Postup řídila Tvrdoňová

Kunovice Sport 09 / 09 / 2020

Házenkářky SHK Kunovice na prahu Českého poháru nezaváhaly a bez větších problémů postoupily do druhého kola. Hvězdou zápasu byla desetibranková Daniela Tvrdoňová.

Otrokovice - KUNOVICE 20:28

„Holky měly parádní start, když v deváté minutě vedly 5:0, a to ještě Grabcová zahodila sedmimetrový hod. O čtyři úvodní branky se postarala Tvrdoňová, která jde herně obrovsky nahoru,“ uvedl Miroslav Slovák, zkušený kouč na lavičce týmu z Bělinky, který vedl 11:6. Závěr poločasu ale trošku nezvládl a soupeřky snížily na rozdíl dvou branek. Hned po přestávce se sice Jiskra dostala na kontakt, ale to už byl pro Kunovjanky jasný signál k přeřazení na vyšší rychlost. Když pak v 50. minutě vedly 23:16, nebylo co řešit. „Hra měla na úvod sezony vysoké tempo, jedinou vadou na kráse bylo, že se týmy dopouštěly řady technických chyb, míč jim zkrátka nelepil,“ všiml si Slovák, který do hry nasadil i nové tváře a hostující dorostenky ze Zábřehu. Premiérové branky se tak v dresu Kunovic dočkala Wowrová.

Soupeře pro druhé kolo, které se hraje v sobotu 3. října, v Kunovicích ještě neznají. Dvojice se losují až v polovině září. Poločas 11:13.

KUNOVICE: Žáková, Hronová - Hvozdovičová 3, Zálešáková 2/1, Grabcová 8/1, Fiurášková 2, Králová, Měsíčková, Jankovičová, Černá, Kutálková 2, Fleková, Wowrová 1, Tvrdoňová 10/1, Polášková.