Postup vystřílela Fleková

Veselí nad Moravou Sport 10 / 10 / 2011

Házenkářky Veselí postoupily do třetího kola Poháru PVP

Senzace! Interligové házenkářky Veselí nad Moravou postoupily do třetího kola evropského poháru PVP! V makedonském Prilepu sice prohrály o sedm gólů, nicméně jelikož stejným rozdílem zvítězily před týdnem doma, o jejich postupu rozhodl větší počet vstřelených gólů na palubovce soupeře. Postup tak vykouzlil osmnáctý gól, který zařídila Fleková.
Prilep - Veselí 25:18
Zatímco Makedonky odkládají v Balkánské Superlize jeden zápas za druhým, Veselanky odjížděly na jih Evropy s těžkým zápasem s pražskou Slavií v nohách a cílem postoupit do dalšího kola. Odpočaté Balkánky od úvodních minut udávaly tempo, přičemž maximálně využívaly přesilových her, kterých měly v první půli k dispozici hned pět. Když Veselanky prohrávaly v poločase již o pět branek, s jejich postupovými ambicemi to nevypadalo příliš růžově. Po změně stran si však hostující hráčky dávaly velký pozor v obraně a neumožňovaly soupeřkám odskočit na postupový rozdíl. Ve 40. minutě byl stav 17:12 a deset minut před koncem 21:16. V dramatickém závěru mohla rozhodnout o postupu každá vstřelená branka. Prilepu se sice nakonec podařilo sedmibrankovou ztrátu vymazat, ale víc jim vyčerpané Veselanky nedovolily a slaví fantastický postup do třetího kola. Na jméno soupeře si však ještě počkají. „V hektických chvílích holky prokázaly obrovské srdce. Jsem přesvědčený, že postup je ve správných rukou. Už se těšíme na dalšího soupeře a zároveň chci poděkovat fanouškům za obrovskou podporu,“ uvedl Peter Sabadka, úspěšný kouč Veselanek. Sedmičky 4/3:0, vyloučení 4:8, rozhodčí Nastase, Stancu (obě Rumunsko), 500 diváků. Poločas 13:8. První zápas 17:24.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 1, Drotárová 4, Chmelařová 4, Fleková 6, Kočí 1, Súkenníková 2, Nevařilová, Tomečková, Kratochvílová, Jandásková, Vinklárková.

autor: HYNEK ZDENĚK