Povinná vítězství Staroměstských

Staré Město Sport 12 / 10 / 2009

Volejbalisté i bez kouče Vrobela splnili roli favorita

I po třetím soutěžním víkendu prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město kralují soutěži! V čele je udržela dvě povinná vítězství na nymburské palubovce, kde hrává domácí zápasy reprezentační výběr juniorů, který je nováčkem pelotonu.
Junioři ČR - Staré Město 0:3
(-21, -26, -19)
Staroměstští odcestovali bez nemocného kouče Vrobela, za kterého na lavičce zaskočil zkušený Herich, zraněného Maděry a univerzála Pecháčka. Hosté se rozjížděli pozvolna. Nedařil se jim servis a když se nejistota přenesla i na přihrávku, reprezentační mladíci tak drželi krok. Jenže borci ze Širůchu postupně přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a v koncovce rozhodli. Druhý set se prvnímu podobal jako vejce vejci, v jeho závěru opět slavily úspěch zkušenosti Starého Města. Závěrečný set už byl jasně v režii hostů, v jejichž dresu se rozehráli smečaři a z postu univerzála spolehlivě bodoval Hýsek.
Junioři ČR - Staré Město 2:3
(23, 19, -22, -19, -15)
Zaskakující trenér Herich vsadil na vítěznou sestavu, ale první dva sety se hostům vymkly z rukou. Až střídání na nahrávce, kdy mladý Janouch přenechal místo zkušenému Kamlerovi, přineslo obrat v zápase. Staroměstští začali více kombinovat středem, což se pro další vývoj zápasu spolu se skvělým výkonem Braunera na liberu ukázalo rozhodující. Hosté srovnali na 2:2 na sety a v rozhodujícím tie-breaku v dramatické koncovce nakonec roli favorita splnili. Přitom v jeho průběhu se dostali i do potíží, když vlastními chybami ztratili vedení 8:6 a prohrávali 10:12 a 11:13. Po srovnání získal první mečbol pro hosty esem ze servisu Pospíšil a třetí mečbol hosté proměnili útokem domácích do autu.
STARÉ MĚSTO: Janouch, Hýsek, Špalek, Erman, Kment, Pospíšil, Brauner, Kamler.