Překvapení bych uvítal

Překvapení bych uvítal
Uherské Hradiště Sport 14 / 02 / 2018

V Turecku v letošním roce strávil více dní jak s doma s rodinou, své kulaté narozeniny oslavil v letadle a na letišti... Trenér 1.FC Slovácko Michal Kordula nemá lehký fotbalový život, zvláště když jeho svěřenci mají po šestnácti zápasech v tabulce jen dvanáct ligových bodů.

Trenére, oslavil jste čtyřicátiny, ke kterým vám blahopřejeme. Kdybyste měl se svým týmem na konci ligy na svém kontě čtyřicet bodů, to byste se asi nezlobil, že?

(smích) To víte, že ne. To bych si dokonce rád i pět roků přidal.
Letos jste dvakrát strávili po deseti dnech v Turecku a s výjimkou jediného zápasu s Vítkovicemi jste odehráli všechna utkání na přírodním hřišti. Jsou to největší klady letošní zimní přípravy?
Za možná větší klad považuji kvalitu soupeřů, se kterými jsme se utkali. Všichni, snad jen s výjimkou Vítkovic - a to se jich nechci dotknout, měli evropskou úroveň. Hodně si cením i toho, že i proti takto silným soupeřům jsme dokázali dát dostatek příležitostí celému kádru, pro naše mladé to byla velká škola. A ještě radši jsem, že mladí tu šanci využili a v zápasech se objevovaly velmi dobré výkony.
V přípravě jste vstřelili čtrnáct branek. Probudili se slováčtí střelci?
Kéž by to tak bylo, ale znovu je potřeba si uvědomit, že skutečně šlo o přípravné zápasy a ty se hrají přece jen trochu jinak.
Na druhou stranu jste stejný počet inkasovali. Jsou v defenzívě ještě velké rezervy?
No právě... Těch inkasovaných branek je opravdu docela hodně a na defenzívě nás čeká ještě práce. Na druhou stranu ze standardek, se kterými jsme měli na podzim problémy, jsme inkasovali jen jednou.
Do týmu před odletem do Turecka přibyli zkušený stoper Jiří Krejčí a také gruzínský Lafata Irakli Sikharulidze. Podařilo se vám je začlenit do týmu?
Jirkova aklimatizace byla snazší, i když přiznal, že zpočátku se musel s novou rolí sžít, protože jsme po něm chtěli věci, které dosud nehrál. Ale je zkušený a poradí si s tím. Irakliho zapojení zkomplikoval zdravotní stav. Po jednom z rychlostních tréninků ho začal tahat sval, tak jsme raději nechtěli riskovat větší zranění.
Slovácko hodně dlouho usilovalo o přestup vysokého útočníka Martina Doležala. Mrzí vás, že se transfer nepovedl, a přivítal byste v kolonce příchody ještě nějaké překvapení?
Samozřejmě, že mě mrzí, že to nedopadlo. Doli by nám hodně pomohl. Nějaké překvapení na poslední chvíli bych uvítal rád, ale to jsou věci, které jdou mimo mě.
Jaký je zdravotní stav týmu na začátku jarní záchranářské mise?
Zranění jsou v zimní přípravě vždycky velkým rizikem. Aktuálně má problémy Patrik Hellebrant, ale podle informací lékaře by to nemělo být nic zásadního. U Petra Reinberka uvidíme. Je to svalové zranění a tam je vždycky složitá prognóza. Každopádně směrem k zápasu s Baníkem visí nad jejich startem otazník. Problémy měl i Irakli Sikharulidze, ale myslím, že po návratu do Česka bude v pořádku.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace