Postoupily a uspořádají finále

Veselí nad Moravou Sport 13 / 12 / 2010

Jen se štěstím postoupily interligové házenkářky Veselí nad Moravou do finálového turnaje Českého poháru a vzápětí dostaly právo jej uspořádat. Vítěze soutěže určí zápas, který bude ČT4 vysílat v přímém přenosu 29. prosince od 19 hodin. Veselanky obhajují titul.
Poruba - Veselí 30:31 po 2. prodl. (12:11, 21:21, 24:24)
Veselanky nastoupily k zápasu po třech týdnech tréninků a herní pauza byla na jejich výkonu znát. V dresu Poruby se navíc již představily reprezentantky Hrbková se Seluckou a hlavně prvně jmenovaná dělala Veselí velké problémy.
Hostující celek si sice vytvořil čtyřbrankový náskok (6:2), ale soupeřky jej ještě do poločasu stáhly a začala přetahovaná o každou branku. Zápas nakonec skončil remízou a o postupujícím nakonec rozhodlo až druhé prodloužení. Veselí tak odehrálo nejdelší mistrovský zápas v posledních deseti letech. Ve finálovém turnaji, který začne dvěma semifinálovými zápasy 28. prosince, se kromě Veselí představí ještě Most a lepší z dvojic: J. Hradec - Zlín a Písek - Slavia Praha. Sedmičky 7/4:2/1, vyloučení 6:6. ČK: Drotárová (Veselí), 120 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Kratochvílová 1, Drotárová 3, Handlová, Jandásková, Viniatinská 1, Tomečková 5/1, Chmelařová 6, Fleková 9, Súkenníková 3, Štěrbová, Kočí 3.