se velmi slušné utkání s minimem udělených karet.
Nejlepší hráči: Dušan Jurčík - Adam Ondruch

Pitín - Huštěnovice 1:0 (0:0)
Branky: 75. Salvet L.
ŽK: 76. Krahula L., 89. Salvet L. - 68. Malenovský P.
Diváci: 65.
Rozhodčí: Adam Mikulášek - Kliment Petr (laik), Antonín Adamčík (laik).
Pitín: Urbánek P. - Voda M., Vladár J. (70. Berčík P. II), Švehlík F. (90. Jančařík M.), Salvet L., Navrátil M., Lukáš D., Krahula L., Kocourek K., Kavka P. (79. Kozubík A.), Bureš M. Trenér:  Pavel Berčík.
Huštěnovice: Střítecký O. - Zlámalík R., Umlauf M., Silný J., Silný F., Puškáč L., Malenovský P., Hruboš Z. (46. Vaverka A.), Hanák D. (87. Škrabal J.), Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
Již v 10. minutě měl příležitost F. Silný, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel. V 17. minutě jej napodobil Puškáč a obdobně dopadla i situace ze 21. minuty. Ve 35. minutě se probudili také domácí, ale Salvetova střela šla těsně vedle. Do konce poločasu se hrálo jen po vápna. Druhý poločas začali aktivněji domácí, kteří se tlačili do zakončení. V 55. minutě se opět dostal do šance Salvet, ale jeho hlavička skončila vedle. Pak přebrali iniciativu hosté, ale brankář Urbánek je k ničemu nepustil. V 75. minutě zahrávali domáci roh, nejvíc si vyskočil Salvet, který vsítil rozhodující branku. Hosté měli šanci vyrovnat, ale nepodařilo se jim překonat dobrého gólmana. Hosté otevřeli hru a domácí měli šance z brejků, ale na výsledku se nic nezměnilo.
Nejlepší hráči: Pavel Urbánek - Miroslav Umlauf

Popovice - Vlčnov 0:2 (0:1)
Branky: 23. Tomala K., 56. Palinek J.
ŽK: 59. Hanáček Jakub - 28. Zemek P., 66. Palinek J.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Michal Stašek (laik), Josef Podškubka (laik).
Popovice: Šesták V. - Tetera T. (87. Rychtrmoc M.), Smolík A., Šácha P., Prajza M., Omelka J., Mikulec P. (46. Havlík P.), Hladný T., Hanáček J., Dufka M., Cetkovský T. Trenér: Dušan Vlčnovský.
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Tomala K., Slovák J., Podškubka V., Pinkava R., Palinek J., Křapa L., Konečný R. (87. Indra J.), Kašpařík P. (65. Tomala J., 74. Bartošek J.), Kašpařík P. Trenér: Ivo Šimčík.
Hosté vlétli do utkání velmi aktivně a prvních dvacet minut se hrálo na půlce Popovic. Z tohoto tlaku vznikaly gólové šance, z nichž se jedna ujala ve 25. minutě. Střelou k tyči se trefil Tomala. Po vstřelení gólu Vlčnov lehce polevil, hra se vyrovnala a do slibných šancí se začali dostávat i domácí, ale do konce prvního polačasu se nic nezměnilo. Druhá půle začala ve stejné režii jako první skončila. V 56. minutě došlo v pokutovém území k faulu a kopala se penalta. K ní se postavil kdo jiný než zkušený a ostřílený Jan Palinek, který bez problémů zavěsil. Domácí ani za toho stavu nepolevili a vytvářeli si gólové příležitosti. V 80. minutě kopali domácí penaltu, ale bohužel ani tu neproměnili. A tak za dobré divacké kulisy Vlčnov vyhrál v Popovicích 2:0.
Nejlepší hráči: Jiří Omelka - Jan Palinek

St. Město - Korytná 3:0 (3:0)
Branky: 11., 30. Vlček P., 33. Rosůlek P.
ŽK: 32. Grebeň M., 74. Panáček M. - 16. Bachůrek M., 75. Navláčil O., 89. Bachůrek P.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Jiří Kotek (laik), František Matucha (laik).
St. Město: Hodulík J. - Vlček P. (85. Vlček T.), Vaněk T., Svoboda O., Šobáň P., Ševčík I. (82. Sháněl R.), Rosůlek P. (57. Kovács L.), Panáček M., Müller T., Grebeň M., Daťko J. Trenér: Radek Bouřa.
Korytná: Málek M. - Zelínka E., Suchý R., Persona P. (70. Flasar J.), Navláčil O., Medůsek M., Málek M., Janča J., Bublík I., Bachůrek P., Bachůrek M. Trenér: Patrik Persona.
Už v 18. vteřině zápasu mohl skórovat domácí Vlček, vyloženou šanci však neproměnil. A tak se Staroměstí diváci dočkali gólové radosti v 11. minutě, kdy stejný hráč otevřel brankový účet utkání. Druhou branku přidali domácí ve 30. minutě, střelcem byl opět agilní Vlček. Ve 33. minutě se střelecky prosadil Rosůlek, který přidal třetí, a jak se později ukázalo, i poslední branku. Domácí byli po všech stránkách fotbalovější, hosté se dočkali první střely na branku až těsně před koncem poločasu, kdy nebezpečně vypálil Martin Bachůrek, Hodulík však jeho střelu vyrazil na roh. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako první půle. Domácí kombinovali, měli míč častěji na kopačkách, avšak vytratila se jim přestnost v  přihrávkách a střely na branku postrádaly razanci. Postupem času se obě mužstva spokojila se stávajícím skóre, a tak se utkání dohrávalo více méně jenom z povinnosti.
Nejlepší hráči: Pavel Vlček - Roman Suchý