Postupují! Řepku ani Kordulu ale neloví…

Postupují! Řepku ani Kordulu ale neloví…
Foto: František Blaha
Uherský Brod Sport 25 / 06 / 2013

Fotbalisté ČSK Uh. Brod se po dvou letech vracejí na divizní scénu! Klub, který v sobotu oslavil 120. výročí založení, postupové lístky do koše nezahodil a po krátké poradě vedení je poslal na FAČR. „Nedokázal bych klukům říct: Vyhráli jste, ale zůstáváte v kraji, to prostě nejde,“ říká Josef Hamšík, předseda klubu.
„Postup nebyl naším cílem, divizi jsme chtěli vybojovat do dvou let. Už v zimě jsem říkal, že máme mladý tým, který má čas. Jenže pak přišly kontumace, které nás posadily na koně,“ zopakoval Hamšík. Uherský Brod vyhrál krajský přebor s náskokem 3 bodů, po kontumacích získal pět. „Mrzí mě to, ale pravidla platí pro všechny,“ dodal.
Klub od Olšavy se tak po dvou letech vrací na divizní jeviště. Aby nedopadl jako při předchozích dvou výšlapech, kdy se bleskurychle vracel zpátky, musí posílit kádr. „Minulé zkušenosti jsou pro nás určitým strašákem,“ přiznává Hamšík, který je duší klubu už dlouhých 17 let. K divizním břehům doplul potřetí. „Věřím, že bude platit do třetice všeho dobrého a v divizi zakotvíme natrvalo. Do Uherského Brodu patří,“ je přesvědčený předseda. „Když posílíme o tři čtyři zkušené hráče, nemám obavy,“ hlásí. V úvahu připadá návrat Daňka z Rakouska a Vrágy z Napajedel, další jména však Hamšík neprozradil. „Každopádně nemáme v hledáčku Řepku, Blažka, Vozábala ani Kordulu,“ říká s úsměvem.
Alfou a omegou však zůstávají finance. Rozdíl mezi krajským přeborem a divizí je půl milionu korun, který aktuálně v Uherském Brodě nemají. „Vždycky začínáme od nuly, sbíráme drobné a svařujeme je dohromady. Chtěl bych každopádně poděkovat městu, kraji a Slováckým strojírnám, kteří nás podporují,“  reagoval Hamšík.
Odchody neřeší, trenéru Františku Ondrůškovi zůstává kompletní kádr.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace