Poslední fiftýn: Tenistou roku je Michal Kozumplík

Staré Město Sport 23 / 11 / 2022

Anketa Poslední fiftýn 2022, která oceňuje nejlepší tenisty roku regionu Slovácko, zná vítěze. Trofej v nejprestižnější kategorii Hráč roku získal dorostenec Michal Kozumplík, který figuruje na 62. místě celostátního žebříčku. Anketu tradičně pořádá klub TENIS Slovácko, ocenění se letos rozdávala ve čtyřech kategoriích.

Na titul Hráč roku byli nominováni ještě Aneta Holubová a David Doležal. „Vždycky jde o objektivní i subjektivní hodnocení. Vítězství nakonec připadlo Michalovi, který je účastníkem halového mistrovství republiky, Pardubické juniorky ve dvouhře i čtyřhře a finalistou krajského přeboru ve dvouhře a čtyřhře,“ uvedl David Mišťúrik, prezident klubu.

Cenu pro Družstvo roku si odneslo dospělé „áčko“ ve složení Martin Bugaj, Josef Zapletal, Michal Kozumplík, Filip Vacula, Ondřej Sucháň, Radek Laga, Gabriela Škrabalová a Aneta Holubová. „Tým si titul vysloužil hlavně za divizní vítězství a postup do druhé ligy,“ uvedl Mišťúrik, který je kapitánem vítězného družstva. Nominováni ještě byli starší žáci A a baby A.

Třináctiletý David Doležal vyhrál kategorii Deblista roku, účastníkovi 28 turnajů patří v celostátním žebříčku starších žáků 76. místo. „Šestkrát vyhrál dvouhru na turnaji kategorie C a pětkrát triumfoval ve čtyřhře,“ doplnil výčet úspěchů šéf klubu s tím, že o cenu ještě usilovali Josef a Jan Brtníkovi.

Skokanem roku se stal talentovaný Jakub Stalčík (2009), který s týmem postoupil do krajského finále v Brně. Vyhrál devět mistrovských zápasů ve dvouhře a čtyřhře kategorie Baby, probojoval se do finále turnaje Masters o Pohár hejtmana a byl nejmladším účastníkem mistrovství republiky jednotlivců, kdy vyhrál skupinu a postoupil do play-off. V hodnocení porazil Damiána Práška a Petra Koběrského.

Klub TENIS SLOVÁCKO tak zakončil rok, který byl podle Mišťúrika úspěšný. „Herně se nám daří, ale stále pomýšlíme na ještě vyšší mety. Letos jsme navíc rozšířili naše působiště o halu Na Vyhlídce v Uherském Hradišti a na Rybníčku položili nový povrch, na stejném se hraje Turnaj mistrů. Věříme, že to našim hráčům rovněž pomůže k ještě lepším výkonům,“ uzavřel prezident staroměstského klubu.