Postupu se přece dočkali

Postupu se přece dočkali
Žítková Sport 03 / 07 / 2015

Díky dodatečnému postupu fotbal v Žítkové pokračuje

Oči pro pláč zůstaly fotbalistům Žítkové po skončení jarní části základní třídy skupiny B. I přesto, že pro postup udělali maximum, brány okresní soutěže jim zůstaly uzavřené. O postup je připravila horší vzájemná bilance s Přečkovicemi. Marné byly i snahy vedení mužstva s argumentací u okresního fotbalového svazu (OFS), že nebyla jasně dána pravidla u soutěže, která se hraje tříkolovým systémem. Pravidla byla v tomto případě neoblomná. Postupuje jenom vítěz, a to jsou Přečkovice.
Jako blesk z čistého nebe ale zapůsobil telefonát z OFS, který přišel s nabídkou, v jakou už nikdo nedoufal. Chcete postoupit? „Jasně, že chceme! Vždyť jsme pro to udělali maximum. Angažovali jsme zkušené hráče a ostříleného slovenského kouče Pavola Straku z Dolné Súče, který disponuje trenérskou licencí UEFA A,“ říká tajemník klubu Martin Hargaš, který předchozí stav cítil jako jistou křivdu, která málem stála za rozpadem fotbalu v Žítkové. Čtvrteční telefonát tak fotbalistům opět vlil novou krev do žil.
A proč najednou takový obrat, zželelo se snad vedení okresního fotbalu fotbalistů ze Žítkové? „To ne, jenom nastala jiná situace. Do okresní soutěže skupiny A se totiž nepřihlásilo nedakonické béčko, a tak jsme museli nabídnout postup lepšímu týmu z druhého místa ze základní třídy. A to je v tomto případě Žítková. Celý proces ještě musí ale posvětit sportovně-technická komise,“ uvedl František Miko, předseda OFS Uh. Hradiště. „Ne všichni hráči chtěli, nebo mohli pokračovat v našem béčku, a když se zranili hráči v áčku, nemělo smysl hledat hráče jak do béčka, tak do áčka. Pokud bude opět zájem, nebráníme se v budoucnu založení béčka,“ objasnila situaci v nedakonickém fotbalu jeho předsedkyně Monika Šebková.
Tato situace, jak již bylo řečeno, vrátila fotbalový život v Žítkové do starých kolejí.
„Ještě se musí splnit určité oficiality, ale za poplatek 3 000 korun, který dodatečný postup stojí, rádi této nabídky využijeme. Kluci jsou rádi, protože to chvílemi vypadalo, že fotbal u nás nadobro skončí. Takové bylo zklamání z toho, že se nám nepodařilo postoupit přímo, a taky z toho, že nebyla úplně jasná pravidla,“ je nadšený Hargaš, který ale vše nesvaluje jenom na fotbalové řády. „Stačilo vyhrát v Bystřici a nebylo se o čem bavit. Ztráta dvou bodů, jak se ukázalo, byla klíčová,“ dodává žítkovský tajemník.
Teď už Žítkovou čekají jenom „příjemné“ starosti. „Musíme dát dohromady kádr a zajistit nového trenéra, protože Pavol Straka svoji misi v podobě postupu splnil a podle dohody odchází. Nově vybojovaná soutěž bude určitě pro nás maximum,“ doplňuje Martin Hargaš, který coby dorostenec pamatuje dobu před deseti lety, kdy Žítková okresní soutěž opouštěla. Teď se do ní opět vrací. „Herně na to máme se v této soutěži udržet,“ zní jasný vzkaz ze Žítkové novým soupeřům.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace