Postup zhatila koncovka

Uherský Brod Sport 26 / 07 / 2019

Třetí medaili do klubové sbírky nezískali. Florbaloví starší žáci 1.AC eflorbal Uherský Brod na turnaji Prague Games stříbrnou jízdu z let 2016 a 2017 nezopakovali. V nejobsazenější kategorii B15 (56 týmů) skončili v osmifinále.
I když los základních skupin Broďanům příliš nepřál, postoupili do play-off z druhého místa. Porazili švédský Frej Taby 5:2 a Královské Vinohrady 9:1. Jedinou porážku utrpěli v souboji o první flek se švýcarským týmem Floorball Bern, ve kterém postrádali dva zraněné hráče první lajny D. Ležatku a Novotného. „I přesto jsme se Švýcary hráli dlouho vyrovnanou partii, první gól inkasovali až třicet sekund před přestávkou a druhý po individuální chybě v nástupu do druhé půle. Když jsme pak vrhli všechny síly do útoku ve snaze skóre otočit, dostali jsme tvrdou lekci,“ vylíčil průběh zápasu Zdeněk Moštěk, trenér týmu od Olšavy. Jeho armáda nakonec padla po výsledku 0:7. Švýcaři se tak nastartovali k parádní jízdě, kterou nakonec zakončili vítězstvím v turnaji.
Broďané v play-off spláchli Horní Suchou 4:0, pražskou Spartu 5:1 a v osmifinále narazili v repríze čtvrtfinále mistrovství republiky na Tatran Střešovice. „Kluci chtěli soupeři oplatit porážku 2:3, proto nastoupili s maximálním soustředěním i nasazením a sehráli s Tatranem vyrovnanou partii. Vypracovali si i více šancí, jenže dostali lekci z produktivity,“ litoval porážky 2:4 Moštěk, podle kterého byl postup mezi nejlepších osm v silách týmu.
UH. BROD: Kandrnál, Daníček - D. Ležatka 7, M. Ležatka 5, Maleňák 1, Novotný, Nerušil, David 8, Tlach, Zlámal 1, Malůš 2, Řihák, Pělucha 1, Fialík, Ondrůšek.

autor: ceh, zm