Prchlík se Studničkovou zabojují o světové kovy

Ostrožská Nová Ves Sport 18 / 06 / 2023

Skvělá zpráva! Kajakář Ondřej Prchlík a kanoistka Klára Studničková z TJ Ostrožská Nová Ves si na nominačním závodě v Račicích zajistili účast na světovém šampionátu juniorů a do 23 let v rychlostní kanoistice, které v červenci hostí italské Auronzo. Pod štíty Tre Cime je doprovodí i odchovanec klubu Jiří Zalubil.

Labe Aréna nabídla vskutku nervydrásající podívanou. Junioři nejdříve prokazovali výkonnost v individuálních závodech. Osmnáctiletý Prchlík skončil na trati 500 metrů pátý, čímž si dveře světového šampionátu pootevřel. „Na deblkajaku spolu s pražským Součkem usiloval o vyjetí nominace na pět set a tisíc metrů. Finále na kratší trati ovládli s náskokem šesti desetin, na dvojnásobné distanci skončili druzí, když za vítěznou posádkou zaostali pouhých 114 tisícin sekundy,“ prozradil Vít Pjajčík, trenér a předseda novoveského klubu. Třetí medailový úspěch Prchlík přidal na dvoustovce, kde bral bronz. „Vývoj nominačních jízd a časový program světového šampionátu nakonec rozhodly, že Ondra obsadí závody deblkajaků a čtyřkajaků na pět set metrů,“ informoval Pjajčík.

Osmnáctiletá Studničková měla ztíženou pozici, protože individuální výkonnost potřebovala prokázat ve sprintu na 200 m, ve kterém se jí doposud tolik nedařilo. Ještě předtím ale jela finále singlkanoí na 500 metrů a ve větrných podmínkách skončila pátá. „Rozhodující dvoustovka však Kláře přinesla neuvěřitelnou radost, neboť skončila druhá za svojí deblistkou Šímovou ze Žamberka. Spolu pak jednoznačně vyhrály na deblkanoi olympijskou pětistovku a Klára ještě přidala třetí místo na kilometru, v Itálii tak pojede dvoustovku a na deblkanoi pětistovku,“ uvedl novoveský kouč.

Stříbrným double se v Račicích blýskl žákovský deblkajak Václav Rolenc - Jiří Uvíra, velkým překvapením bylo páté místo šestnáctiletého kajakáře Štěpána Janošky na 200 metrů, kde se na start postavilo 78 dorostenců. Dvojí účast ve finále si připsali Vojtěch Tischer, Tobiáš Dostál, Nikola Balcarová a Lukáš Zálešák. Uvíra ještě přidal šesté a sedmé místo na singlkajaku.

autor: ceh, vp