Poslední Vážany uhrály čtvrtý bod

Slovácko Sport 21 / 05 / 2015

OS A 20. kolo

Mařatice - Tupesy 7:1 (4:0)
Branky: 4., 43. Lžičář M., 85., 86. Tyl V., 20. Šenk P., 38. Širůčka M., 80. Lukašík A. - 81. Bureš R. ŽK: 60. Kubíček P. - 68. Hruška J. Diváci: 50.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Dalibor Jurásek (laik), Lubomír Bartoš (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Vyorálek D., Tyl V., Širůčka M. (80. Prekop D.), Šenk P., Mrva M. (46. Zbořil S.), Lžičář M., Kuchař R. (46. Lukašík A.), Kubíček P., Janků A., Bída L. Trenér: Milan Surový.
Tupesy: Madzia D. - Žaluda R., Vávra P., Mikula F., Komínek J., Hruška J., Grebeň R., Gejdoš Š., Fránek M., Bureš R., Bílka J. Trenér: Stanislav Travenec.
Už ve 4. minutě domácí Lžičář překvapil brankáře hostí ranou z 20 m na 1:0. Ve 20. minutě hlavou zvýšil Šenk na 2:0. v 38. minutě Širůčka střelil hlavou třetí branku domácích a dvě minuty před koncem prvního poločasu upravil Lžičář na 4:0. Ve druhém poločase domácí polevili, hosté vyrovnali hru a hrálo se většinou uprostřed hrací plochy. Teprve posledních 10 minut se začalo střelecky opět domácím dařit. V 80. minutě zvýšil Lukašík na 5:0. V 81. minutě snížili hosté Burešem na 5:1. V 85. minutě Tyl zvýšil na 6:1 a o minutu později na 7:1.
Nejlepší hráči: Michal Lžičář - Roman Bureš

Mistřice - Vážany 2:2 (1:1)

Branky: 44. Horňák M., 83. Trojek L. - 28. Vaculík A., 62. Gotwald J.
ŽK: 39. Gotwald J., 64. Krys R., 65. Pavlíček M., 80. Janík Z. (Vážany). Diváci: 15.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Miroslav Šnajdar (laik), Miroslav Malina (laik).
Mistřice: Jurga M. - Trojek L., Špičák M., Ondroušek V., Lapčík V. (46. Vyoral P.), Krupa J., Huňka M. (44. Janečka J.), Horňák M., Červinka M., Blaha J., Bilavčík M.
Trenér: Jaromír Vašek.
Vážany: Roubalík S. - Vaculík A. (74. Jordán L.), Pavlíček M., Panasko K., Oharek P., Měšťánek R., Krys R., Kotek R., Janík Z., Gotwald J., Bernatík T.
Trenér: David Sklenka.
První poločas byl technicky z obou stran velmi slabý. Až z ojedinělého útoku hostů a šťastné tyči kapitána se Vážany ujaly vedení. V 44. minutě z přímého kopu z 20 m napřáhl domácí Horňák a vážanský Roubalík byl na jeho pokus krátký. Start z druhého poločasu vyšel lépe Vážanům, když hned v 62. minutě domácí faulovali v pokutovém území a ze značky pokutového kopu se Gotwald nemýlil. Domácím se podařilo vyrovnat až v 83. minutě zásluhou Trojka, který poslal míč za pravou tyč.
Nejlepší hráči: Ladislav Trojek - Radek Měšťánek

Kostelany n. M. - Částkov 7:1 (2:0)
Branky: 2., 82. Mojžíš Jo., 27. Chmelař D., 58. Marek D., 66. Dvouletý J., 73. Vávra A., 88. Mojžíš Ju. - 61. Kameník J. ŽK: 86. Facalka P. - 82. Martinec P. Diváci: 70.
Rozhodčí: Miroslav Strapina - Radim Krsička, Jaromír Trča (laik).
Kostelany n. M.: Vávra M. - Šimík D., Plevák L., Němec M. (72. Procházka L.), Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D., Chmelař D. (63. Vávra A.), Horký L., Facalka R. (25. Facalka P.), Dvouletý J.
Trenér: Martin Vávra.
Částkov: Novotný R. - Zvonek J., Zapletal P., Vlčnovský J., Veselý J., Pospíšil P., Martinec P., Krejčiřík M., Kameník J., Haveta P., Flekač J.
Trenér: Jiří Veselý.
Ve 2. minutě se k míči dostal Mojžíš J. a poslal domácí hned do vedení. Domácí se opět prosadili ve 27. minutě, kdy se Chmelař trefil na - 2:0. Hostí několik minut drželi domácí v tlaku, ale to se jim nevyplatilo, protože se v 58. minutě dostal Marek D. k míči a zvýšil na - 3:0. V 61. minutě Kameník snížil na - 3:1. Domácí se ovšem již nenechali zatlačit, naopak přidali ještě 4 branky, v 66. minutě Dvouletý dával na - 4:1. V 73. minutě se k míči dostal Vávra a dával na - 5:1. Mojžíš v 82. minutě zvyšoval na - 6:1. A Mojžíš J. upravil skóre na konečných - 7:1.
Nejlepší hráči: Martin Vávra - Jakub Kameník

Nedakonice B - Huštěnovice 3:0 (0:0)
Branky: 51. Slezák V., 62. Hyrák J., 69. Lukůvka M.
ŽK: 41. Vaverka A., 80. Straka P. (Huštěnovice). Diváci: 60.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Jaroslav Andrýsek (laik), Michal Cigoš (laik).
Nedakonice B: Ondřej M. - Ventrča J, Stanko J. (46. Beránek V.), Slezák V., Rokyta M., Marek B., Lukůvka M., Lukašík D., Kučera M., Hyrák J. (80. Balíček R.), Stupka J.
Trenér: Michal Lukůvka.
Huštěnovice: Kulhavý D. - Zlámalík R., Vaverka A., Střítecký M., Straka P., Silný J. (58. Hruboš Z.), Silný F. (75. Tománek D.), Puškáč L., Petrželka J. (78. Vašíčka M.), Černý P., Adamík O.
Trenér: Pavel Černý.
Hrálo se velmi pohledné rychlé utkání na obou stranách, které ale v prvním poločase nepřineslo žádný gól. Ve druhém poločase byla hra opět vyrovnaná, ale domácí byli v útoku štastnější a v 51. minutě se ujali vedení po přetaženém centru přes celé pokutové území tam hlavou zakončil Slezák. V 62. minutě domácí přihrávali před branku a tam zakončoval Hyrák, když hostující obránce změnil směr míče a brankář hostů byl bezmocný. V 69. minutě docíli domácí nejhezčí gól utkání, kdy si Lukůvka asi 5 m za pokutovým územím zasekl míč a nádherným lobem přehodil brankáře hostů.
Nejlepší hráči: Michal Lukůvka - Pavel Černý

Uh. Ostroh - Topolná 4:2 (2:2)
Branky: 42., 58. Šišpera F., 20. Pavlas Z.,  69. Jurčeka J. - 21. Foltýn J., 45. Hoferek J.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Roman Bednář - Jakub Přičák (laik), Mirosav Durna (laik).
Uh. Ostroh: Hudeček J. - Šišpera F., Smějsa V. (71. Kovařík F.), Pavlas Z., Nováček T. (46. Procházka Z., 82. Kusák R.), Lopata M. (89. Mrkva T.), Kovařík M., Jurčeka J., Hlůšek Š., Durna M., Čápek J.
Trenér: Luděk Jurčeka.
Topolná: Kačmar D. - Vašťák R., Válek A., Stuchlík Miloslav, Stuchlík M., Rozsypálek P., Mikulka M., Hoferek P. (66. Zelinka M.), Hoferek J., Gabrhelík T., Foltýn J.
Trenér: Miloslav Stuchlík.
Hosté hráli bojovně a tak se prvního gólu domácí dočkali ve 20. minutě, kdy Pavlas po centru otevřel skóre. O minutu později hosté vyrovnali, kdy se Foltýn prosadil hlavou. První poločas byl vyrovnaný, ale domácí šli opět do vedení ve 42. minutě, kdy se prosadil Šišpera Filip. Ve 45. minutě Hoferek šel sám na gólmana a srovnal na - 2:2. V 58. minutě Šišpera z 25. metrů krásně trefil míč k tyči a strhl vedení na stranu domácích. V 69. minutě Jurčeka zvyšoval na konečných - 4:2.
Nejlepší hráči: Filip Šišpera - Jaroslav Hoferek

Polešovice - Kněžpole 4:2 (1:0)
Branky: 43., 53. Černoch M., 62. Březina P., 86. Mangl R. - 56. Palčík R., 75. Brázdil J.
ŽK: 49. Kordula T., 52. Březina P., 56. Koutný D. - 31. Flíbor D. ČK: 81. Matoušek M. (Kněžpole). Diváci: 100.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Michal Rychlík, Jaroslav Bednařík (laik).
Polešovice: Pavela M. - Svoboda O., Struha R. (83. Hasoň J.), Stašek J., Kubiš M., Koutný D., Korvas Z., Kordula T. (75. Mangl R.), Černoch M., Březina P., Běhávka J.
Trenér: Radek Svoboda.
Kněžpole: Hančík F. - Večeřa M., Palčík R., Matoušek M., Kašný P. (68. Remeš V.), Hruboš P., Haša M. (46. Hruboš L.), Flíbor T., Flíbor D. (77. Kašný R.), Brázdil O., Brázdil J.
Trenér: Filip Hančík.
Domácí se prosadili až ve 43. minutě po krásné akci, kdy se Černoch trefil z malého vápna. Ve druhém poločase v 53. minutě zvýšil Černoch na - 2:0. O 3 minuty později zahrál přímý volný kop hostující Flíbor, na který si naběhl Palčík a snížil skóre. V 62. minutě síť rozvlnil Březina - 3:1. V 75. minutě hostující celek snížil, když centr trefil do brány Brázdil Jakub. V 86. minutě se po chybě hostující obrany prosadil Mangl a zpečetil tak vítězství domácího týmu.
Nejlepší hráči: Martin Černoch - Jakub Brázdil