Předseda přežije, výkonný výbor ale jistotu nemá

Předseda přežije, výkonný výbor ale jistotu nemá
Foto: archiv  /  František Miko nemá žádného soupeře, v roli předsedy jej čekají poslední čtyři roky.
Uherské Hradiště Sport 20 / 01 / 2021

I když epidemiologická situace v zemi odložila valnou hromadu na únor, František Miko, předseda Okresního fotbalového svazu Uherské Hradiště, může klidně spát. Už dnes ví, že zůstane v čele okresního fotbalu! Do boje o předsednické křeslo se totiž nikdo v termínu nepřihlásil. Je však klidně možné, že se úplně změní výkonný výbor.

„Jistý jsem si samozřejmě nebyl, měl jsem určité signály, že se snad přihlásí někdo z řad rozhodčích, ale to by nebyl šťastný nápad. Vždyť přece není možné o víkendu pískat a v týdnu rozdávat tresty… Ale na druhé straně, z klubů znělo, že mě podpoří,“ reagoval Miko.

V čele OFS Uherské Hradiště je od roku 2010, kdy vystřídal zesnulého Ladislava Vacenovského. Převzít po něm štafetu, to nebyl vůbec lehký úkol. „Společnými silami jsme to ale zvládli a dnes patříme mezi nejlepší okresy v republice, což je zásluha celého výkonného výboru i komisí,“ je přesvědčený Miko s odkazem na ocenění, které převzal v roce 2019. OFS Uherské Hradiště byl vyhlášen nejlepším svazem na Moravě a v republikovém hodnocení obsadil skvělé třetí místo! „Hlavně si nesmírně ceníme práce s mládeží, členskou základnu nám široko daleko závidí. Vždyť třeba v dorostu, ve kterém je všeobecně katastrofální situace, máme čtrnáct týmů. A naší prioritou dál zůstává mládež,“ zdůraznil.

Jestliže Miko „na beton“ ve funkci přežije, osud zbylých čtyř členů výkonného výboru je ve hvězdách. Stávající kvartet Čestmír Šátek, Pavel Franěk, Aleš Zlínský, David Lukáš sice opět kandiduje, ale má stejný počet soupeřů. Jejich jména zůstávají zahalena rouškou tajemství. „Určitě je prozradíme a krátce představíme, ale až dva tři týdny před valnou hromadou, aby měli všichni stejnou startovní čáru,“ vysvětlil Miko s tím, že jej zájem o práci ve výkonném výboru překvapil. „Osm lidí, to tu snad ještě nebylo, ale konkurence je vždycky fajn,“ dodal šestašedesátiletý funkcionář, který nadcházející čtyřleté funkční období bere jako poslední. „Už chci skončit nebo maximálně pomáhat v nějaké komisi, když mi to zdraví dovolí. Čtyři roky využiju k dokončení rozdělané práce a vychovám, připravím svého nástupce a předám mu zkušenosti,“ odtajnil své plány Miko.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace