Potrestaný bek Grebeníček: Rozhodčí si facku zasloužil!

Potrestaný bek Grebeníček: Rozhodčí si facku zasloužil!
Foto: sal
Jarošov Sport 22 / 11 / 2011

Od disciplinárky má stop na dva roky, odvolá se

Fotbalista Pavel Grebeníček z Jarošova (na snímku), který po prohraném duelu se Stráním B (2:4) neudržel nervy na uzdě a uštědřil políček hlavnímu sudímu Tomáši Turečkovi, svého „blikance“ nelituje. Rozhodčí si podle něj o facku koledoval. „Už několikrát jsem mu říkal, že takovým způsobem se nepíská, ať se vzpamatuje. A zápas se Stráním byl poslední kapkou, už to nešlo zastavit, ruka mi vyletěla,“ říká Grebeníček, který byl před týdnem mimo republiku a ke kauze se tudíž nemohl vyjádřit.
Co se stane, že fotbalista dá po zápase hlavnímu rozhodčímu facku?
Kdyby pískal jiný rozhodčí než Tomáš Tureček, nic se nestane. Utkání však vůbec nezvládl, hostům uznal dvě branky z ofsajdu a celkově jim připiskoval. V DOBRÉM DNU tvrdil, že jsem k němu přistoupil z boku a dal mu pěstí, ale to není vůbec pravda. Přišel jsem normálně zepředu a řekl mu, jestli hodlá pískat takhle, ať píšťalku raději zahodí. Už jsme se spolu o tom bavili několikrát a řekl jsem mu, že když se nevzpamatuje, dostane facku.
Takže jste měl na rozhodčího Turečka políčeno už dlouho...
Už jsem mu prostě několikrát říkal, ať takhle nepíská. I když jsem už nebyl v dresu, neboť jsem ve druhé půli střídal, stáli jsme proti sobě v prostoru před kabinami. Kolem bylo hodně lidí, kteří pokřikovali, ať už mu někdo konečně dá co proto. A jak jsme tam tak stáli, tak jsem mu prostě natáhl, nic zákeřného z boku.
S odstupem času to asi nepovažujete za optimální řešení...
Určitě jsem udělal velkou blbost. Zacloumaly se mnou emoce. Hlavou mně proletěly některé jeho verdikty a už to nešlo zastavit. Ruka mi vyletěla.
V klubu vás určitě nepochválili?
Kvůli týmu mě to mrzí, ale Tureček si facku zasloužil. Po přečtení článku mi volalo pár fotbalistů, že už bylo načase. Jsem prostě typ člověka, který všechno říká na plnou hubu...
Teď máte na dva roky zastavenou činnost. Co bude dál?
Znovu přiznávám, že to byla klukovina, za kterou nesu důsledky. Trest mě trochu zbrzdí ve fotbalové kariéře, najdu si dočasně jinou sportovní aktivitu. Jsem sportovně založený, hraji tenis a žádný sport mi vlastně není cizí.
Jste tedy smířený s trestem a nepřemýšlíte o odvolání?
Kdepak, určitě se odvolám. Disciplinární komise totiž rozhodla bez mého vyjádření, případ nenechám jen tak vyšumět (disciplinárce k ortelu podle platných regulí stačí i vyjádření klubu, které měla k dispozici - pozn. autora). Kvalita okresních rozhodčích se totiž stále snižuje.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace