Postup zařídil famózní Karabec

Staré Město Sport 21 / 02 / 2012

Volejbalisté Starého Města jsou v semifinále play-off

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město jsou nakonec čtvrtým semifinalistou play-off! V rozhodujícím pátém zápase porazili ČZU Praha B 3:1 a prodloužili nedobytnost tvrze na Širůchu. O jejich vítězství rozhodl hlavně famózní výkon hrajícího kouče Petra Karabce, který řádil jako černá ruka. V semifinále jeho armádu čekají Dobřichovice.
Staré Město - ČZU Praha B 3:1
Staroměstští nastoupili ve velké euforii a pestřejší hrou postupně získávali převahu. Oproti předchozím duelům v hlavním městě měli důraznější servis a zásluhou tradičně skvělých bloků získali až pětibodový náskok, který v koncovce ještě povýšili. Druhý setbol pak proměnili zkaženým servisem hostů. Po zisku úvodního setu ale domácí polevili a zkušený soupeř okamžitě trestal. Nepříjemným servisem zatlačil soupeře do defenzivy, výborně hrál i v poli a druhý set získal pro sebe, když pro změnu při setbolu domácí zkazili servis. Nový impuls dostala hra borců VSK po vystřídání, za Patáka přišel Vašíček a místo Kmenta naskočil kouč Petr Karabec.
A právě nestárnoucí lodivod byl hlavním hrdinou zápasu. Jeho představení bralo dech! Ústřední nahrávač Kamler tudíž směřoval většinu útoků právě přes Karabce. Od poloviny setu domácí neustále zvyšovali náskok až k setbolu, který proměnil Skyba po útoku středem.
Hru závěrečného setu pak režíroval Kamler, který nahrávkami zásoboval především fantasticky hrajícího Karabce. A když se přidali středoví hráči a mladý Vašíček, hosté rezignovali. Závěrečný mečbol symbolicky proměnil Karabec vytlučením bloků soupeře. Sety 16, -19, 18, 14. Konečný stav série 3:2.
STARÉ MĚSTO: Kment, Kamler, Koláček, Skyba, Erman, Paták, Špalek, Karabec, Vašíček, Maděra, Janouch.

autor: PETR STRAKA