Překvapí Jankovice i potřetí?

Překvapí Jankovice i potřetí?
Foto: Ilustrační foto: archiv  /  Kdo si zahraje osmifinále Pohár KFS?
Slovácko Sport 25 / 08 / 2020

I když osmifinále Poháru KFS je na programu až v úterý a ve středu, už dnes je jisté, že čtvrtfinále si zahraje minimálně jeden vyslanec Uherskohradišťska. O postup mezi nejlepších osm týmů se totiž poperou fotbalisté SK Slovácká Viktoria Bojkovice a SK Boršice. O postupu však sní i TJ Nivnice a TJ Sokol Jankovice.

Mírným favoritem souboje v Bojkovicích jsou hosté, kteří hrají krajský přebor. Ale v údolí Bílých Karpat nečeká na žádného soupeře cesta růžovým sadem, ostatně svěřenci kouče Martina Lišky před vlastními fanoušky naposledy prohráli soutěžní zápas 26. května 2019. Bojkovice postoupily do osmifinále na pokutové kopy přes Dolní Němčí, což je varování pro tým zpod Buchlova. Jejich soupeř totiž v mistrovském zápase zvládl vyhrát už pošesté za sebou!

Fotbalisté Nivnice vyřadili Zlechov, jejich výkon však snesl přísnější měřítko jen první poločas. „Luhačovice jsou soupeřem z jiné kategorie, jsou favoritem, ale hrajeme doma a ve sportu je možné leccos,“ ví u Olšavy.

Největším pohárovým překvapením jsou Jankovice, které už skalpovaly dva týmy z vyšší třídy - Buchlovice a Újezdec. A zuby si brousí i na Kvasice, přemožitele staroměstské Jiskry. Uspějí proti účastníkovi krajského přeboru? Uvidíme, každopádně je čeká zatím nejtěžší oříšek.

Program osmifinále, úterý 25. srpna (17.30): Jankovice - Kvasice, středa 26. srpna (17.30): Bojkovice - Boršice, Nivnice - Luhačovice.

Tagy článku

TOPlist