Postup zařídil Josefík

Uherský Brod Sport 02 / 08 / 2022

Fotbalisté ČSK Uherský Brod první nástrahu MOL Cupu zvládli na podtrženou jedničku, v předkole domácího poháru vyhráli na půdě divizního nováčka z Baťova přesvědčivě 5:0. O postup se zasloužil i gólman Jakub Somberg, posila last minute ze Zlína.

Baťov - UH. BROD 0:5

Dvacetiletý strážce svatyně na pozici jedničky nahradil Víta Nemravu, který asistoval u porodu syna Šimona. „K poháru jsme přistoupili se vší vážností, nechtěli jsme nic riskovat. Vedení klubu proto na poslední chvíli přivedlo Jakuba Somberga, který vychytal nulu, takže jsem s jeho výkonem spokojený,“ uvedl Lukáš Pazdera, trenér Uherského Brodu.

Jeho svěřenci byli od úvodní minuty aktivnější, vytvářeli si šance a po půlhodině hry se trefil Nevařil, který vrátil do sítě od břevna odraženou střelu Josefíka. Baťov ale nehrál vůbec špatně, ještě za bezbrankového stavu měl dvě slibné šance, ale Krajča branku pokaždé minul. Ve druhém poločase už favorit zcela dominoval a v pohodě si zajistil postup, když se hattrickem blýskl Josefík.

Broďané tak v dalším kole přivítají u Olšavy druholigový Vyškov, do kterého v létě přestoupil gólman Jícha. „Už se moc těšíme, věřím, že soupeře potrápíme. V poháru chceme dojít co nejdál. Když nás dojdou v hojném počtu podpořit fanoušci stejně jako loni proti Jihlavě, nejsme bez šance,“ je přesvědčený Robin Josefík.

Pohárová bitva číslo 2 čeká ČSK ve středu 17. srpna.

Branky: Josefík 3, Nevařil, J. Michalec z pen. Poločas 0:1.

UH. BROD: Somberg - Flasar, Tkadlec, Lorenc, Švrček - Strachoň (69. Sedláček), Leskovjan (76. Bartončík), Nevařil, Šmatelka (61. Gettler), M. Michalec (61. J. Michalec) - Josefík (69. Zámečník).