Postup přiblížil hattrick Vaněčka

Uherské Hradiště Sport 15 / 03 / 2010

Hokejisty Uh. Hradiště dělí od druhé ligy už pouze krůček, udělají jej ve středu (18 hod.)?

Uh. Hradiště – Karviná 5:8 (1:2, 1:3, 3:3)
Branky: 12. Andrýsek, 24. Sladký, 45. Pšeja, 47. Kotačka, 50. Boháč - 11., 46. a 52. Rosůlek, 13. a 31. Opravil, 21. Zakuťanský, 30. Wróbel, 45. Branný.
Sakrajdovi boys s vítězstvím ze severu Moravy v kapse nezačali zle, vytvořili si tlak, ale brankáře Wolfa nepřekonali ani při přesilové hře. A tak přišel trest. Na sklonku 11. minuty byl Oharek poprvé překonán. Domácí však přišli s bleskurychlou odpovědí, za 25 sekund vyrovnal kapitán Andrýsek. Ani dvě jedničky však na ukazateli skóre nesvítily dlouho, za dalších 52 sekund vrátil Karviné vedení Opravil. Kdo očekával, že se po přestávce střelecké dostihy zastaví, byl na omylu. Už po 41 sekundách hosté vedli 3:1. Hradišťští však brzy dvoubrankové manko zkorigovali, když přesilovou hru využil Sladký. Po jeho trefě domácí přeřadili ještě na vyšší rychlostní stupeň, jenže jejich snažení ztroskotávalo na zdi jménem Wolf. Karvinský gólman totiž chvílemi doslova čaroval. A když nekapituloval ani ve dvou oslabeních, udeřili dvakrát hosté. V závěrečné třetině se domácí ještě chtěli pokusit o obrat a ve 45. minutě také snížili, jenže pak si vzali slovo Severomoravané. Za 27 sekund odpověděli, a když pak ještě zvýšili na 3:7, bylo vymalováno. Hradišťské do zápasu nevrátila ani série přesilovek, ostatně právě hra v početní výhodě byla zřejmě pomyslným jazýčkem na vahách.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek (30. Zrza) - Stašek, Sladký, Krystýnek, Pšeja, Pochylý, Gajdošík - Andrýsek, Novák, Kotačka - Schuster, Boháč, Vaněček - Karpíšek, Barák, Červenka - Šupka.

Karviná – Uh. Hradiště 4:8 (1:3, 2:3, 1:2)
Branky: 10. Zakuťanský, 26. Kytka, 39. Rosůlek, 43. Belanec - 14., 27. a 30. Vaněček, 11. a 18. Karpíšek, 58. a 59. Kotačka, 21. Sladký.
Karviná povzbuzena vítězstvím na Slovácku začala s otevřeným hledím a dokonce při vlastním oslabení otevřela skóre. Jenže to bylo poprvé a taky naposledy, co byla ve vedení. Přesně za minutu nabil Barák zpoza branky Karpíškovi, který prostřelil nejistého Wolfa a odstartoval obrat Uh. Hradiště. Druhý gól zařídil šikovnou tečí Krystýnkovy rány od modré Vaněček a potřetí rozsvítil červené světlo opět Karpíšek. A to měl ještě gól na hokejce i obránce Stašek, který předvedl parádní slalom, ale na gólmana už nevyzrál. Ve 21. minutě už hosté vedli 4:1, když přesilovou hru ukončil nechytatelnou ranou Sladký. Severomoravané se pak sice ještě nadechli k náporu, ale až na střelu Kytky veškeré jejich výpady likvidoval výborný gólman Vala. Jeho protějšek byl naopak jen stínem muže, který na hradišťském ledě zlikvidoval 63 střel! Dvakrát během necelých tří minut si jej tak vychutnal Vaněček. Domácí ještě vykřesali jiskérku naděje, když gólem před odchodem do kabin a krátce po přestávce snížili na 4:6, jenže víc už jim soupeř nepovolil. S ubíhajícím časem Karvinští navíc neudrželi nervy na uzdě a takřka pravidelně zahřívali trestnou lavici. Třebaže všechna oslabení přečkali bez úhony, v závěrečných třech minutách stejně ještě dvakrát kapitulovali z hole Kotačky.
UH. HRADIŠTĚ: Vala - Stašek, Sladký, Krystýnek, Pšeja, Gajdošík, Pochylý -  Červenka, Andrýsek, Kotačka - Schuster, Boháč, Vaněček  - Karpíšek, Barák, Šupka.

autor: ceh, hol