Postup se vzdálil

Sport 24 / 11 / 2011

Sen prvoligových volejbalistů VSK Staré Město o postupu do čtvrtfinále Českého poháru se rozplynul už po prvním zápase na palubovce extraligového Ústí nad Labem. Svěřenci Petra Karabce totiž na severu Čech neuhráli ani set.
Ústí nad Labem - St. Město 3:0
Staroměstští vyběhli na palubovku aktuálně pátého týmu extraligy po šestihodinové cestě, což jejich výkon citelně poznamenalo. Úvodní set se nesl v režii servírujícího domácího nahrávače Dvořáka, který přispěl k nárůstu skóre ze stavu 6:5 až na 12:5 a bylo vymalováno. Hosté pak sice hru vyrovnali, zlepšili přihrávku i bloky, ale na otočku neměli. Druhý set byl už vyrovnanější, ale více chybujícím týmem byli opět hosté. O zisku druhého bodu Severočeši rozhodli výborným servisem, po kterém ujeli až na 22:14. Ve třetí sadě borci ze Širůchu setřásli únavu z cesty a přetahovali se s favoritem až do koncovky. V ní však opět slavila úspěch zkušenost. Odveta se hraje ve Starém Městě 29. listopadu. Sety 18, 19, 21.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Kment, Erman, Paták, Koláček, Skyba, Špalek, Karabec, Vašíček.