Potrápili Hattrick, kaňkou zranění Zálešáka

Uherské Hradiště Sport 24 / 10 / 2021

I když na postup nedosáhli, ve Vsetíně odehráli prvoligoví florbaloví dorostenci FBC Slovácko nejlepší turnaj sezony. Stále se přitom potýkají s absencemi, trenér postrádal hned šest hráčů základní sestavy. Kaňkou je nepříjemné zranění Radima Zálešáka, který si nejspíš pochroumal loketní vazy.

„Žádný zákeřný faul, bohužel po jednom ze soubojů spadl tak nešťastně, že si převrátil levou ruku v kloubu. Zlomené to asi nemá, odnesly to asi „jen“ vazy. Víc ukáže lékařské vyšetření,“ uvedl Bedřich Chromek, předseda klubu z Uherského Hradiště.

Slovácko už nemělo šanci postoupit do druhého výkonnostního koše, takže při početné marodce dostali šanci i hráči, kteří tolik nehrávají. Úvodní souboj se Vsetínem nabídl několik zvratů a nakonec spravedlivou remízu 8:8. „Nezvládli jsme začátek, rychle prohrávali 0:3, ale kluci zápas otočili na 6:4. Jenže pět minut před koncem už zase prohrávali 6:8… Když už to vypadalo na porážku, v poslední minutě jsme dvěma slepenými góly během 20 sekund vyrovnali a v závěru chyběly centimetry, abychom ještě strhli vítězství na svou stranu,“ líčil drama Chromek. Souboj s brněnským Hattrickem měl jasného favorita ve vyslancích z moravské metropole, kteří taky hned z prvního útoku šli do vedení. Časomíra ukrojila pouhé 4 sekundy! Když v páté minutě zvyšovali už na 3:0, trenér se obával debaklu. „Hráče proto nabádal, aby se vykašlali na skóre, nestresovali se a hráli svou hru, zápas si prostě užili. Z kluků to spadlo a soupeř se nestačil divit,“ řekl s úsměvem šéf klubu. I když Hattrick vedl už 6:2 a 7:4, v polovině zápasu to bylo 8:8. Brnu nepomoh ani time out. Roli favorita však nakonec splnil. „Herně byl soupeř lepší, ale kluci to odmakali, předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Zápas se lámal na konci druhé třetiny, kdy jsme nevyužili pětiminutovou přesilovku za stavu 8:9, chybělo nám trošku štěstí,“ litoval trošku Chromek.

Zrcadlo výsledků: FBC Slovácko - Vsetín 8:8 (1:3, 4:1, 3:4), - Hattrick Brno 9:12 (2:5, 6:4, 1:3).

SLOVÁCKO: Ema Čechová, Jakub Stránský - Dennis Zlámal 4, Michael Christov 2, Jiří Sýkora, Pavel Jančo - Maxmilián Čech 3, Radim Zálešák 4, Adam Buček 2 - Michal Giesl, Adam Hájek 1, Martin Rokyta - Tomáš Turek 1, Jan Kocourek.