Povinným vítězstvím si zajistili play-off!

Staré Město Sport 25 / 01 / 2010

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město si dvě kola před koncem základní části zajistili účast v play-off. Na domácí palubovce totiž potvrdili roli favorita a beznadějně poslední Poštorné nedarovali ani set. Z jakého místa vyrazí do play off, ukáže až poslední dvojkolo.

Staré Město - Poštorná 3:0 (12, 19, 19)
Souboj dvojiček odehráli Staroměstští se základní šestkou Kamler, Pecháček, Kment, Herich, Maděra, Špalek, na liberu Košík. Trenér Dosoudil i vzhledem k průběhu zápasu nevyužil jediné možnosti střídání, takže na lavičce zůstali Janouch, Paták, Erman, Pospíšil a Brauner.
Domácí měli od úvodu zápasu hru jednoznačně ve své moci, lépe servírovali a především skvěle blokovali. Jejich bodový náskok stále narůstal, při druhém technickém time-outu vedli 16:8 a po dvou šňůrách servisů Hericha a Pecháčka získali první set výrazným bodovým rozdílem. Druhý set již byl vyrovnanější, ale především díky polevení domácích hráčů v koncentraci. Podlužané tak častěji získali bod díky nevynuceným chybám staroměstských volejbalistů. Přesto bylo vedení VSK 2:0 na sety poměrně jednoznačné. V závěrečném třetím setu umožnili domácí několika chybami vedení hostů 11:8, ale pak soustředěným výkonem stav otočili a dospěli k jednoznačnému vítězství. Díky dobrému výkonu libera Košíka na přihrávce i v poli kombinoval nahrávač Kamler středem sítě, kde domácí výrazně kralovali.

autor: PETR STRAKA