Postupový gól zařídil Vaněček!

Uherské Hradiště Sport 22 / 03 / 2010

Hokejisté Uherského Hradiště si po devíti letech vybojovali právo postupu do druhé ligy

Hokejisté HC Uherského Hradiště zvládli i poslední krůček. Potřetí v kvalifikační sérii skalpovali Karvinou a zajistili si právo výšlapu do druhé ligy! Postupový gól zajistil už ve třinácté minutě Vaněček.
Uh. Hradiště - Karviná 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 13. a 36. Vaněček, 26. Boháč, 55. Karpíšek - 12. Opravil, 12. Wróbel.
Hradišťští se nikam nehnali, postup jim totiž zajišťovala i prohra o jeden gól, a tak hráli ze zajištěné obrany a vyčkávali na chyby soupeře. Jenže žádná nepřicházela. Hosté, kteří vrhli všechny síly do útoku, naopak ve dvanácté minutě udeřili. A hned dvakrát během sedmi sekund! Domácí prohráli bully v obranném pásmu, puk se došoural k Opravilovi, jehož dělovka skončila pod břevnem! A Karvinští lépe zvládli i bully ve středovém kruhu, Wróbel se prosmýkl mezi obránci a diváci v ochozech zůstali jako opaření - 0:2! Jenže ne dlouho. Za 77 sekund potrestal Niedobův faul Vaněček, který usměrnil za záda brankáře Volfa nahození Pšeji od modré. Po gólu domácí ožili, ale do první sirény už neskórovali. Otočku si nechali až na prostřední část, v níž měl nejprve blízko ke gólu Krystýnek. Jeho blafák při vlastním oslabení však zlikvidoval Volf. Boháč už se ale vzápětí nemýlil a bylo vyrovnáno. Karviná ještě zahrozila Kytkou, po jehož střele a teči obránce Valu zachránila tyčka, ale pak si opět vzal slovo Vaněček. I podruhé se trefil v přesilovce, když mu zpoza branky nabil Schuster.
Jelikož domácí odehráli závěrečnou třetinu výborně takticky, s přibývajícím časem bylo jasné, že už jim postup neunikne. O definitivní druholigové razítko se pak v 55. minutě postarali junioři Červenka s Karpíškem. Prvně jmenovaný se po pravém křídle proháčkoval k bráně a jako na stříbrném podnose naservíroval puk Karpíškovi, který jej zametl do prázdné. V závěrečné minutě už pak domácí sehráli bago ve vlastní obranné třetině za potlesku diváků vestoje.
UH. HRADIŠTĚ: Vala - Stašek, Sladký, Krystýnek, Pšeja, Pochylý, Gajdošík, Miko - Novák, Andrýsek, Kotačka - Schuster, Boháč, Vaněček - Karpíšek, Barák, Červenka - Šupka.