Premiérové vítězství trefil Tomáš Olbert

Hluk Sport 20 / 09 / 2018

Florbalisté Spartaku Hluk při historické premiéře v Národní lize ostudu neudělali. Z venkovního dvojzápasu přivezli dva body za vítězství v prodloužení na půdě Snipers Třebíč. S prázdnou se vrátili z Telnice.
Třebíč - HLUK 8:9
Hlučané sice začali trošku nervózně, rychle inkasovali, ale ještě do první přestávky skóre třemi góly otočili. Když v polovině zápasu zvyšoval Olbert na 4:1, zdálo se, že spartakovci drží otěže pevně ve svých rukou. Jenže horácký tým se rychle oklepal a snížil na rozdíl jediné branky. Drama pokračovalo i v posledním dějství, ve kterém hosté nejdříve znovu odskočili na dvě branky (6:4, 7:5), aby na prahu 57. minuty prohrávali 7:8…
Finiš ale patřil Hluku. 105 sekund před koncem srovnal P. Krchňáček a v prodloužení zajistil druhý bonusový bod svým čtvrtým gólem v zápase Tomáš Olbert. „Dnes jsme o jeden bod přišli, abychom nakonec dva získali. Musíme se poučit a vyvarovat se hrubých chyb v závěru zápasu,“ komentoval cenné vítězství Martin Tuhý, trenér Hlučanů. Branky: Olbert 4, Janča 2, Duda, Jílek, P. Krchňáček. Třetiny 1:3, 2:1, 5:4 - 0:1.
Telnice - HLUK 9:7
I ve druhém vystoupení hosté ze Slovácka sehráli vyrovnanou partii. První třetinu sice prohráli o dvě branky a po druhé už prohrávali o tři, ale nesložili zbraně a postupně ukrajovali z manka, aby v 53. minutě srovnali na 6:6 a v 55. minutě na 7:7.
Jenže hned za 47 sekund znovu prohrávali a devátou hořkou pilulku polkli při power-play. Branky: Blizňák 2, Janča 2, Duda, Olbert, Jílek. Třetiny 3:1, 3:2, 3:4.
HLUK: Podškubka - Holý, Zábrana, Kaňovský, Jílek, Olbert, Duda, Blizňák, Petlan, Janča, Hubáček, M. Krchňáček, Zatloukal, Holý.