Postoupili jen tak tak

Veselí nad Moravou Sport 19 / 11 / 2008

Interligové házenkářky Veselí nad Moravou si řádně oddechly. Vytřepaly totiž z boty nepříjemný kamínek, kterým se staly druholigové hráčky Ostravy-Poruby, na které po roce opět narazily v Českém poháru. Ve čtvrtfinálovém souboji se spanilá jízda nekonala, favorit zvítězil o pouhé dvě branky.

Poruba - Veselí 28:30 (17:18)
Veselanky si od počátku nejspíš zabodly trn do paty, neboť jejich výkon byl poněkud kulhavý. Mladé Ostravačky namísto respektu projevily velkou odvahu a průbojně se vrhaly do obrany zkušeného soupeře. V poločase vyhrával hostující celek překvapivě o jedinou branku, což popohánělo domácí k nátlaku. Druhá půle přinesla totéž v bledě modrém, hra se nesla ve vyrovnaném duchu. „Zraněná pata“ Veselí se nakonec Achillovou nestala, a tak český vicemistr po dvoubrankové výhře postoupil do semifinále, kde jej čeká Olomouc. Vyloučení 2:5, sedmičky 9/7:5/3.
VESELÍ: D. Zvoničová, Černá, Sabaková - Dorotíková 4, G. Zvoničová, Štěrbová 3/3, Handlová 10, Viniatynská 6, Chmelařová 2, Fleková 3, Kočí 2, Lukášová, Kratochvílová, Velanová.