Potupný debakl Kostelan, řádil Franc!

Sport 07 / 09 / 2009

Okresní přebor

Drslavice - Tupesy 5:1 (1:0)
Branky: 10. Dýmal P., 60. Lux R., 64. Ševčík P., 78. Rapant R., 89. Orlovský M. - 68. Kubíček T. ŽK: 55. Machálek J. - 26. Vávra O. Diváci: 115. Rozhodčí: Adam Mikulášek - Josef Šrámek (laik), Jan Javor (laik).
Drslavice: Hroch M. - Vystrčil M., Vacula P. (65. Rapant R.), Ševčík P. (72. Věrný R.), Orlovský M., Mikulinec R., Machálek J., Lux R. (90. Sehnal J.), Kopták R., Dýmal P., Bureš P. Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Tupesy: Hurdes V. - Večeřa L., Vávra P., Vávra O., Tříska M., Oslzla R. (61. Bergauer M.), Kubíček T., Chramcov B., Březina M., Bureš R., Burda T. Trenér: Tomáš Kubíček.
Utkání začali lépe hosté, kteří se častěji tlačili do brankových příležitosí, ale obrana domácích fungovala bezchybně. V 10. minutě otevřeli skóre domácí, když usměrnil míč do brány Dýmal. Hosté mohli vzápětí vyrovnat, Večeřa šel sám na gólmana, ale ten konečky prstů jeho střelu vyrazil na roh. Poté se hra odehrávala mezi vápny. Po změně stran se Tupeští snažili o vyrovnání, to se jim však nepodařilo. Naopak do dvoubrankového vedení poslal domácí Lux. V 64. minutě unikl po levé straně Ševčík, vystřelil, obránce odrazil míč, avšak pouze zpět k Ševčíkovi, který se napodruhé nemýlil. 3:0. V 68. minutě si na centr naběhl hostující kapitán Kubíček a nedal gólmanovi šanci. 3:1. V 78. minutě zvyšoval na 4:1 střídající Rapant. Minutu před koncem uzavřel skóre Orlovský, který prostřelil hostujícího brankáře. Utkání se hrálo v duchu fair play, o čemž svědčí jenom dvě žluté karty.
Nejlepší hráči: René Mikulinec - Miroslav Tříska

Nezdenice -- Boršice u Bl. 3:2 (2:0)
Branky: 37. (p), 85. Bušo J., 5. Kolínek L. - 62. (p) Bilík V., 64. Slaník J. ŽK: 14. Šašinka O., 34. Kociňák J., 42. Bušo J. - 14. Kusenda P., 52. Huspenina M., 55. Stojaspal M. Diváci: 130. Rozhodčí: Jiří Němec - Lukáš Herzog, Petr Vápeník (laik).
Nezdenice: Malaska T. - Uličník J. (79. Masařík R.), Šmíd J., Šašinka O., Popelka A., Michalec P., Kolínek L. (30. Sviták P.), Kociňák J., Kandrnál P., Kalina P., Bušo J. Trenér: Josef Pospíchal.
Boršice u Bl.: Kadlček J. - Slaník J., Nožička J. (46. Stojaspal M.), Němeček R. (46. Ježek J.), Kusenda P., Ježek T., Huspenina M., Halík M., Gál J., Chudík L. (88. Andrášek J.), Bilík V. Trenér: František Pospíšek.
Už v 5. minutě se domácí ujali vedení, když Kolínek vyslal nechytatelnou střelu k tyči. Domácí očividně ožili a měli častěji míč na kopačkách. Hosté ohrožovali Malasku pouze z ojedinělých brejků. Ve 37. minutě byl v hostujícím vápně zadržen domácí hráč, následovala penalta a Nezdenice vedly zásluhou přesné trefy Buša 2:0. Po obdržené druhé brance poslal trenér hostů do útoku stopera Bilíka a jejich hra se značně zlepšila. Do druhé půle provedl boršický trenér další dvě změny, které dodaly utkání jiné obrátky. V 52. minutě byl nařízen druhý pokutový kop ve prospěch domácích, Bušo tentokrát mířil pouze do tyčky. O deset minut později kopali penaltu také hosté, jejich exekutor Bilík se nemýlil a snížil na 2:1. Hostům tato branka vlila novou krev do žil a již v 64. minutě dokázali Slaníkem vyrovnat. Nezdeničtí znervózněli, hosté mohli vstřelit i třetí branku, ale díky špatné koncovce se nedočkali. Trest přišel v 85. minutě, kdy neproměněnou penaltu odčinil Bušo. Do konce zápasu si Nezdenice výsledek pohlídaly.
Nejlepší hráči: Jiří Bušo - Vladimír Bilík

Jarošov - Bánov 0:3 (0:2)
Branky: 23. Dalajka M., 31. Bulejko P., 51. Mahdalíček P. st. ŽK: 59. Grebeníček P., 76. Brzica F. - 34. Guryča R., 36. Polanský L., 41. Mahdalíček P. st. ČK: 39. Guryča R. (Bánov). Diváci: 120. Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - David Šimoník, Štefan Rak (laik).
Jarošov: Ševčík J. - Vyorálek J., Stašek J., Malina L. (84. Zajíc T.), Malina J. (74. Štrunc Š.), Komárek J., Kolaja L. (80. Zatloukal T.), Hotař M., Grebeníček P., Brzica F., Bobčík P. Trenér: Radek Vyoral.
Bánov: Franc P. - Suchánek P., Polanský L., Mahdalíček P. st., Mahdalíček J., Mahdal L., Machalík V. (20. Bulejko P.), Guryča R., Dalajka M., Polanský T. Trenér: Josef Vasiljevič.
Utkání začalo s mírným zpožděním, neboť byl vyhlášen konkurz na asistenta rozhodčího č. 2, na který se po dlouhém přemlouvání přihlásil Štěpán Rak. Už ve 2. minutě zahrávali domácí z hranice šestnáctky, Stašek trefil tyčku a tato situace jako by předznamenala střelecké trápení jarošovského celku. Pak se osmělili hosté a hned svoji první šanci ve 23. minutě přetavili v gól, když si za obranu zaběhl Dalajka. 0:1. Ve 31. minutě zvýšil na 0:2 hostující Bulejko. Ve 36. minutě oslabil svojí nedisciplinovaností hosty Guryča, který po druhé ŽK odešel předčasně pod sprchy. Přesilovka se domácím vůbec nepovedla. Měli sice častěji míč na kopačkách, ale i z dobrých pozic trefovali maximálně konstrukci branky. V 51. minutě vyšachovali hosté domácí obranu a Mahdalíčkem stanovili na konečných 0:3. Tento výsledek s přehledem uhlídali, neboť i kdyby se hrálo až do rána, Jarošovští by zřejmě branku nevstřelili.
Nejlepší hráči: Petr Bobčík - Petr Franc

Os. Lhota - Traplice 7:1 (4:0)
Branky: 6., 21., 72. Kuban V., 3. Štergenich P., 14. Zalubil O., 56. Zalubil M., 81. Zbořil S. - 48. Kolínský T. ŽK: 7. Doležal M. - 40. Krist Patrik, 74. Pekárek Radek Diváci: 150. Rozhodčí: Tomáš Tureček - Tomáš Hanáček, Petr Hanáček (laik).
Os. Lhota: Šicha Z. - Zbořil S., Zalubil O., Zalubil M., Žajdlík M. (79. Halač J.), Štergenich P., Štergenich J., Pešík E., Kuban V., Hubík M., Doležal M. (71. Radoch J.). Trenér: Josef Dominik.
Traplice: Skopal M. - Trávníček V., Slavík J., Pekárek R., Krist P. (15. Štefka P.), Krist P., Kolínský T., Kamarád J., Gelien R., Čevela O., Hřích L. Trenér: Jan Růžička.
Utkání začalo velkým náporem domácích, což se projevilo hned ve 3. minutě, kdy Štergenich otevřel skóre střelou ze třiceti metrů. 1:0. Již o tři minuty později zvyšoval nejlepší střelec utkání Kuban na 2:0. Ve 14. minutě předvedli domácí nádhernou akci, kterou zakončil O. Zalubil. 3:0. Ve 21. minutě to bylo již 4:0, když se opět trefil Kuban. Hosté se dostali ke slovu až ve 29. minutě, kdy z ojedinělé akce střílel Kolínský těsně vedle. Druhý poločas zatlačili hosté, kteří se snažili zkorigovat výsledek, což se projevilo snížením ve 48. minutě, kdy se trefil Kolínský. 4:1. Pak se ovšem dostali ke slovu opět domácí, když v 56. minutě zvyšoval nádhernou střelou ze dvaceti metrů do šibenice M. Zalubil. 5:1. V 65. minutě zahrozili hosté, ale hlavička po rohu mířila těsně nad. V 72. minutě zvýšil na 6:1 Kuban, který tak uzavřel hattrick a na konečných 7:1 upravil Zbořil v 81. minutě.
Nejlepší hráči: Václav Kuban - Radek Pekárek

Nivnice - Břestek 3:3 (1:2)
Branky: 28. Boďa M., 49. Mudrák P., 55. (p) Skočovský D. - 10. Sonntag P., 20. Engler I., 50. (p) Stýskal T. ŽK: 64. Navláčil O., 71. Skočovský D. - 33. Čagánek P., 76. Lahola I. Diváci: 300. Rozhodčí: Roman Bednář - Václav Tomanec (laik), David Maněk (laik).
Nivnice: Koktavý L. - Velecký V., Skočovský D., Navláčil O., Mudrák P., Máčalík M., Karlík J., Holboj M. (84. Ryšávka F.), Hladiš M. (73. Krajčovič Z.), Bortel L., Boďa M. Trenér: Milan Bršlica.
Břestek: Kníž A. - Stýskal T., Sonntag P., Plevák L., Lahola I., Frühauf R., Engler I. (53. Martinák R.), Červinka M., Čagánek P., Danhel T., Andrýsek M. Trenér: Libor Matoušek.
Oba týmy vyběhly na výborně připravené hřiště v době konání hodů, což se projevilo na bohaté návštěvě. Začátek patřil spíše hostům, kteří se ujali v 10. minutě vedení Sonntagem. Ve 20. minutě to bylo již 0:2, když brankář domácích neudržel prudkou střelu a Engler dorazil. Poté se hra přesunula do středu hřiště. Ve 28. minutě po výborné kombinaci domácích vstřelil kapitán Boďa kontaktní gól na 1:2. S tím se odešlo i do šaten. Nástup do druhé půle se domácím vyvedl znamenitě, když se ve 49. minutě prudkou střelou ze 20 metrů trefil nechytatelně do šibenice Mudrák. Zdálo se, že se utkání otočí ve prospěch domácích, ale ti udělali chybu v obraně, ve vápně faulovali hostujího útočníka, a tak hosté kopali pokutový kop, kterým strhli vedení na svou stranu. 2:3. Domácí nepolevili, zaútočili a v pokutovém území byl faulován Skočovský, který sám proměnil nařízenou penaltu. 3:3. Ve zbytku utkání již branka nepadla a obě družstva mohla být s bodem spokojena.
Nejlepší hráči: Lukáš Koktavý - Petr Sonntag

Polešovice - Nedakonice 0:4 (0:2)
Branky: 39., 54., 92. Klečka J., 42. Trubačík J. ŽK: 28. Martykán M., 32. Kunt P., 34. Lubojacký M. - 86. Belák M. Diváci: 200.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Jan Červinka (laik), Jaroslav Andrýsek (laik).
Polešovice: Andrýsek J. - Svoboda O., Martykán M., Lubojacký M., Kunt P. (35. Tringela J.), Kotek Z., Korvas Z., Kordula T. (60. Chmelař T.), Janík Z., Běhávka J., Bartošík R. Trenér: Karel Přibyl.
Nedakonice: Ondřej M. - Vojtek Z. (53. Mazůrek F.), Trubačík J., Stupka J., Sklenář J., Maurer P., Král Tomáš, Klečka J., Jurášek M. (74. Petek M.), Bilavčík R. (81. Šoustek P.), Belák M. Trenér: Roman Sklenář.
V derby v Polešovících se za slunného počasí hrál oboustranně výborný fotbal. Domácím patřil nástup, nejprve se v 5. minutě vyznamenal hostující gólman Ondřej, který odvrátil jistý gól domácích. Po ruce hostujícího obránce kopal Kunt pokutový kop, který hostující brankář vyrazil opět ke Kuntovi, ale tomu se míč zamotal mezi nohama. Postupem času se zvedli i hosté a ve 39. minutě začal svůj fotbalový hattrick Klečka. 1:0. Ve 42. minutě opět po rychlém brejku se hosté ujali vedení díky Trubačíkovi. Hostům vyšel i vstup do 2. poločasu, v 54. minutě Klečka zvýšil na 0:3. Domácí sice hráli, ale snaha končila před pokutovým územím. Bylo vidět, že hnací motor Kunt odstoupil ve 35. minutě pro zdravotní indispozici. V 92. minutě Klečka dovršil hattrick, a tak hosté zcela zaslouženě vyhráli a oplatili domácím prohru z posledního střetnutí.
Nejlepší hráči: Tomáš Kordula - Mário Belák

Havřice - Kostelany 9:1 (5:1)
Branky: 6., 40., 46., 83. Franc Z., 10., 49. Rachůnek T. (89), 2. Šmotek V., 14. Hráček A., 82. Vrága J. - 44. Panáček R. ŽK: 38. Šmotek V., 56. Hráček A. - 34. Gabriel P., 62. Panáček R. Diváci: 150. Rozhodčí: Adam Mikulášek - Lumír Maršálek (laik), Josef Rychlík (laik).
Havřice: Rachůnek T. I. (71. Čech M.) - Uher P., Šmotek V., Slavíček P., Rachůnek T. (89), Masařík P. (63. Vrága J.), Masařík M., Křivan R., Hráček A. (68. Řezníček K.), Gajdůšek M., Franc Z. Trenér: Vojtěch Gajdůšek.
Kostelany n. M.: Vávra J. - Ventrča J., Tomašů M., Šimík D., Panáček R., Mojžíš J., Marek D. (35. Chmelař D.), Horký L., Gabriel P., Čagánek R., Dvouletý R. Trenér: Antonín Samsonek.
Utkání začali drtivým náporem domácí. Skóre zápasu otevřel už ve 2. minutě Šmotek, v 6. minutě zvyšoval na 2:0 Franc, v 10. minutě se trefil T. Rachůnek. 3:0. Ve 14. minutě střílel do černého domácí Hráček. Hosté hrozili střelami z dálky, když střílel hlavně Ventrča. Na 5:0 zvyšoval ve 40. minutě Franc. Hosté snížili na 5:1 ve 44. minutě, kdy se krásně trefil Panáček. Druhý poločas začali opět domácí náporem. Ve 46. minutě zvýšil na rozdíl pěti branek Franc, a završil tak svůj hattrick. Ve 49. minutě se znovu prosadil T. Rachůnek. Několik šancí zlikvidoval hostující gólman Vávra. V 82. minutě domácí zvýšili už na rozdíl sedmi branek a postaral se o to střídající Vrága. Svou čtvrtou branku o minutu později vstřelil Franc. Utkání mělo jednoznačný výsledek a pro diváka s takovým počtem branek to byl určitě dobrý zápas.
Nejlepší hráči: Zdeněk Franc - Jaromír Ventrča