Přeboru vládne trio neporažených

Slovácko Sport 25 / 08 / 2010

Okresní přebor3. kolo

Boršice u Bl. - Nedakonice 1:6 (0:1)
Branky: 66. Zimčík R. - 61., 79., 80. Klečka J., 13., 83. Belák M.,, 70. Šoustek P.
ŽK: 35. Bilík V. - 55. Stupka J.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Pavel Kusenda (laik), Jaroslav Andrýsek (laik).
Boršice u Bl.: Humpula J. - Zimčík R., Tomšic R., Nožička J. (66. Kusenda P.), Němeček R., Ježek P., Jankůj M., Hotař M., Halík M., Gal J., Bilík V. (79. Slaník J.). Trenér: Vítěslav Kaštánek.
Nedakonice: Ondřej M. - Šoustek P., Stupka J., Sklenář J., Petek M. (76. Trubačík M.), Lukůvka M., Klečka J., Hladký J. (56. Vojtek Z.), Beránek T., Belák M. (88. Gavenda L.), Kryl T. Trenér: Roman Sklenář.
V Boršicích se hrál od prvních minut útočný fotbal z obou stran, ale byli to hosté, kteří se ujali vedení. Skóre otevřel hlavičkou Belák. Od té chvíle měli hosté jasnou převahuse hosté. Domácí mohli v 19. minutě vyrovnat, Nožička ale sólo nevyužil. Boršičtí měli jestě jednu šanci na vyrovnání, Hotař ale střelil nad břevno. Ve druhé půli domácí chtěli hosty z Nedakonic zaskočit. Snažili se o vyrovnání, ale byli to naopak hosté, kteří udeřili. V 65. minutě si domácí obrana špatně odkopla míč, k míči se dostal Klečka a míč dorazil do prázdné brány - 0:2. Domácí po rozehrání nakopli míč Bilíkem, k míči se dostal Zimčík a přízemní střelou snížil na 1:2. To hosty vyburcovalo a hned v 70. minutě se ujali dvoubrankového vedení. Gól zaznamenal Šoustek. Od té chvíle hosté excelovali. Klečka si zpracoval míč před šestnáctkou a přízemní střelou zvíšil na 1:4. Za minutu Klečka vsítil už pátý gól hostů. Pověstný hřebík do rakve zatloukl domácím opět Belák, který si zpracoval míč, potáhl ho do šestnáctky a z otočky zvýšil na 1:6.
Nejlepší hráči: Radek Zimčík - Jaromír Klečka

Drslavice - Os. Lhota 4:2 (1:0)
Branky: 47., 75. Orlovský M., 19. Šobáň J.,  64. Hroch V. - 60. Štergenich J., 74(p) Kusák M.
ŽK: 29. Hroch V., 80. Kňazeje T. - 34. Štergenich J., 55. Zbořil F., 63. Štergenich P.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Jan Javor (laik), Petr Hanáček (laik).
Drslavice: Hroch M. - Vacula P., Šrámek M. (40. Kočica J.), Šobáň J., Ševčík P., Orlovský M., Mikulinec R., Machálek I., Kňazeje T. (84. Hamada D.), Bureš P., Hroch V. Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Os. Lhota: Šicha Z. - Žajdlík M. (55. Halač J.), Zbořil F., Štergenich P., Štergenich J., Pešík E., Kusák M., Kotačka O., Jurčeka J., Doležal M., Halušek T. (43. Žajdlík S.). Trenér: Dominik Josef.
Za úmorného vedra se v Drslavicích hrál oboustranně férový fotbal a tak měl rozhodčí usnadněnou úlohu. Diváci viděli 6 branek a vítězství domácích. Nejprve s odhodláním nastoupili domácí a odměnou byl v 19. minutě gól Šobáně - 1:0. Postupem času hosté převzali iniciativu a ve 40. minutě spálil Jurček velké sólo. Chvíli na to mohl vsítil branku Štergenich, ale Hroch byl opět na místě a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Do 2. poločasu nastoupili s větším odhodláním hosté, ale branka padla na druhé straně. Ve 47. minutě Orlovský pěknou ranou zvýšil na 2:0. Hosty to nepoložilo, v 60. minutě se dočkali. Jejich kapitán Štergenich snížil na 2:1. Domácí vzápětí odpověděli Hrochem - 3:1. V 74. minutě se po faulu domácího obránce Bureše kopala penalta, s přehledem ji proměnil Kusák. Minutu na to domácí odpověděli druhou brankou Orlovského.
Nejlepší hráči: Martin Orlovský - Josef Štergenich

H. Němčí - Břestek 2:2 (1:0)
Branky: 31. Zimčík T., 76. Tureček M. - 85. Čagánek P., 86. Zámečník M.
ŽK: 25. Kadlček V., 55. Zimčík T., 57. Mikulec M., 86. Jančařík F., 88. Tureček M. - 22. Lahola I., 44. Smělík  D.
Rozhodčí: Miroslav Strapina (7,2) - Jiří Dolinský (7,2), Roman Macalík (laik). Delegát utkání: Stanislav Karlík.
H. Němčí: Rybníkař P. - Zimčík T., Tureček M., Srnec D., Mikulec M., Kadlček V., Jančařík F., Hanák D. (78. Malík T.), Fibichr R., Fábry J., Bahula L. Trenér: Lubomír Zámečník.
Břestek: Jakoubek P. - Zámečník M., Stuchlík J., Smělík  D., Silný M., Plevák L., Lahola I., Krystýn T., Jurča P., Frühauf R., Čagánek P. Trenér: Petr Stýskal.
Domácí si chtěli po minulém kole napravit reputaci a vyvíjeli drtivý tlak. První šance se ujal Zimčík, ale minul. O pár minut ho následoval Bahula, ale vše skončilo u výborného brankaře Jakoubka. Domácí snaha se nakonec vyplatila, po krásné přihrávce od Srnce propálil brankáře Zimčík - 1:0. Hosté se otřepali a zvýšili svou snahu. Vše ale končilo na vynikajicí domácí obraně. Po změně stran se začali domácí snažit. V 76. minutě se dostal k odraženému míči Tureček a přidal druhou branku. To domácí ukolébalo, Čagánek po krásně střeleném kopu snížil na 2:1. O minutu později vyrovnal Zámečník po chybě v obraně - 2:2. To domácí namíchlo, ale nebylo jim to nic platné.
Nejlepší hráči: Petr Rybnikář - Petr Jakoubek

Nivnice - Kostelany n. M. 2:1 (1:0)
Branky: 7., 90.(p) Skočovský D. - 49. Dvouletý R.
ŽK: 56. Máčalík M. - 81. Herzog L.
Rozhodčí: Milan Katrňák - Václav Tomanec (laik), Libor Procházka (laik).
Nivnice: Koktavý L. - Velecký V., Švajda D., Suchý R., Skočovský D., Michalec J. (83. Plessner O.), Máčalík M., Krajčovič Z., Holboj M. (68. Bartoš A.), Bortel L. (90. Popelka P.), Boďa M. Trenér: Ladislav Kalina.
Kostelany n. M.: Blažek A. - Ventrča J., Šťastný P., Mojžíš J., Mojžíš J., Marek D., Kunovjánek B., Chmelař D. (57. Facalka R.), Herzog L. (86. Vávra J.), Dvouletý R., Bárta A. (79. Procházka L.). Trenér: Martin Vávra.
V úmorném vedru začali obě mužstva bojovně, domácí vedli už v 7. minutě, střelou k tyči se prosadil Skočovský. Ve 20. minutě vypálil střelu Boďa, ale gólman míč vyboxoval. Do 41. minuty se utočné akce přelévaly bez gólového efektu. Ve 41. minutě se dostal do šance Boďa, ale brankář jeho průnik vystihl a míč těsně před ním vykopl do zamezí. Ve 47. minutě postupoval sám na branku Skočovský, ale ani jeho šance brankou neskončila. O minutu později Bortel překonal Blažka, ale míč se odrazil od břevna. Ve 49. minutě kopal Marek roh. K odraženému míči se dostal Dvouletý a z těžkého úhlu střelou srovnal na 1:1. V 59. minutě domácí Bortel nevyužil šanci od Skočovského, brankář míč vyrazil. V 62. minutě se proti domácímu mužstvu kopal pokutový kop, který ale Mojžíš neproměnil. V 64. minutě neskončila brankou ani Boďova šance. V 90. minutě udělal chybu hostující brankář, který se snažil odkopnout míč. Ten nahrál přímo soupeři, který postupoval na branku a v pokutovém uzemí ho fauloval hostující obránce. Nařízenou penaltu proměnil Skočovský.
Nejlepší hráči: Lukáš Bortel - Jaromír Ventrča

Polešovice - Jarošov 5:1 (4:0)
Branky: 22., 37. Svoboda O., 45., 78. Černoch M., 4. Hasoň J.,  - 75. Sedláček V.
ŽK: 40. Janík Z., 61. Tringela J. (Polešovice).
Diváci: 60.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Jan Červinka (laik), Petr Hanáček (laik).
Polešovice: Andrýsek J. - Svoboda O. (78. Pavela M.), Kotek R., Kordula T., Janík Z., Janík M., Hasoň J., Hasoň D. (46. Tringela J.), Dvouletý L. (84. Reknatík R.), Černoch M., Běhávka J. Trenér: Radek Svoboda.
Jarošov: Kolaja L. - Zajíc T., Vyorálek J., Šácha J., Sedláček V., Malina L., Malina J., Kováč P. (67. Sedláček R.), Grebeníček P. (84. Čaník M.), Bartoň P. (46. Jančík V.), Abrhám R. Trenér: Radek Vyoral.
Od úvodu měli více ze hry domácí a vytvořili si uzemní převahu. Ve 4. minutě založili rychlý protiútok a Hasoň z hranice velkého vápna otevřel skóre. Ve 13. minutě se Hasoň uvolnil v pokutovém uzemí, ale nastřelil pouze tyč. Ve 22. minutě Svoboda vystřelil ze 25 metrů a vymetl pravý horní roh Kolajovy branky. Ve 37. minutě domácí zahrávali rohový kop a odražený míč z malého vápna usměrnil do branky Svoboda. Ve 45. minutě ukličkoval hostující obranu Černoch a střelou k levé tyči zvýšil na 4:0. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a domácí se střídali v zahazování vyložených šancí. V 75. minutě vyrobila hrubku domácí obrana a Sedláček snížil na 4:1. O tři minuty později domácí zahrávali rohový kop a Černoch hlavou upravil na konečných 5:1.
Nejlepší hráči: Martin Černoch - Jiří Šácha

Uh. Ostroh - Traplice 2:2 (0:1)
Branky: 60. Vlk M., 86. Lopata M. - 17. Kolínský T., 76. vlastní (Kunovjánek).
ŽK: 58. Březina T., 70. Trávníček Václav (Traplice).
ČK: 71. Trávníček Václav (Traplice).
Diváci: 120.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Jiří Boček (laik), Roman Obdržálek (laik).
Uh. Ostroh: Mrkva J. - Procházka Z., Mrkva T. (24. Roubal A.), Lopata M., Kunovjánek M., Kolář M. (46. Vlk M.), Kočiš P., Hlůšek Š., Durna M., Čápek J., Boček L. Trenér: Pavel Vlk.
Traplice: Vávra J. - Vaverka L., Valér T., Trávníček V., Měrka M., Kolínský T., Kamarád J., Březina T., Blecha L., Omachlík P. Trenér: Karel Světnička.
V úvodu zápasu si vytvořili domácí převahu, ale nedokázali se střelecky prosadit. Hosté otevřeli skóre v 17. minutě z první vážnější akce, míč doklepával za záda gólmana Kolínský. To domácí znervóznělo, špatně kombinovali a nedokázali se střelecky prosadit. Do druhé půle provedl domácí trenér změnu v sestavě, což se mu v 60. minutě vyplatilo. Vlk ze skrumáže srovnal na 1:1. V 70. minutě byl mimo hrací plochu vykázán za krvavé zranění hostující Trávníček, což doprovodil slovním komentářem. Rozhodčí mu dal žlutou kartu. Stejný hráč vzápětí neoprávněně vstoupil na hrací plochu, za což dostal druhou žlutou kartu a následně i červenou. V 75. minutě zahrávali hosté několik rohových kopů. Po jednom z nich se trefil Kunovjánek, bohužel však do vlastní sítě. Srovnat mohl Boček, ale jeho tečovaná střela skončila na tyči. V 86. minutě vyrovnal domácí Lopata - 2:2. Vzápětí mohl ostrožský Boček zvýšit, ale trefil jen protihráče. V samotném závěru zachránil domácím bod Kočiš, který vykopl střelu z prázdné brány.
Nejlepší hráči: Štěpán Hlůšek - Tomáš Březina

Vlčnov - Nezdenice 3:1 (1:1)
Branky: 12. Kameník J., 52. Konečný R., 57. Chmelina M. - 37. Bachůrek M.
ŽK: 19. Tomala K., 67. Slovák J. - 49. Bachůrek M., 66. Kociňák J., 70. Kolínek L., 90. Mikliš M.
Diváci: 170.
Rozhodčí: Tomáš Mlček - David Šimoník, Josef Podškůbka (laik).
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Tomala K., Tomala J., Slovák J., Palinek J., Matějíček M. (51. Havlík R.), Konečný R., Kašpařík P., Kameník J., Chmelina M. (57. Pinkava R.). Trenér: Ivo Šimčík.
Nezdenice: Mikulec P. - Sviták P., Mikliš M., Lux R. (60. Šašinka O.), Kolínek R., Kolínek L., Kociňák J., Kandrnál P., Kalina P., Bachůrek M., Adámek R. (80. Uličník J.). Trenér: Josef Pospíchal.
Utkání se hrálo za slunečného počasí s velkým náporem domácích, jejichž tlak vyústil v penaltu, kterou zavinil Adámek. Domácí po brance polevili a hostující mužstvo toho využívalo. Ve 37. minutě předvedli hosté parádní akci. Sviták našel krásnou patičkou Bachůrka a ten se nemýlil. Ve druhé půli začali domácí aktivněji, to vyústilo v branku Konečného po chybě obrany. O 5 minut později se zvyšovalo už na 3:1. Po standardní situaci se trefil z protiútoku Chmelina. Poté si už domácí pouze udržovali výsledek a zaslouženě vyhráli i svůj třetí zápas.
Nejlepší hráči: Jan Kameník - Miroslav Mikliš