Premiérové vítězství zařídil skvělý Piluša

Uherské Hradiště Sport 13 / 09 / 2010

Hokejisté Uherského Hradiště po výprasku v Orlové zvládli domácí premiéru a porazili Nový Jičín

Hokejisté Uherského Hradiště po devíti letech opět začali psát druholigovou kapitolu. A po dvou „odstavcích“ mají důvod k optimismu. Po prohře na půdě ambiciózní Orlové totiž doma porazili Nový Jičín, když největšími hvězdami zápasu byli Jiří Piluša a Petr Sakrajda.
Orlová - Uh. Hradiště 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Orlová je jedním z favoritů na postup do první ligy a v souboji s nováčkem z Uherského Hradiště ambice potvrdila. Už ve třetí minutě využila dvojnásobnou přesilovku, když ránu Hegedy od modré brankář Oharek neudržel a Studený zametl puk za jeho záda. Hosté na začátku 11. minuty z nenápadné akce vyrovnali. Karpíšek rozezvučel břevno, ale Červenka už se štěstím trefil skulinku mezi Šafránkovými betony. Víc už ale Sakrajdovi boys nepředvedli, Orlová je totiž prakticky k ničemu nepustila a naopak ještě pětkrát rozsvítila červené světlo za hradišťskou svatyní. O osudu zápasu rozhodly slepené góly, ještě v první části hosté kapitulovali dvakrát během 141 sekund, ve druhé dokonce dvakrát za 33 sekund! Jednou Oharka pokořil i Marek Ivan, bývalý extraligový hráč Třince, který je společně s Miroslavem Javínem největší letní posilou. Branka: 11. Červenka. Vyloučení 10:9, využití 1:0, střely na bránu 32:15, 400 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Heča, Sladký, Pšeja, Ktystýnek, Šimek, Matula, Šudoma, Stašek - Kotačka, Novák, Andrýsek - Piluša, Klabačka, Mikeš - Kundera, Pochylý, Schuster - Červenka, Kartusek, Karpíšek.
Uh. Hradiště - Nový Jičín 6:4 (3:2, 2:2, 1:0)
Hradišťští, kteří postrádali nemocného Kunderu a pracovně zaneprázdněného Pochylého, ale už měli k dispozici útočníka Sakrajdu, na soupeře vtrhli jako velká voda a v páté minutě otevřeli skóre. První přesilovou hru zápasu využil Piluša, který tak odstartoval své galapředstavení. Jenže Severomoravané brzy srovnali krok a dokázali odpovědět i na přesnou ránu Mikeše. V čase 15:03 tak na ukazateli skóre svítily dvě dvojky. Avšak pouze 24 sekund, kdy domácí využili Andrýskem druhou přesilovou hru. Divoká přestřelka pokračovala i v prostřední části. Odstartoval ji opět agilní Piluša, který zamířil do černého při dvojnásobném oslabení! Jenže ještě v pokračující nevýhodě se Novojičínští opět dostali na kontakt. Jenže první útočná formace vyrovnání nedopustila, v přesilovce 5 na 4 Piluša nabil Sakrajdovi, který poslal brankáře Šrámka na střídačku. Dvoubrankový náskok tentokrát platil jen 35 sekund. Obránci se totiž zapomněli v útočném pásmu a Zedník našel skulinku mezi Kůdelovými betony. Další puk už však za záda nepustil. A jeho spoluhráč a hrdina zápasu Jiří Piluša v 49. minutě zkompletoval hattrick a zařídil týmu první dva body. Branky a asistence: 5. Piluša (Sakrajda), 13. Mikeš (Krystýnek), 16. Andrýsek (Piluša), 24. Piluša (Sakrajda), 38. Sakrajda (Piluša), 49. Piluša (Sakrajda, Schuster). Vyloučení 12:10, využití 3:1, oslabení 1:0, 500 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Heča, Sladký, Krystýnek, Pšeja, Matula, Šimek, Stašek, Šudoma - Piluša, Sakrajda, Andrýsek - Mikeš, Kotačka, Klabačka - Novák, Červenka, Schuster - Kartusek, Karpíšek.

autor: RUDOLF HOLÁSEK, PETR ČECH