Překvapivá porážka Mařatic s Horním Němčím

Slovácko Sport 23 / 05 / 2012

Okresní přebor 23. kolo

Břestek - Nezdenice 3:3 (3:2)
Branky: 4., 19. Hotař M., 43. Lahola I. - 25. Kukuča L., 34. Sviták P., 63. Skočovský D.
ŽK: 61. Mikliš M., 86. Uličník J. (Nezdenice).
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Tomáš Řezníček, Zdeněk Tománek (laik).
Břestek: Koryčánek V. - Vojtek Z. (38. Sonntag P.), Surový M. (10. Stuchlík J.), Plevák L., Martinák R., Lahola I., Hotař M., Hostýnek D., Frühauf  R., Dvořáček R., Čagánek P. Trenér: Petr Sonntag.
Nezdenice: Malaska T. - Valtr L., Uličník J., Šašinka O., Sviták P., Skočovský D., Mikliš M. (72. Gabrhel R.), Kukuča L., Kolínek L. (82. Krčma L.), Kociňák J., Kandrnál P. Trenér: Lubomír Valtr.
Ve 4. minutě si Hotař naběhl na centr Hostýnka a domácí šli do vedení. V 19. minutě po samostatné akci opět Hotař zvýšil na 2:0 pro Břestek. Ve 25. minutě si naběhl na Svitákův centr Kukuča a snížil na 2:1. Ve 34. minutě dostal Sviták míč do běhu a srovnal na 2:2. Tři minuty před půlí zahrával Plevák rohový kop, našel Laholovu hlavu a domácí šli opět do vedení. V 63. minutě Skočovský z dvacetí metrů vystřelil, Koryčánek stačil míč vyrazit, Skočovský velmi dobře četl hru a vyražený míč sám uklidil do branky a srovnal na konečných 3:3. V závěru měli hosté převahu, kterou již brankově nedokázali vyjádřit.
Nejlepší hráči: Marek Hotař - Lubomír Valtr

Hluk B - Drslavice 0:0
Rozhodčí: Josef Tomanec - Antonín Věrný (laik), Karel Vaculík (laik).
Hluk B: Fojtík J. - Tinka Z. (63. Hrdina I.), Tinka T., Jurásek Š., Chytil R., Horák Z., Horák T., Hanák R. (74. Šimčík P.), Dufka J. (46. Miroš J.), Botek Z., Dohnal J. Trenér: Zdeněk Horák.
Drslavice: Hroch M. - Vydrman T. (85. Hamada D.), Věrný R., Vacula P., Šobáň J., Ševčík P., Přecechtěl P. ml., Orlovský M., Machálek J., Machálek I., Kňazeje T. (89. Huňka J.). Trenér: Přemysl Přecechtěl.
V prvním poločase měl více ze hry domácí tým, ale hosté podnikali rychlé protiútoky a byli před brankou nebezpečnější. Největší šanci prvního poločasu spálil hostující Vidrman, kdy sám před gólmanem domácích mířil nad branku. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, opět měli domácí více ze hry a hosté podnikali nebezpečné protiútoky. V 60. minutě se po chybě domácí obrany objevil sám před gólmanem Kňazeje, ale výborně chytajícího Fojtíka nepřekonal. V utkání nebyla udělena ani jedna žlutá karta.
Nejlepší hráči: Josef Fojtík - Tibor Kňazeje

Kostelany n. M. - Vlčnov 1:3 (0:1)
Branky: 61. Mojžíš Jo. - 37. Palinek J., 53. Hořejší P., 68. Velecký J.
ŽK: 15. Vávra V. - 76. Bartošek J.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Roman Bednář - Bohumil Čikl, Miloslav Knot.
Kostelany n. M.: Vávra J. - Vávra V., Šťastný P., Šimík D., Němec M. (81. Facalka R.), Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Mikulčík P., Marek D., Horký L., Dvouletý R. (46. Chmelař D.). Trenér: Martin Vávra.
Vlčnov: Hlaváček V. - Podškubka V., Palinek J., Mikulec M., Kameník Jan, Kameník Jak., Hořejší P., Hlahůlek M., Fibichr J. (65. Velecký J.), Bída I. (85. Křapa L.), Bartošek J. Trenér: Vít Bělohlávek.
Hostující Vlčnov věděl oč hraje a iniciativa byla ze začátku na jeho straně. Dostávali domácí obranu pod tlak, ti však hrozili nebezpečnýma brejkama a dostávali se do gólových situací, jen ze první půl hodinu se ocitli sami 3x před brankářem. Trestem za neproměňování šancí byla 33. minuta, kdy hosté zahrávali rohový kop a neobsazený Palinek pohodlně umístil míč do brány - 0:1. V 53. minutě se uvolnil Kameník, vystřelil z 20 metrů, jeho střelu stačil Vávra vyrazit, ale pohotový Hořejší již dopravoval míč do prázdné brány - 0:2.  V 61. minutě snižovali domácí po centru před bránu, kterou stačil Hlaváček vyrazit, ale na dorážku Mojžíše byl již krátký - 1:2. V 68. minutě završil šťastné vítězství hostů střídající Velecký.
Nejlepší hráči: Vojtěch Vávra - Vlastimil Hlaváček

Košíky - Os. Lhota 3:0 (2:0)
Branky: 15. (p) Poháněl J., 23. Šlechta Z., 66. Přílučík M.
ŽK: 18. Bémer Z., 60. Uherka Z. (Košíky).
ČK: 55. Štergenich P. (Os. Lhota).
Diváci: 50.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Marek Surovec (laik), David Krátký (laik).
Košíky: Ondruch A. - Večeřa T., Uherka Z., Šlechta Z., Přílučík M., Přílučík L., Poháněl K., Poháněl J. (84. Surovec M.), Ovsík J. (80. Janováč), Fedor J. (72. Mucha P.), Bémer Z.
Trenér: neuveden.
Os. Lhota: Šicha Z. - Zbořil F., Štergenich P., Štergenich J., Pešík E., Kusák M. (82. Krátký E.), Kotačka O., Jurčeka J., Horák K. (74. Machala J.), Doležal M., Bachan O. (66. Kuban V.). Trenér: Josef Dominik.
Velmi pohledné utkání začalo ve vysokém tempu z obou stran. V 15. minutě zahráli hosté v pokutovém území rukou a domácí z pokutového kopu docílili první branky, 1:0. Hosté v 18. minutě po velmi dobré akci se dostali do pokutového území, obránce Bémer stáhl hostujícího hráče, ale penaltu gólman Lhoty neproměnil. Ve 23. minutě pěknou střelou za hranicí pokutového území upravil domácí kapitán Šlechta na 2:0. Obě mužstva nadále předváděla pěknou hru. V 55. minutě nebyla hostům uznána branka poté co ji vstřelili rukou a poté byl v zápětí vyloučen Patrik Štergenich, za hrubé nesportovní chování. V 66. minutě upravili domácí skóre po kopu z rohu a následujícím zmatku před hostující brankou, 3:0.
Nejlepší hráči: Adam Ondruch - Jiří Jurčeka

Mařatice - H. Němčí 1:4 (0:1)
Branky: 77. Prekop D. - 8., 51. Velecký D., 66. Zámečník Jo., 68. (p) Malík T.
ŽK: 68. Zbořil S., 70. Vondráček D. - 17. Cmol M., 56. Malík T., 60. Velecký D., 62. Srnec D., 87. Svadbík J.
Diváci: 40.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Monika Blažková, Čeněk Milar (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Zbořil S., Vondráček D., Vaněk R., Širůčka M. (46. Prekop D.), Surový E., Mařák R., Laciga R. (44. Kroča M.), Kubíček P. (83. Lžičář M.), Janků A., Andrýsek M. Trenér: Václav Chvojka.
H. Němčí: Macháček Z. - Zámečník Jo. (88. Tureček P.), Zámečník Ji., Velecký D. (80. Bobčík D.), Tureček M., Svadbík J., Srnec D., Kadlček V., Jančařík F., Cmol M. (46. Malík T.), Bahula L. Trenér: Petr Rybníkář.
Horní Němčí se dočkalo vedení v 8. minutě, kdy přízemní střelou zpoza šestnáctky dal Velecký na 0:1. Ve 2. poločase zkušení hosté ovládli opět hru a dočkali se navýšení. V 51. minutě si Velecký zpracoval míč před šestnáctkou a přízemní střelou zvýšil na 0:2. Hosté se dočkali dalšího navýšení, kdy se v 66. minutě při skrumáži nejlépe zorientoval Zámečník - 0:3. Špatní domácí udělali další hrubou chybu, kdy Zbořil fauloval útočícího Malíka, nařízenou penaltu sám Malík proměnil - 0:4. Domácí se dočkali i kontaktní branky v 77. minutě si Prekop naběhl na centr a snížil na 1:4. Zbytek utkání se dohrával pod kontrolou hostí.
Nejlepší hráči: Milan Andrýsek - Marek Tureček

Traplice - Polešovice 1:2 (0:1)
Branky: 81. Štefka P. - 13. Korvas R., 65. Březina P.
ŽK: 65. Kamarád J. - 53. Tringela J.
ČK: 75. Polách O. (Traplice).
Rozhodčí: Martin Strapina - Roman Gilten (laik), Jaroslav Martykán (laik).
Traplice: Kloček K. - Trávníček Vá., Štefka P., Slavík J., Skopal M. (46. Kotyza R.), Polách O., Pekárek R., Merta Z., Kolínský T., Kamarád J. (82. Hána S.), Čevela O. (60. Trávníček Vo.). Trenér: Ladislav Blecha.
Polešovice: Andrýsek J. - Tringela J. (62. Hasoň), Pavela M., Martykán M., Korvas Z. (85. Bednařík J.), Korvas R., Kordula T., Janík Z., Dvouletý L., Březina P., Běhávka J. Trenér: Radek Svoboda.
Hosté se ve 13. minutě ujali vedení, když po centru míč prošel celou obranou Korvas. Hosté měli nejméně 4 další gólové příležitosti, kdy mohli navýšit skóre, ale vždy pozorný gólman domacích jim sebral jisté branky. V 65. minutě se hosté zvýšili vedení na 0:2 když po nepřímém volném kopu Březina prostřelil zeď. V 75. minutě oslabil domácí Polách po udělení červené karty. Domácí sebrali veškeré síly a to bylo taky úspěchem vstřelení branky v 81. minutě na 1:2 po centru si naběhl Štefka a hlavou překonal brankáře - 1:2.
Nejlepší hráči: Jaroslav Slavík - Pavel Březina

Uh. Ostroh - Nivnice 3:6 (3:2)
Branky: 7. Herák K., 19. Čápek J., 25. Durna M. - 40., 90. Lukeš P., 4. Bartoš A., 63. Ligas P., 65. Velecký V., 89. Krajčovič Z.
ŽK: 38. Kunovjánek M., 41. Herák K., 41. Durna M., 50. Rinaldi M. (Uh. Ostroh).
Rozhodčí: David Šimoník - Miroslav Durna (laik), Václav Tomanec (laik).
Uh. Ostroh: Mrkva J. - Vlk M., Rinaldi M., Procházka Z. (61. Buchta M.), Kunovjánek M., Kropáček M. (11. Lopata M., 87. Uřičák J.), Kočiš P., Horák M., Herák K., Durna M., Čápek J. Trenér: Pavel Vlk.
Nivnice: Koktavý L. - Velecký V., Michalec J. (80. Krajčovič Z.), Máčalík J., Lukeš P., Ligas P., Ligas L., Karlík J. (89. Ryšávka F.), Bortel L., Boďa M., Bartoš A. (55. Holboj M.). Trenér: Ladislav Kalina.
Hosté měli dobrý vstup do utkání, ve 4. minutě se prosadil Bartoš - 0:1. Za domácí rychle odpověděl Herák - 1:1. V 19. minutě to už bylo 2:1 pro domácí, střelou z dálky se prosadil Čapek. Ve 25. minutě přidal třetí branku Durna - 3:1. Hosté do poločasu ještě snížili Lukešem - 3:2. V úvodu druhé půle mohli domácí zvýšit vedení, ale Koktavý byl proti. Poté již na hřišti excelovali hosté. V 63. minutě vyrovnával Ligas o dvě minuty později otočil výsledek utkání Velecký - 3:4. Následně trefil ještě hostující kapitán Boďa tyčku. V samotném závěru se ještě prosadil hostující Krajčovič 3:5. O minutě později skóroval kanonýr Lukeš - 3:6.
Nejlepší hráči: Karel Herák - Marek Boďa